Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Online pszichológus; szerintet...

Online pszichológus; szerintetek mekkora kereslet lenne erre?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, és sokat gondolkodtam mindenen, eddig a pszichológia az ami leginkább megfogott, persze még ez sem 100% és az sem, ha ezzel mennék tovább, később mesterképzésen melyik irány érdekelne vagy ilyesmi, mert hát ez is egy sokfelé ágazó szak.


Azon gondolkodtam, hogy ha mondjuk hivatásos pszichológus lennék, mennyire jó ötlet lenne már, ha csinálnék egy weboldalt, ahol írni tudnak az emberek interneten keresztül, ez lehet sok mindenkinek kevésbé ijesztő lenne, mint élőben elmenni. Működhetne úgy pl hogy mondjuk az első beszélgetés ingyen van, a következőnek meg mondjuk lenne ára (nem hatalmas összegek, épp annyi hogy azért összegyűljön a weboldal üzemeltetésére is, meg egy kis plusz kereset)


Szóval szerintem ez tök jó lenne, ha csak egy kisebb kérdésük van, azt feltehetik olyan módon mint pl itt gyakori kérdéseken (csak éppen tényleg hozzáértő szakember válaszolna, nem random otthon ülő emberek) ezt akár anonim módon, viszont lenne lehetőség privát levelezésre, ahol személyre szabottan adott válaszokat tudnék adni, és bővebben kifejtve tudnánk beszélgetni.


Azért ha valaki magánúton elmegy pszichológushoz rendszeresen annak elég nagy ára van, és szerintem lenne kereslet arra, hogy egy elég baráti áron legyen erre lehetőség, interneten keresztül. Ti mit gondoltok erről? Szerintetek ez lehetséges? Lenne rá kereslet? (Tudom hogy van már hasonló interneten viszont ez picit másképp műökdne)



2021. ápr. 12. 10:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy emellett készítenék pár témázgatós videót ahol különböző pszichológiai témákról fejtem ki a véleményemet, és ha kérdés merül fel az emberekben akkor is lehetne keresni (pl: hanghívás, akár online meeting formájában, írás)
2021. ápr. 12. 10:31
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Aranyos ötlet, de miből tervezel megélni?
2021. ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyre népszerűbbek szerintem az online dolgok, én pl csináltam pszichológussal online terápiát. Egy éven keresztül. Kényelmes volt, és ugyanolyan hatékony mintha fizikálisan is találkoztunk volna.

Az utóbbi egy év amúgy is átalakította a piacot ilyen téren is, nem hiszem hogy ha eltűnik a covid, akkor hirtelen minden visszaáll a régi kerékvágásba. Szóval hajrá! :)

2021. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lenne rá kereslet.
2021. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Online nyilván olcsóbb, mert nem kell helyiséget bérelni hozzá. És úgy látszik, meglenne az a réteg is, amelyiknek ez megfelelő.

Egyelőre végezd el a pszichológia szakot, ha ez érdekel, mert az a legkevesebb, hogy milyen módon tartasz terápiát. A lényeg, hogy tudj tartani, vagyis képzett legyél.

2021. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Kérdésedre válaszolva alapjáraton szeretnék elhelyezkedni valahol magával a pszichológus szakmával, még nem találtam ki pontosan, de akár cégnél, akár iskolapszichológusként (ez tényleg attól függ, hogyha majd tanulom akkor melyik irányba orientálódok inkább) Ez az online dolog meg csak úgy lenne az egész mellett:)


Második válaszolónak pedig köszönöm a választ :D

2021. ápr. 12. 10:39
 7/15 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképpen az lenne a legfontosabb elsősorban hogy elvégezzem a szakot eredményesen, csak szimplán szeretek nagyon előre gondolni a jövőbe :D Általában tök jó motivációt ad ha kigondolok előre valamit és utána úgy gondolok rá mint célra. Köszi a válaszokat :)
2021. ápr. 12. 10:42
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kereslet biztos lenne rá, de mire befejezed a pszichológia szakot, te is pontosan látni fogod hogy szakmailag ezt nem engedheted meg magadnak :)
2021. ápr. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz az alatt, hogy nem engedhetem meg magamnak?
2021. ápr. 12. 10:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Szerintem arra gondol, hogy közel ingyen foglalkozz emberekkel.


Szép elképzelés ez, de sajnos több ponton bukik.


1. Az emberek legtöbbje sajnos nem szívleli meg az ingyen kapott segítséget. Nehéz változást elérni úgy, ha ő nincs komolyan motiválva (pl. azzal, hogy nagyobb összeget fizet a szolgáltatásért).


2. Miért mennének hozzád az ügyfelek személyes ülésre, ha megkapják majdnem ugyanazt sokkal kevesebbért? (Szerintük majdnem ugyanaz, én tudom a különbséget.)


3. A legproblémásabb emberek rendelkeznek általában a legkevesebb pénzzel - magyarul ezen módon leginkább őket tudod kifogni, és aránytalanul sok munkád lesz kevés pénzért, kevés sikerélménnyel.


Üzleti mentorként ha javasolhatok valamit, inkább az, hogy legyen normális árú a szolgáltatásod, de lehet online is, valamivel kevesebbért, mint a személyes, face to face beszélgetés.


Nekem ez jól működik.

2021. ápr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!