Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor ideges vagy a munkahely...

Amikor ideges vagy a munkahelyeden, akkor elfojtod magadban vagy inkább kiadod magadból? Egyáltalán melyik az észszerűbb: a negatív érzések lepel alá rejtése és mosolyogni, így elkerülve bármiféle konfliktust, vagy kiadni, ami veszekedéshez vezethet?

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Változó! Van, amikor kiadom magamból, hogy mi bánt, - de arra ügyelek, hogy másnak a becsületébe lehetőleg ne gázoljak ezzel. Van azonban olyan helyzet is, amikor az a legjobb, ha kussol az ember, - a kenyéradódat nyilván nem fogod nyíltan elhajtani a legkülönbözőbb, nagy gonddal válogatott helyszínekre.
2021. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Agnarr ***** válasza:
76%
Szerintem ha van rá lehetőség, akkor munkaidő után, nyugodt körülmények között kell megbeszélni a problémákat, de mindenképp meg kell beszélni őket, mert örökre nem lehet elfojtani őket. Előbb-utóbb úgy is el fog durranni, a kérdés csak az, hogy ésszerű megoldást találnak rá az emberek, vagy a legfeszültebb pillanatban jön elő, amikor valaki nem bírja tovább, és talán egy munkahelybe kerül a dolog.
2021. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Mikor hogy, ritkán adom ki. De akkor mindenki tudja, hogy valami nagy gáz van és akkor észbekap, akinek meg kellene oldani (ha az én hatáskörömön kívül esik).

Minden apróságon nem dühöngök, próbálom elengedni, ami olyan

2021. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sose ment a mosolygás úgyhogy amikor ideges vagyok kimegyek sétálni 5-10 percre és miután lenyugodtam megbeszélem az illetővel.
2021. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiadni jobb, de azon illető felé, akivel gond van.

Vagy a másik megoldás, hogy egy dühöngő szobában lenne boxzsák+boxkesztyű, és ott, azon adni ki.

2021. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak ez a két út van, hogy lefojtani a gőzt, vagy kiadni az indulatokat. Sőt, mondhatnám, ez a kettő a kerülendő. :) Ha az ok a munkahelyi személyzetben keresendő, akkor azt civilizáltan meg lehet beszélni. Más okok miatt a munkahelyen indulatoskodni, hát, az nem egy jó pont. Persze itt beszélni könnyű, a bolygólakók túlnyomó része primitív, önérzetes, túlérzékeny, igazoláskereső, a hibák higgadt megbeszélése sem szokott jóra vezetni. :) Egyik télen volt, hogy nem tudtam elmenni az utcánkban, mert egy idősebb hölgy a telken belüli enyhe emelkedőt egy kis lendülettel küzdötte le, csak utána az utcán a járásra nem tudott ráfordulni, belefúrta az autója elejét az útszéli hóba. Kénytelen voltam lapátra kapni, és ásás közben társalgási célzattal megjegyeztem, hogy: csókolom, ide jól be tetszett állni. Vérig sértődött. :D
2021. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!