Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Családbarátnak számít egy...

Családbarátnak számít egy ilyen munkahely?

Figyelt kérdés

Egy kkv-nál dolgozom, ezerrel kommunikálják, hogy milyen családbarát és összetartó hely a miénk.


Nekem még nincs gyerekem, de rendszeresen kapok negatív megjegyzéseket erre vonatkozóan a gyerekes kollégáktól. Ami nagyon rosszul esik. Lenéznek emiatt és teljesen kívülállónak érzem magam. A gyerekes kollégák felé az elvárások sem olyan magasak és nekik több mindent elnéznek. Például engem rendszeresen felhívnak a home officeban, hogy mit csinálok éppen, míg a gyerekes kolléga órák óta offline van mert éppen főz, munkaidőben. Ez nekik teljesen rendben van.


Nemrég haláleset történt a családomban, és az ilyenkor járó 2 szabadnapomat sem vehettem igénybe, mondván ha valamit intézni kell akkor vegyek ki szabadságot.


Egy ideje már gondolkodok a váltáson, de ezek méginkább erősítik ezt.


Ilyen egy családbarát munkahely? Vagy a családbarát az igazából gyermekbarát munkahelyet jelent? Máshol is lenézik azokat akiknek még nincs gyereke?


Szívesen fogadom, ha leírjátok nálatok mit jelent a családbarát munkahely. Köszömöm.



2021. ápr. 5. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Menjél tovább szerintem.

Amúgy a haláleset utáni két extra szabadnap mindenképp jár (kivéve ha nem közvetlen hozzátartozóról van szó), ezt utólag is kérd számon rajtuk.

2021. ápr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem családbarátnak mondanám, hanem csókos, mutyizó helynek. Menekülj, ahogy lehet.

Számomra a családbarát azt jelenti, hogy van olyan munkarend, ami jobban igazodik a gyerekekhez. Pl. nálunk a szokásos 2x8 órás munkarend mellett van egy családbarát "műszak" aki 8-16 dolgozik. De semmiképp nem azt jelenti, hogy kisebbek az elvárások, csak azért, mert valaki nem tud parancsolni az ösztöneinek.

2021. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!