Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy válasszam ki hogy milyen...

Hogy válasszam ki hogy milyen állást szeretnék magamnak a jövőben?

Figyelt kérdés
Olyan rossz hogy ilyen hamar ránkeröltetik a döntést.
2021. ápr. 7. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
"hogy" előtt vessző. Nyelvtantanár kilőve...
2021. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én időmben volt pálya orientációs tanácsadás, most nincs? Esetleg iskolapszichologus, ofő, szüleid?

Mi a hobbyd, miben vagy jó, mi erdekel? Ha megvan az irányvonal, lehet ehhez passzoló szakmát keresni.

2021. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#2 kieg. : és teljesen megértelek, nehéz ilyen korán eldönteni mit is akarsz, jó lenne, ha előbb ki lehetne próbálni a szakmákat.
2021. ápr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondolkozz olyanban amiben jó is vagy és érdekel. Én mondjuk szeretem az állatokat, ki tudok velük alakítani egy jó kapcsolatot (akár idegen állattal is) ezért én biztosan velük szeretnék foglalkozni.

Ha neked mondjuk az informatika az erosseged lehetsz programozó, vagy a LEGO - ban egy jó programozónak rohadt jól fizetnek.

Nem szeretném felsorolni az összes tantárgyat, de nézd meg hogy miben vagy jó és mi az ami érdekel is, olyan területen keress állást, de azért mondok pár tippet:



Stylist, szépségszalonban dolgozó ember (körmös, fodrász, pillás stb), autószerelő, (állat/fog)orvos, kutyakiképző, programozó, vállalkozó, edző, tanár (ezen hamar kiégnél), ékszerkészítő, betegápoló, gyógyszerész, banki munkás, ügyvéd, bíró, rendrőn (nem nagyon ajánlom, itt M.o.-n nincsenek megbecsülve), tűzoltó, taxi sofőr, étterem vezető, felszolgáló, sportoló, influencer (bár minden 5. Ember annak hívja magát kb xd), fogtechnikus.


Amíg nem találsz olyan állást amit egy életen keresztül csinálnál lehetsz gyári munkás, pénztáros, mekis, KFCs, Burger kinges (vagy bármilyen) dolgozó. Bár ezeket is lehet hosszú távon csinálni csak lehet nem biztosít olyan megélhetést.


Sok sikert a választáshoz! 😊

2021. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, még írnék párat mert eszembe jutott 😅

Pszichológus, terapeuta, gyógymasszőr, életmód tanácsadó, dietetikus és még sok más.

Ha van terved majd írd meg mi az, kíváncsi vagyok :)

2021. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy karriertanácsadóhoz.
2021. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Ha még 18-20, nem kell egyből szakmát választanod, egyelőre csak irányultságot. Aztán ha szereted, amit tanulsz, találsz majd egy egész jó szakmát is benne.
2021. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!