Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy írjak emailt, hogy...

Hogy írjak emailt, hogy szeretnék jelentkezni egy adott állásra?

Figyelt kérdés

Szeretnék a legkomolyabban tűnni az emailban.

Találtam pár megpályázható állást, ahova emailre kell küldeni önéletrajzot és szeretnék nem sablonos megpályázó emailt írni.

Hogy kezdjem az emailt, hogy tényleg úgy tűnjek, hogy érdekel a munka?

Önéletrajzomban feltüntettem a reveláns tapaszataltomat és szerintem elég ígényes lett.

Ti hogy írtok emailt állás pályázatra?

Nem ilyen komoly állásról van szó de szeretnék én komoly lenni.

Gmail formátum.



2021. márc. 28. 17:12
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Ja és a tárgymezőbe mit írjak hogy felfigyeljenek rá és ne sablnos legyen?

Mint xc állásra való jelentkezés vagy xc munkára jelentkezés?

Melyik hivatalosabb?

2021. márc. 28. 17:16
 2/26 A kérdező kommentje:

Meg hogy kell illedelmesebben kezdeni?

Mint Tisztelt meghirdető! Tisztelt Hölgyem/Uram! Üdvözlöm! Üdvözletem!

Ti hogy kezdenétek?

Nagyon szeretnék erre az állásra jelentkezni és szeretném ha engem választanának van hozzá tapasztalatom is.

2021. márc. 28. 17:18
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én valami ilyesmit írnék:

Tisztelt X (ha nincs megadva a kapcsolattartó neve, akkor jó a hölgyem/uram)!

Szeretnék jelentkezni az y pozícióra, amit z helyen találtam.

1-2 mondat arról, hogy miért szeretnéd megkapni az állást és miért lennél rá alkalmas (ha van motivációs leveled, simán másolhatsz ki abból is, nem kell ide külön szöveget kitalálni).

Mellékletben csatoltam az önéletrajzom (és a motivációs levelem).

Üdvözlettel,

név


Nem kell túlzásba vinni, nem szeretik a túl hosszú email-eket, legyél lényegre törő. Ha az önéletrajzod alapján megfelelsz, akkor úgyis behívnak interjúra és ott majd lesz alkalmad kifejteni.

Tárgyba meg valami olyasmit írj, hogy jelentkezés az y pozícióra és ha a hirdetésnek volt sorszáma, akkor írd azt is mögé, hogy könnyen beazonosítható legyen. Igaz, ez nem túl egyedi, de itt inkább az a lényeg, hogy egyértelműen tudja mi lesz az email-ben.

2021. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

és ha az van hogy jelentkezés bérigénnyle akkor mit írjak?

Mert azt hiszem egy műszakos.

amúgy nem volt megadva a hirdető neve azért kérdeztem :)

2021. márc. 28. 17:29
 5/26 A kérdező kommentje:

bégirgényre mit írjak ami mégsem mondja azt hogy ingyen is dolgoznék de azért elfogadható nekik?

8 órás.

nekem mindegy lenne amúgy csak lenne hol dolgoznom de ezt azért mégse írhatom :D.

2021. márc. 28. 17:43
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Bérigényhez próbálj utánakérdezni akár ismerősöktől, akár neten, hogy az adott munkára mi a reális kereset. Nyilván pontosan nem fogod eltalálni, egy olyan sávot írj, amennyivel te elégedett lennél, de nem lövöd túl mondjuk 100ezerrel amit adnának.
2021. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

6.köszönöm!sajnos nincs ilyen ismerősöm aki tudná ezeket főleg ilyen munkakörben.

régen keveset kaptam olyan 145 ezer körülit de nekem ez is elég lenne.

de túlzásokat sem akarok írni.

akkor ha így rom hogy nettó 100.000. vagy netto 140.000 elég lenne?

2021. márc. 28. 17:47
 8/26 A kérdező kommentje:
*jó*?
2021. márc. 28. 17:48
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
100.000 nem lehet, mert annál több a nettó minimálbér, írj akkor 120.000-140.000-et,de ha már dolgoztál is ráadásul, akkor sztem ennél többet is kérhetsz.
2021. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Neten is utána lehet nézni valamennyire, hogy mi számít reális bérnek. AMúgy ha régen ilyen munkáért nettó 145 körül kaptál és tudod, hogy az kevésnek számít, akkor az alá ne menj szerintem. Amúgy a nettó minimálbér is 100 ezer felett van.

A korábbi kereseted alapján (minden további információ hiányában) én azt írnám, hogy a bérigényed nettó 140-160 ezer Ft.

2021. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!