Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki nem tanult tovább, miért...

Aki nem tanult tovább, miért nem ? Megbánta később vagy egyáltalán nem ?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 25. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ötletem hova menjek tovább és felajánlottak egy munkát. Nem bántam meg. Munka mellett elvégeztem a szaksulit hozzá. Jól keresek vele.
2021. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert nem érdekelt semmi akkor sem és most sem. Csak azért nem tanulok tovább hogy beüljek egy irodába rohadni és utáljam a munkám. A mostani munkámat szeretem és nem igényel diplomát.
2021. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt rá pénz.
2021. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Még a későbbiekben is lehet tovább tanulni akár 65 évesen is lehet egyetemre menni
2021. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy egy volt kollégám mondta: a tanult ember másképp látja a világot.
2021. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerettem volna továbbtanulni érettségi után, de túl hülye voltam hozzá. TTK-s szakokon matekból buktam meg, bölcsészként meg történelemből. Szakmát pedig azért nem tanultam, mert a kézügyességem sosem volt meg hozzá.

Így aztán szenvedek a mai napig. A középiskolai osztályomból a diplomások - legyenek bár akármilyen hülyék - jól élnek. Világéletükben csak embernek való, irodai munkájuk volt, olyan pénzért, amiből meg lehet élni és most, jó másfél évtized után már jól is keresnek. Én meg gondolkodhatok, hogy vagy több műszakban teszem tönkre az egészségemet aránylag jó pénzért, vagy nappalosban nem keresek lóf***t sem, de legalább nem kell naponta háromszor egy marék gyógyszert szednem.

2021. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én egyetemen nem tanultam tovább (már ha erre vonatkozik a kérdés), csak OKJ-m van. Vagyis lesz, mindjárt.

Igazából most az a prioritás hogy minél hamarabb elköltözzek itthonról és saját eletet kezdjek, de olyan munkával amit szeretek is csinálni. Nem mellesleg úgy voltam vele hogy legyen egy papír a kezemben amivel elhelyezkedhetek, sőt akár egyetem mellett is dolgozhatok, ezzel tudjuk le a kötelezőt, teremtsünk bizonyosságot ebbe a bizonytalan világba, utána majd ráérek arról álmodozni hogy 4 vagy 14 évet töltsek még a padban.

Nem bántam meg, szerintem nem is fogom, hiszen nem akarok a szüleim nyakán maradni, dolgozni akarok, fel akarom építeni a saját életem, és ha van egy saját házam, pár év munkatapasztalatom, némi félretett zsetonom, önismeretem és világlátottságom, majd újragondolom a pályaválasztást.

20N

2021. ápr. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!