Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit jelent a családbarát...

Mit jelent a családbarát munkahely? Nem azt hogy kisebb gyerekkel járó szokásos dolgokat elnéz a cég?

Figyelt kérdés

Ha egy álláshirdetésben benne van, hogy Mit kínálunk? Stabil munkahely versenyképes fizu ÉS családbarát munkahely és az embert ide felveszik kisgyerekes szülőként, már az állásinterjún tisztázva előre hogy kisiskolás 6 éve kölköm van-akkor mit csodálkoznak azon ha a munkaidőmet is valamilyen szinten ennek kell alárendelni? Nem ezt jelenti a családbarátság?

Mit csodálkoznak azon ha beteg a gyerek és 6 évest nem lehet egyedül hagyni hogy szülői van és előbb el kell menni, hogy rosszul lett a suliban és el kell hozni hogy korrepetálásra sportolásra kell hozni vinni stb? Semmi extra csak a legmezeibb dolgok amik az összes kisgyerekesnek ismerősek.

De hát nem erre számítottak mikor felvettek? Akkor mire? Hogy 6 éves kölökkel reggeltől estig benn leszek és sose lesz beteg a gyerek sose lesz egy szülői értekezlet egy fogadóóra stb ahova menni kell?

Mindezt úgy hogy ők maguk ígértek családbarátságot?

Úgy tűnik mennem kell innen 2 hónap után pedig semmi „rosszat“ nem tettem, csak épp közöltem hogy bocs nem tudok reggel 8től este 6.ig 7-ig benn lenni,a munkaidőm 8-16, nekem 16 után mennem kell az aprónépért. Még csak nem is lógok.

Meg aztán néha csak beteg a gyerek és akkor mit van mit tenni ki marad vele otthon. Én. Fater külföldön nagyszülők a föld alatt /vidéken-nem folytatom.


Mit képzelnek az ilyen munkáltatók?


2018. márc. 4. 14:06
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Nem kötelező családbarátnak lenni de akkor a reteknek ígéri! Akkor ne ígérje!


Kedvencem mikor felveti hogy hát fel is lehet fogadni valakit gyerekfelvigyázónak. Én meg vissza is kérdeztem hogy oké és a számlát a cég állja? Vagy én a nettó 11-es álomfizetésemből?

Ez se volt egy jó pont.

De leszarom.

2018. márc. 4. 14:11
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

A mai világban? Annyit tesz, hogy felvesznek úgy is, ha gyerekeid vannak. A legtöbb munkáltatónál már eleve kizáró tényező :)

Sajnos amíg nem áll a lábára a magyar, addig ez lesz a módi, hogy a lelket is kifacsarják belőled, ami meg munkahelyen kívül van, azt oldd meg, ahogy akarod... csak el ne gyere a munkából.

2018. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"gy felvesznek úgy is,"


Ja. Aztán két hónap múlva lapát mert otthon mertem maradni pár napot a beteg gyerekkel.

Komolyan be kellett volna vinni a fertőző beteg gyereket fosson hányjon ott tele mindent. Komolyan. És akkor másnapra 1 betegből lett 20.

Meg kellett volna csinálni.

2018. márc. 4. 14:14
 4/23 A kérdező kommentje:

"Sajnos amíg nem áll a lábára a magyar,


És azt hogy kell csinálni? Ismered a Maslow piramist? Na akkor lehet lábra állni ha van egy biztos háttér. Üres zsebbel állás és fizu nélkül álljál te a lábadra...

2018. márc. 4. 14:15
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Én a lábamra álltam, nem is dolgozom ilyen helyen :D

Sajnos itt első körben annak kellett volna, aki hagyta, hogy idáig lesüllyedjünk. Most meg már csak komoly áldozatok árán lehetne változtatni, de ahhoz ugye már összefogás kéne és az, hogy ne mindenki a magáét féltse. De ez már nem a kérdéshez tartozik, arra válaszoltam.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de ez a magyar valóság. Anno egy csoportos állásinterjún az volt az első kérdés, hogy van-e gyereked és/vagy szeretnél 5 éven belül szülni, aki nem tagadta élből le, azt helyben kihajították. Amíg ilyet meg lehet büntetlenül tenni, meg is fogják.

2018. márc. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg probléma van a munkáltatókkal, különösen itt Magyarországon. Ezek a hirdetések sok mindent ígérnek mindig, igen, de aki elhiszi, az bizony pofára fog esni.

A családbarátság nem azt jelenti, hogy kedvedre jöhetsz-mehetsz, ha éppen a "kölökkel" van valami.

Viszont az alapból sem normális, hogy hivatalosan 4-ig tart a munkaidőd, és benn fognak 6-7-ig.

De mivel rengetegen vannak, akiknek muszáj kb. bármilyen munkát elvállalni a megélhetésért, ezért az ilyen cégek azt csinálnak velük, amit akarnak, mert úgysem mernek tenni ellene.

Aztán van, aki lenyeli és dolgozik, meg van, aki egyik munkahelyről megy a másikra, aztán előbb-utóbb nem marad neki semmilyen lehetőség.

Viszont, már bocsi, de ha a munkahelyeden is ilyen stílusban kommunikálsz a főnökeiddel meg a kollégáiddal, akkor nem csoda, hogy nem megértőek veled és direkt szivatnak. Én megértem, hogy totál fel vagy háborodva és igazságtalannak érzed az életet, de parasztkodással meg bunkó viselkedéssel nem fogsz előbbre jutni.

Ha beviszed a gyereket az oviba/isibe betegen, hogy összefosson-hányjon mindent és a többiek elkapják, azzal nem a főnöködet szivatod meg, hanem 20 ártatlan gyereket meg a szüleiket.

Vagy te úgy vagy vele, hogy ha neked nehéz a gyerek mellett dolgozni, illetve a munka mellett gyereket nevelni, akkor legyen mindenki másnak is nehéz?

2018. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%

Nem mindenki születik ám úgy, hogy tele a zsebe, pláne nem úgy, hogy van állása. Az átlagember ezekért a dolgokért megdolgozik.

Tudod, először iskola, ami ingyenes, aztán szakma/egyetem, amit szintén lehet államilag támogatva csinálni, közben diákmunka, utána rendes munka. 1 jó szakmával meg nyelvtudással pedig már tiszta az út a gyárakon túli világba.

Azért az nem a magyar rendszernek meg a munkáltatóknak a hibája, hogy valaki nem jut el idáig, inkább szül 1-2-3 gyereket a semmire. Lehet rájuk fogni sok mindent, de arra nem ők kényszerítik a nőket, hogy tanulás meg karrier helyett fialjanak, aztán várják a megváltást mindenki mástól. Már bocs. Persze, mindenki mindenhol legyen családbarát, apuka majd hoz pénzt külföldről, végülis úgyis az az ideális család, ha 2 havonta látod 2 napra, amíg leszámolja neked a kinti gyári munkából keresett pénzét... te meg gyűlölsz mindent és mindenkit, mert neked nehéz a gyerekkel.

Ha már ilyen stílusban beszélünk, hogy ők mit csodálkoznak, akkor neked is feltehetjük a kérdést... nem tanultál, nem dolgoztál, nincs pénzed, gondolom saját lakásod meg autód sincs, szültél egy gyereket erre a semmire, a gyereked apja tart életben titeket, dolgozni meg nem akarsz sehol... akkor TE mit csodálkozol, hogy nehéz az életed? Te cseszted el így.

2018. márc. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

"al pedig már tiszta az út a gyárakon túli világba. "


És azt te honnan veszed hogy én gyárban vagyok?

Melyik gyárban van 8-16h munkaidő?

Ha épp tudni akarod bár közöd hozzá semmi, diplomás közgazdász vagyok mérlegképes könyvelőivel és pénzügyi kontrolling területen vagyok.

Szar piti kis szurkálásod mellément...

2018. márc. 4. 14:36
 9/23 A kérdező kommentje:

"dolgozni meg nem akarsz sehol."


Öhm. DOLGOZNI akarok de NEM BEKÖLTÖZNI valahova.

Nagy különbség. Sok embernek a munka az élete és nem is saját elhatározásból hanem kényszerből (látástól vakulásig történet).

Nekem nem.

2018. márc. 4. 14:37
 10/23 A kérdező kommentje:

"Ha beviszed a gyereket az oviba/isibe betegen, hogy összefosson-hányjon mindent és a többiek elkapják, azzal nem a főnöködet szivatod meg, hanem 20 ártatlan gyereket meg a szüleiket. "



nem is oda akartam bevinni. Hanem a melóhelyre.

Gondoltam ha a főnöknek nem tetszik hogy otthon vagyok a beteg kölökkel hát nem maradok vele otthon-beviszem. Aztán okádjon ott tele mindent.

Hát ha otthon vagyok az nem jó, akkor ez csak jó lesz ugye? Elvégre valahol lenni kell annak a gyereknek. Ha otthon nem lehet velem mert nem nézik jó szemmel a hiányzást, hát akkor benn lesz velem.

Aztán ki takarítja fel ha telefossa az irodát az már nem az én asztalom.

Vagy ez se jó?

2018. márc. 4. 14:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!