Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan főnök, aki egyenlőké...

Van olyan főnök, aki egyenlőként kezeli a beosztottakat és nem mutogatja azt, hogy Ő a domináns vagy pedig aláássa az emberek önbecsülését?

Figyelt kérdés

Nincsen még nagy tapasztalatom, de eddig csak ezel a kettővel találkoztam.

Vagy, mintha egy nárcisztikus barom lenne és elvan ájulva magától, hogy Ő a Jani és a másik, aki nem adja a dominánsat, hanem inkább szurkáló megjegyzésekkel, megnyilvánulásokkal, aláásással akarja a másikat elnyomni, pl: -ezt még mindig nem tudod, hogy kell, dehát, nem is vagy te buta, hogy ne tudnád

-Valami kivan osztva feladatnak és direkt megpróbál alárakni, hogy rosszul sikerüljön és utána élvezze a másik sikertelenségét.


Van olyan, aki kommunikációban is egyenlőként viselkedik az emberekkel és normális EMBERKÉNT tölti be a vezetői szerepet?


2021. ápr. 20. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen vannak ilyenek, de olyanoknál csak az dolgozik aki tényleg tud is valamit vagy tett már le valamit az asztalra. Ilyeneket csak olyan főnök csinál aki nem jó abban amit csinál de amikor kinevezték oda nem is a hozzáértés volt az elsődleges szempont... Valószínűleg becsületesnek nem mondható dolgokat kell megcsinálnia a felettesei kérésére. Ez van, a korrupció szinte mindenütt ott van a társadalomban.
2021. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kettő ilyennel is találkoztam, mind a kettő nő volt. (De zárójelben megjegyzem, hogy a legkibírhatatlanabb főnökök is nők voltam, akikkel találkoztam.) Az egyik egy ingatlaniroda vezetője volt, igazi nyugati szemlélettel, nagyon azon volt, hogy az ingatlanos akkor tudja hozni az üzletet az irodának, ha egyben van és támogatást kap, szóval nagyon segítőkész volt és egyenrangúként, támogatóan kommunikált. A másik egy iskolaigazgató volt, ő is abszolút kiegyensúlyozott és támogató volt. Közös volt bennük, hogy mind a ketten rendszeresen kértek visszajelzést a beosztottaktól a saját munkájukról anonim módon, tényleg igyekeztek vezetőként fejlődni. Ezt másnál soha nem tapasztaltam.
2021. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, vannak.
2021. ápr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem a női főnökökkel vagy felérendelttekkel volt eddig a legrosszabb viszonyom, olyan álságos és rosszmájúak voltak, hogy elképesztő, ez lett volna a második kategória, amiket eddig tapasztaltam és jellemeztem. A nárcisztikus kategória meg férfi.


Örülök, hogy van azért pozitív tapasztalat is.

2021. ápr. 20. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy jól működő vállalatnál vállalkozásnál azt gondolom hogy ez a lehető legrosszabb hozzáállás egy vezető részéről ott ahol tényleg szakmailag ott van a csapat s sok esetben a vezetők jobb kezei. Vagyis a cég nélkülük jelentős bevétel kiesést ráta rontást érne el. De az ilyen cégek élén jól tudják a vezetők h ezt a bánásmódot nem engedhetik meg maguknak ahol a szervezeti egysegek összeforrottan működnek egyutt fogaskerékként segítve egymást. Nos ehhez kultura,tapasztalat s nem utolso sorban magas intelligencia szukseges. Kinevezett vezetok nehezen lesznek igazan jo vezetok mivel nem minden esetben érdekük jó vezetőnek lenniük mivel pozíciójukat, teljesítményüket az inkompetencia illetve alkalmatlansaguk megléte nem befolyásolja.
2021. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!