Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mit jelent a...

Szerintetek mit jelent a családbarát munkahely?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Épp állásajánlatokat nézegetek és voltam is pár interjún és úgy veszem észre, hogy újabban egyre divatosabbak a "családbaràt munkahelyek".


A legutóbbi hely is az volt ahol voltam, de sajnos kitört belőlem a nevetés (nyilván oda nem vesznek fel). Szóval: fizetett túlóra, havi 1x céges csapatépítő ivászat és kaja valami étteremben, félévente meg van 1 3 napos csapatépítő valahol valami hotelban.


Ez lenne a családbarát munkahely? Nem tértünk ki a részletekre, de ha 7 napból 5-öt, napi 8 órában nézem a kollégáim fejét, akkor mégis ki a franc kíváncsi rájuk havi 1x péntek esténként, plusz még töltsek el velük 3 napokat reggel-este.


Vannak barátaim, van férjem, van családom, ha utazni és szórakozni akarok, akkor velük megyek el, ahogy mindig. A kollégákkal (bár általában jóban vagyok) kényszerből vagyunk összezárva, sokukkal ha nem dolgoznánk 1 helyen szóba sem állnék. Nem értem minek ezt erőltetni.


Szóval: nektek mit jelent a családbarát munkahely?


2020. szept. 15. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem ez. Én inkább arra gondolok, hogy rugalmasak, esetleg néha beviheted a gyereket, vagy kijátszhatod a "próbája van a gyereknek" kártyát, hogy előbb lelépj a munkából.
2020. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Én ezt valahogy úgy képzelem el, hogy tiszteletben tartják a munkaidő végét és az ember szabadidejét/magánéletét. De kb minden 2.helyen szerepel a listában a csapatépítés, mintha valami plusz juttatás lenne a "versenyképes jövedelem" mellett.
2020. szept. 15. 16:24
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én értelmezésemben ahol rugalmasan kezelik a munkabeosztást. Ha pl beteg a gyerek, nem kell térden csúszva könyörögni a szabiért és az se tragédia ha néha 10 percet kêsek vagy előbb kell mennem, amit másnap ledolgozok.

Nyilván ezt emberi keretek között, valaki a gyereket indoknak használja a lógásra, ilyen embert nem szabad alkalmazni.

Az általad leírt munkahely pont hogy a családbarát ellentéte, de még csak nem is emberbarát. Csomó plusz felesleges program, az ilyen csapatépítő tréningeken én pl csak az egyre ragadó feszültséget érzem hogy mennék már haza.

2020. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy jól hangzó üres ígéret semmi több.
2020. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
A csapatépítőkre nem kötelező elmenni, de jó buli tud lenni.
2020. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó: Az igaz, hogy a csapatépítőkre nem kötelező elmenni, de sajnos azok pont arra vannak kitalálva, hogy ott jól be lehet nyalni a főnöknek. Azok, akik nem járnak csapatépítőre, ők kitaszítottá válnak a munkahelyen. Ha bármi gázos munka akad, őrájuk fogják bízni. Ha létszámcsökkentésre kerül a sor, ők repülnek elsőnek. :( Szóval nem kötelező jelen lenni, de erősen ajánlott, ha nem akarsz szopóágra kerülni.
2020. szept. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
63%
Szemfényvesztés. A családon kívül folyó események nem a család jólétéről szólnak, - minden mögött meghúzódik valami személyes érdek. A munkáltatótól egy szelet nápolyit nem kapsz manapság úgy, hogy semmilyen érdeke nem lapul meg a háttérben. Nyugodtan felejtsd el - munkáltatói oldalról vizsgálva a családbarát fogalmat. A munkáltató addig a "barátod", amíg a szekerét tolod és talál még bőrt rajtad, amit le elehet alkalomadtán nyúzni rólad. Amikor elérkeztek ahhoz a ponthoz, hogy már nem tud profitálni a jelenlétedből, mehetsz a levesbe. Ez 2020 Magyarországának munkáltatói oldala!
2020. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%
Az egy nemlétező fogalom, az olyan helyet meg ahol "csapatépítőtréning" van na azt messziről kerüld, Attól undorítóbb dolog nincs, a másik ilyen a "céges buli" elnevezésű undormány, azt is kerüld mint a tüzet, az ilyen helyen csak a nyalás megy, illetve a másikra való ürülék kenegetés.
2020. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Világgá mennék ilyen állandó csapatépítéstől... pedig én határozottan kedvelem a kollégáimat, nyitott vagyok bármikr hogy üljünk össze, menjünk el vacsorázni, menjünk el meginni valamit, na de ilyen több napos banzájokra kinek van ideje meg kedve?? :D


Az én értelmezésemben egy családbarát hely rugalmas munkaidővel, lehetőség szerint home office lehetőséggel, iskolakezdési/nyaralási támogatással, ilyesmikkel tudna családbaráttá válni.

A kollégákkal tivornyázás nem tudom hogy jön a családhoz.. :D

2020. szept. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
54%
Családbarát? Megóvják a családodat tőled, illetve attól, hogy túl sok időt tölts otthon.
2020. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!