Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes lenne kamuznom az...

Érdemes lenne kamuznom az önéletrajzon, 1,5 év nem dolgozás után?

Figyelt kérdés

1,5 éve nem dolgozom, és az a baj, hogy nehéz lenne ezt kimagyarázni azon kívül, hogy lusta voltam, meg kiégett az előző munkahelyen, és nem volt kedvem új munkát keresni emiatt


A jó oldala az, hogy külföldön végeztem az eddigi munkámat hivatalosan, tehát még kevesebb az esélye, hogy nem néznek utána, hogy pontosan mikor végeztem


36 hónapot dolgoztam összesen eddig, és ezt kijavítanám 2, 2.5 évre


27F


2021. ápr. 28. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem neház kimagyarázni, mondhatod azt is, hogy beteg családtagot ápoltál vagy hasonló, ezt mindenhol megértik. Ha nem néznek utána, akkor bejátszhatod a CV csalást, de nem ajánlom, mert ha kiderül akkor nem biztos, hogy csak annál az egy cégnél vágod el magad.
2021. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Bedobhatsz valami egészségügyi indokot is, pl volt egy baleseted és lábadoztál utána pár hónapig.
2021. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Az éveknél lehet kicsit ügyeskedni. Pl. X munkahelyen dolgoztál 2015. márc. 31-ig, de utána Y munkahelyen csak 2016. szept. 1-től kezdtél. Az önéletrajzban meg az írod, hogy

X munkahely: 2010-2015

Y munkahely: 2016-2021

2021. ápr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ne hazudj. Elég, ha csak a kezdés időpontját írod be.
2021. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha valamikor, akkor most egyszerű megmagyarázni. A járvány miatt nem volt munkád, ennyi.
2021. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"beteg családtagot ápoltál vagy hasonló, ezt mindenhol megértik."

Ez egy elég erős kamu lenne, még erősebb mintha az önéletrajzot megmásítom, úgy értem, hogy ha ezt nem játszom el tökéletesen akkor még rosszabbul járhatok, mintha átírom a dátumokat


@Goldmund73 , 2019 az utolsó év amikor szeptemberben befejeztem a melót, után bárhogyan is nézzük egy év kimarad


4-es

De ez után valszeg megkérdezik, vagy valahogyan odaterelődik a szó,hogy még mindig ott dolgozol, vagy mi van most? Előbb utóbb kell beszélnem arról, hogy már nem dolgozom egy ideje

2021. ápr. 28. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ez egy elég erős kamu lenne, még erősebb mintha az önéletrajzot megmásítom, úgy értem, hogy ha ezt nem játszom el tökéletesen akkor még rosszabbul járhatok, mintha átírom a dátumokat"

Nincs mit eljátszani, nem kérdezhetnek részleteket. De ne hallgass rám, végül is csak 5 évet húztam le HR-en :D

2021. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne kamuzz, a HReseket (jobb helyeken) úgysem tudod átverni. Szerintem semmi hátrányod nem lesz ha azt mondod kiégtél az előző munkahelyeden és kellett egy kis szünet. 27 évesen nem vagy lekésve semmiről, a 1,5 év munka tapasztalat szerintem vállalható. Nekem is kb ennyi volt és simán felvettek a jelenlegi munkahelyemre
2021. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat attol fugg milyen munkahelyre jelentkezel. En pl. nem szoktam datumozni. Igaz en mar eleg oreg vagyok. Munkahelyeim: aztan sorolom, m.hely, betoltott pozicio. Regebben amikor meg en is veresen komolyan vettem akkor a hezaghoz egyszeruen azt irtam - ..tol..- ig nem dolgoztam. Indoklas nelkul.Nezd ha fel akarnak venni ugyis felvesznek, ha nem akkor meg viheted a legprofibban megirt oneletrajzot akkor sem.
2021. ápr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!