Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történhet ilyen esetben a...

Mi történhet ilyen esetben a munkavállalóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Egyik nap folyamán közöltem és indokoltam a munkáltatonak higy felmondok. Viszont nem mentek bele a 14 napos közös meg eggyezésbe és még olyan szinten megaláztak hogy majdnem felrobbantam. Határozatlan szerződésről van szó

Én felálltam és elmentem majd két napig szó nélkül be sem mentem. sajnos papirt nem írtam a szándékról de holnap adnám oda több példányban az azonnali hatályú felmondásomat indokolva olyan munkakörre kötelezésről amelyet a szerződésem nem tartalmaz és ez bizonyítható

Ebből gondolom a legrosszabb kimenetel az lehet hogy vissza kell fizetnem egy havi béremet. Ami nem akadály kifizetem. Mert még egy napot biztos nem húzok le bent mert akkor tuti szép jelenetet rendezek bent verbálisn terrorizálva mindenkit.

Vagy mi jöhet még mert én szivesen kifizetem nekik a szaros 150-ezrüket



2021. ápr. 18. 12:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem közös megegyezésre kerelmezed, hanem írj egy Munkavallaloi rendes felmondást. Ez a neve. Nem közös megegyezéses...


És ebben a Munkavallaloi rendes felmondásban kérd azt, hogy a felmondási időből tekintenek el 15 nap ledolgozasatol.

2021. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ha kirúg akkor 15 napig kell maradnom....?
2021. ápr. 18. 19:44
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom. A munkáltató diktál ilyenkor, ő mondja meg, elenged e valamennyit vagy nem.
2021. ápr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ha kirúg akkor 15 napig kell maradnom....?"


Kirúgás alatt az azonnali hatályú felmondást szokás érteni. Az attól azonnali, hogy a felmondás közlését követő pillanatban már nincs munkavégzési kötelezettséged, és még aznap megszűnik a munkaviszonyod. Nincs lehetőséged sem maradni tovább.


Ha felmondásról beszélünk (az nem kirúgás kategória), és ez próbaidő letelte után történik, akkor van felmondási idő. A felmondási időt a munkaszerződés szabályozza. Ha nem szerepel benne, akkor alapból 30 nap abban az esetben, ha a dolgozó mond fel. Ha a munkáltató mond fel a dolgozónak, akkor a 30 nap felmondási idő a cégnél eltöltött munkaviszonnyal arányosan növekszik. Akár 6 hónapot meghaladó mértékű is lehet.


Ha felmondasz a cégnél, a felmondásodban kérheted a céget, hogy tekintsen el a felmondási időtől, vagy annak ledolgozásától. A kettő között az a különbség, hogy ha a felmondási időtől tekint el, akkor az általad meghatározott időpontban/kért időpontban megszünteti a munkaviszonyodat. Ha a felmondási idő ledolgozásától tekint el, akkor csak munkavégzési kötelezettséged nincs, de a munkaviszonyod továbbra is fennáll úgy, hogy bért is kell fizetnie a cégnek rá. Na ebben a második variába nem szoktak belemenni érthető okból kifolyólag. :)


További lehetőség, hogy nem foglalkozik a kéréseddel a cég, és egyiket sem engedélyezi. Akkor a felmondási időt el kell tölteni a cégnél. Nem ledolgozni kell, hanem eltölteni. Ebből kifolyólag ez történhet keresőképtelenséggel, szabadsággal, fizetés nélküli szabadsággal is. A felmondási időt semmi nem hosszabbítja meg, és nem is szakítja meg. A meghatározott idő elteltével letelik, mindegy, hogy mi történik alatta.


Ha a felmondási időt nem tölti le a dolgozó, akkor jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetése. Ilyenkor a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeget köteles a munkáltatónak megfizetni. Nem írja a törvény, hogy ez alatt kizárólag a nettó bért kell érteni!


Azon kívül még a munkáltató követelheti a dolgozótól a hirtelen távozásával okozott és IGAZOLT kárának megtérítését is.

2021. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!