Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg kevés a teljesitményem...

Gabóca Kabóca kérdése:

Tényleg kevés a teljesitményem(bár a főnök elégedett) ha van 7 órám arra hogy összeszedjek 2000 fácántojást(nagy teruleten szanaszéjjel)+bepakolni a keltetőtálcába +mosni amelyik szennyezett tojás?

Figyelt kérdés
Ma 2400 tojás volt.Emiatt kicsit 25 perccel később végeztem.Régebb óta ott dolgozó munkatársnő rám szólt hogy mosni is kellene a szennyezett tojásokat(kb.50 db)nem fogják minden nap elmondani.Mondom tudom,csak ma több körbejárás volt(nagy teruleten)4 a 3 körbejárás helyett.Ő 4 órában van ott a muszakom vége felé érkezik.Azt mondja az is a munka része.Pedig eleinte ketten voltunk egy csajjal(már nem dolgozik ott)és nem volt unatkozni való 5 percünk sem.Akkor nagyjából kész lett minden KETTEN...Egyedül sok egy kicsit.Piszkál engem vagy tényleg kevés vagyok?Ugy látom rajta hogy nem kedvel amugy se...

2021. ápr. 29. 23:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Ebből kb.2.5 óra a keltetőtálcába pakolás ha kell mosás. Szedés 4.5 óra alatt az annyi mint 533 tojás/óra.
2021. ápr. 29. 23:41
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2 emberes munkát csinál 1 ember,ez a magyar valóság.

Nincs veled semmi baj,annyi a gond hogy +1 ember helyett is dolgozol,dolgozz ugyan abban a tempóban ahogy még régebben dolgoztál a másik kollégád jelenlétében,nem vagy te robot,ha nem tetszik nekik akkor keressenek egy másik embert.

Sokszor halottam már olyat hogy egy ember dolgozik 2-3 helyett,fizetésén meg alig látszik meg ha egyáltalán fizetnek neki többet,ez a baj,szólni kell a főnöknek hogy vegyen fel valakit ugyan úgy melléd mint régen,ne 4 órában ha nem 8 órába.

Üzenem a 4 órásnak neki sokkal könnyebb dolga van,ha nem tetszik neki akkor tehet egy szivességet,cseréljetek 2 hétre.

2021. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Borítékolom neked a kirugást.Ha a régi munkatárs nem elégedett akkor csak van oka rá.2000 tojás az 200 doboz tojás.Az simán letolható 7 órába.200:7 egyenlő 28 doboz óránkint.Ha nem bírod ne csináld.
2021. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ma gyanúsan barátságos lett az öreglány.Nem tetszett mert láttam én már karón varjút.Ő már tudta szerintem hogy nekem ez az utolsó napom.Ma 2350 tojás volt.Elégedett voltam a teljesitményemmel megint.Hazaindulás előtt főnök úr megkérdezi megvan-e minden cuccom.Erre én:Igen,miért ki vagyok rúgva?Úgy is mondhatjuk-felelte a főnök.Kérdezem mi baj,a teljesitményem vagy egyéb.A teljesitményed jó csak ez egy családi kis közösség és nem látom rajtad a közösségi szellemet.Mindent végrehajtottam amit utasitásba adtak szó szerint.Szorgalmasan dolgoztam nagy teljesitménnyel,minőségben és mennyiségben is.Kérdeztem mi a baj a közösségi szellemmel velem kapcsolatban de nem tudott mit mondani.Kifizetett aztán elköszöntünk.Közben megtudtam hogy az öreglány fia jön oda helyettem.Szerintetek benne lehetett a keze a néninek a dologban?
2021. ápr. 30. 21:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Biztosan benne lehetett az öreglány keze is,nem baj az,még jó hogy nem pazaroltál el itt éveket,látszik mennyire megbecsültek téged,majd találsz valami sokkal jobb helyet.
2021. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tegnap még mindennel nagyon elégedettek voltak.Kivéve a nénit.Nehéz munkát találni egyedül nevelem kislányomat és ez a munka beleillett a napi rutinba is.Miért nem lehetett megmondani hogy kell valakinek a helyem nem lennék ennyire megbántódva.
2021. ápr. 30. 23:33
 7/10 A kérdező kommentje:
1500 ft-os órabérrel 7 óra meló.Ez napi 10200 ft.Nyomtam is a melót,örültem is neki.Már a következő tanévre is akartam félretenni a gyereknek.Ha megint hónapokig nem találok megfelelő munkát nem tudom mi lesz...45 éves vagyok talán fáradékonyabb is mint pl.30 évesen.Halálos kimerültségem látszott azért de nem a teljesitményemen.Mindenféle állatot szivesen gondozok,kertészethez is értek.Próbálkozom tovább.
2021. ápr. 30. 23:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez így szokott lenni sajnos.

Kitartást,sajnos őket nem érdekli mi van veled,te egy cserélhető alkatrész vagy.

Nem kerestél rosszul,nekem volt amikor tavaly ennyit kerestem 2 nap alatt hétvégén külföldön,vagy amikor nem volt munka és 0 Ft fizettek arra hogy ott voltam,nyilván magyar cégnél dolgoztam,sajnos nagyon sok helyen mi csak egy cserélhető alkatrészek vagyunk.

Ha teheted később tanulj valami olyat ami érdekel és van is rá kereslet,na meg aránylag jól is fizetnek.

Sok sikert,előbb utóbb találni fogsz egy jobb helyet.

2021. máj. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek azokkal, akik szerint kihasználtak. Szerintem egyáltalán nem voltál lassú, a fizikai munkáknál ezzel a "lassú vagy" beszólással szokták egymást sértegetni az emberek, sokszor igazságtalanul. Pedig nyilván aki ezt mondja másokra, ha tényleg olyan okos lenne, biztos nem egy gyárban dolgozna, hanem felsővezetőként egy multiban.. A munkatársnőd meg borzlamas. Mi köze hozzá, hogy mit csinálsz ??? sajnos ez is gyakori gyárakban, fizikai, mezőgazdasági munkáknál, egyesek főnöknek érzik magukat és azt lesik ,a többiek hogy dolgoznak, pedig semmi közük hozzá.Arra van a főnökség, hogy ezt ellenőrizze, mégis kéretlenül belekötek másokba. Mi köze hozzá ? Miért nem szóltál vissza neki ?
2021. máj. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hiába szóltam neki hogy mindent megcsináltam ahogy kérték.Az idősebb főnök szerint "hagyjam a tojás mosást fontosabb hogy össze legyen szedve minél több ne álljon sokat napon"...szépen szót fogadtam és mentem.Veszekedni meg pont nem akartam egy 3 éve ott dolgozó idősebb asszonnyal.Kedvesen válaszoltam neki sose piszkáltam gondoltam ha én nem bántom ő se fog.Belül éreztem baj van pl.amig szedtem a tojást az villant belém hogy beletesz valamit a táskámba,vagy elront ezt-azt és rám veri...pénteken éreztem ezt hogy valami készül.Szerettem volna tartozni valahová ahol megbecsülik szorgalmamat,kitartásomat.De péntek reggel valamit láttam főnök arcán ami előtte nap nem volt...Fáj mert annyira igyekeztem.Ismerősök szerint pont ez a baj ez a nagy igyekezet.Dehát dolgozni voltam nem üdülni.Örültem hogy van munkám.Mindegy keresek tovább...
2021. máj. 2. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!