Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történhet ilyen esetben a...

Mi történhet ilyen esetben a munkavállalóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Egyik nap folyamán közöltem és indokoltam a munkáltatonak higy felmondok. Viszont nem mentek bele a 14 napos közös meg eggyezésbe és még olyan szinten megaláztak hogy majdnem felrobbantam. Határozatlan szerződésről van szó

Én felálltam és elmentem majd két napig szó nélkül be sem mentem. sajnos papirt nem írtam a szándékról de holnap adnám oda több példányban az azonnali hatályú felmondásomat indokolva olyan munkakörre kötelezésről amelyet a szerződésem nem tartalmaz és ez bizonyítható

Ebből gondolom a legrosszabb kimenetel az lehet hogy vissza kell fizetnem egy havi béremet. Ami nem akadály kifizetem. Mert még egy napot biztos nem húzok le bent mert akkor tuti szép jelenetet rendezek bent verbálisn terrorizálva mindenkit.

Vagy mi jöhet még mert én szivesen kifizetem nekik a szaros 150-ezrüket



2021. ápr. 18. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol?
2021. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne visszafizetned egy havi béredet? Határtalan idejű szerződésnel nincs ilyen.
2021. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Határozatlan
2021. ápr. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene visszafizetni ha már megdolgoztál érte?
2021. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonnali hatályú felmondást adsz be az biztosan bíróságra kerül. Az hogy átirányítottak másik munkakörbe az teljesen legális, a munka törvénykönyve lehetőséget biztosít rá. Ha erre hivatkozol, akkor eleve vesztesz és akkor a perköltséget te fizeted ami nem túl olcsó. Szóval gondold át. Ha három napig nem mész be akkor fegyelmivel elbocsájtanak. Talán erre játssz rá csak akkor nem kapsz munkanélkülit.
2021. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Munkanélküli nem kell a másik helyen kezdenék is a a itteni felmondás után.

Viszont 15 napnál többet nem tudnék itt maradni mert a másik helyen már kezdenem kell. De ebbe a 15 napba nem mennek bele 30-ra akarnak kötelezni.

Nem tudom rávenni őket a közös meg eggyezésre...de ha nen dolgozom le a 30 napot akkor milyen büntetést szabhatnak ki rám?

Ha a munkáltató mond fel akkor nekem mennyit kell visszafizetnem ha nem dolgozom le a 30 napot ha hajthatatlan?

2021. ápr. 18. 18:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Az azonnali hatályú felmondásod nem jogos. A leírtak alapján nem. Kötelezhet a 30 nap ledolgozasara, viszont elmehetsz betegallomanyba, ha szivatnak.


A másik cég pedig normál esetben meg kell várja, hogy akkor tudsz menni, ha az előző munkahely elenged.


Egyszóval amit tehetsz. Felmondasz rendes felmondásod, kérve hogy a felmondási időből engedjenek el 15 napot.


Ha április engednek el, akkor másnap elmesz betehallomanyba. De a másik cégnél akkor tudsz kezdeni, ha már nem vagy betehallomanyba, vagy lejárt a felmondási időd.

2021. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha április engednek el = ha nem engednek el. Atirja ez a nyomi telefon.
2021. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szóval egy sima felmondási levelet irjak kérelmezzem a közös megegyezésre a 15 napot.

Én csak attol félek hogy ha megmondom nekik hogy másik helyre mennék akkor még jobban meg szivatnak ...

2021. ápr. 18. 18:34
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt ne mondd meg. Semmi közük hozzá.
2021. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!