Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szimpátia nélkül nincs élet?

Szimpátia nélkül nincs élet?

Figyelt kérdés
Régebben a suliban csinálni kellett egy mackót. Stréber osztálytársam kivitte megmutatni a tanárnak, aki nagyon pozitív volt a végeredmény láttán, ezért jeles osztályzattal zárta.Másik osztálytársam kivitte ugyanazt a mackót, rengeteg kritikát kapott, jóindulattal kapott egy közepes osztályzatot. Mi a hasunkat fogtuk a nevetéstől. Szerintem ugyanaz játszódik le a munkahelyeken. Ha nem vagy szimpi, akkor nem számíthatsz semmi jóra. Másoknál is ezt látom. Szimpátia alapján ítélünk meg mindenkit. Miért alakult ki ez az emberekben?
2021. ápr. 3. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem... Pedig néztem egy műsort ami az első benyomásokról szól. Hasonló téma... Kialakul az emberben egy kép a tapasztalatai alaján, hogy egy idegen külseje alapján megbízható, jófej... vagy egy pcs akit kerülni kell.

Az általad felhozott téma kicsit kellemetlenebb elvégre az általad is felhozott példa szerint az embert a többi ember a főnökei, a tanárai nem az érdemei szerint fogják értékelni, hanem szimpátia alapján. Sajnos én is ilyeneket tapasztalok.

2021. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja a lényeg lemaradt... Azt kérdezed, hogy "Szimpátia nélkül nincs élet?"

De van élet... Csak kicsit nehezebb feljebb jutni, mondjuk egy céges ranglétrán. Mindenkiben benne van, hogy akit nem kedvel azt alul értékeli. Szerencsére a magánéletedben körbeveheted magad olyan barátokkal akiket kedvelsz és akik kedvelnek.

2021. ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1, A magyar eleve előítéletesen működik;

2, Minden embernek más, és más a vérmérséklete, így aki extrovertáltabb, dominánsabb, az legyőzi, lealázza a másikat. Mo.-n ebből szinte már sportot is csinálnak.

2021. ápr. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Stréber osztálytársam kivitte megmutatni a tanárnak, aki nagyon pozitív volt a végeredmény láttán, ezért jeles osztályzattal zárta.Másik osztálytársam kivitte ugyanazt a mackót, rengeteg kritikát kapott, jóindulattal kapott egy közepes osztályzatot"


De a tanár tudta,hogy az ugyanaz a mackó?

2021. ápr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De lesz élet csak utána nem lesz jó szerinted forditot esetben nem lenne eleged az emerekből.És létrehozák a nert meg a királyságot ami azztán szintén igy müködik tönkre téve emberek millioit.A tanár szimplán idiota csak amikor fordul a kocka isten segítsen hogy, ne legyek olyan mint a tanár.
2021. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!