Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a jobb és miért a...

Melyik a jobb és miért a kötetlen munkaidő vagy a kötött?

Figyelt kérdés

Én 8 tol fél 5-ig dolgozom egy hivatalban mindig ott kell lenni és pontosan be kell tartani a munkaidőt haverom kötetlen munkaidőben dolgozik, egy feladatnak meg kell lennie határidőre, de akkor és ott csinálja ahol szeretné, ha akarja éjjel, ha akarja délelőtt vagy délután.

Szerintem ez így sokkal jobb és könnyebb, nem?


2021. ápr. 13. 15:47
A kérdező szavazást indított:
kötött munkaidő
kötetlen munkaidő
teljesen mindegy
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kötetlen jobb, mert ha 4 óra alatt végzel a feladataiddal, akkor nem kell még 5 órát lógatnod a lábad a munkahelyeden.

Persze, ha azt jelenti a kötetlen munkaidő folyton túlórázni kell és éjjel is dolgozol, akkor ahhoz képest jobb a kötött munkaidő.


De ha azt feltételezzük, hogy pontosan ugyanannyit kell dolgozni, akkor is a kötetlen a jobb, mert nem kell kivenni szabit, ha el kell intézni valami magánügyet, át kell venni egy csomagot stb, elég egy kicsit később bepótolni a melót.

2021. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek van előnye és hátránya is.

Ki kell próbálni mind a kettőt aztán választani.


Nyilván a kötetlen munkaidő azért jobb mert bármikor el tudod végezni a saját dolgaidat,pl nem kell szabit kérni azért hogy el menny orvoshoz stb..

2021. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehezedre esik hatékonyan beosztani az időd és hajlamos vagy a halogatásra, akkor a kötött munkarend szerintem testhez állóbb, de ha van önfegyelmed, akkor a kötetlen sokkal rugalmasabb és ezáltal sokkal jobb. Egyik se való mindenkinek :)
2021. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a kötetlenre szavazok, annak ellenére hogy én eddig ennek csak a hátrányait tapasztaltam meg. A kötött időbeosztást a iskolás évek alatt egy életre megutáltam
2021. ápr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kötetlen jobb abban az esetben ha mindkét fél betartja. Pl.nálunk a kötetlen csak a munkáltató elképzelése szerint kötetlen: korán reggel és este vegyem fel a telefont, szabi alatt is legyek elérhető, de emellett reggel 8-4ig üljek az irodában és ha valami miatt elmennék előbb/később, kérjek engedélyt. Na ehhez képest jobb a kötött.
2022. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!