Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szónélkül türni lehet azt, ha...

Szónélkül türni lehet azt, ha egyik napról a másikra "arrébb" raknak másik pozícióba?

Figyelt kérdés
Szóval az történt, hogy nemrégiben áttettek egy másik sokkal megterhelőbb és intenzívebb pozícióba dolgozni, mint amiben dolgoztam egyik napról a másikra. Senki semmit nem szólt, nem indokolt senki semmit, hanem csak ennyi és kész. Én jeleztem előre, hogy felölem O.K dolgozok én itt ebben a poziban, szerződés változtatás és bérkorrekció tekintetében. Senki semmit nem szólt. Megtehetik ezt csak így lazán ?

2021. máj. 7. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag nem, gyakorlatilag meg ha nem tetszik akkor kirúgnak és keresnek mást.
2021. máj. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tűrtem szó nélkül, hivatalos panaszt tettem a HR-nek. A szerződésmódosítást nem kaptam meg, így azonnali hatállyal kiszálltam az új munkakörből és vissza a régibe. Nem rúgtak ki, mert csak ezért nem tehették meg és más fogást nem találtak rajtam (elég komoly folyamat lett volna a kirúgás, de ez nagy multi volt és nem valami balkánmentalitású kkv), de 2 hónapon belül felmondtam, már nem akartam ezek után ott dolgozni.
2021. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így annyira általános, hogy lehetetlen rá korrekt választ adni. Ha az új munkakört is lefedi az eredeti szerződésed, akkor nagy általánosságban igen, megtehető. Az, hogy te úgy érzed, hogy egy feladat "megterhelőbb", még nem ok arra, hogy ne végezd el, és önmagában nem von maga után fizetésemelést sem. A kérdésből úgy tűnik, hogy beleegyeztél a váltásba, és felvetted az új munkakört. Ezeket mindig jobb előre tisztázni, nem utólag elkezdeni problémázni.
2021. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ...

Meg lehet tenni veled hogy cdak úgy odébb raknak, mert olyan pozíciót töltesz be, hogy ha nem tetszik legfejjebb jön más, mert pótolhato vagy?

Mert akkor nem csak lehet, hanem kell is szó nélkül tűrnöd, amíg nem leszel olyan szinten hogy lehessenek elvárásaid.

Ha benne van a munkaszerződésben tehát jogilag is lefedhető ez, akkor még annyira se tudsz mit tenni.

2021. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyezd kilátásba a felmondásodat. Nem kell eltűrnöd. Persze elvileg megvan annak a lehetősége, hogy elfogadják, de valószínűbb, hogy visszaraknak az eredetibe és másik balekot keresnek. Azért nézzél körül az álláspiacon.
2021. máj. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!