Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az új munkahelyemen elvárják...

Az új munkahelyemen elvárják a túlórát, de én nem tudom vállalni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nemrég váltottam munkahelyet. Sajnos kijelentették, hogy itt mindenki bent marad pluszban dolgozni (általában "önként", de sokszor el is rendelik), sőt néha szombatonként is elvárnák, hogy bemenjünk. Állásinterjún ilyenről nem volt szó, csak arról, hogy előfordulhat túlóra, de home office-ban ez rugalmasan megoldható (kora reggel, este tudok pluszban dolgozni). A munka távmunkának volt hirdetve, de egyre többet kell bejárni. Nem vagyok lusta, de van egy mellékállásom is, ahová a munkaidő lejárta után fél órán belül el kell indulnom és hétvégén is dolgozok (arról ne is beszéljünk, hogy az iroda nagyon messze van a másik munkahelyemtől, plusz egy óra utazás, minta "home office"-ból mennék). A mellékállásomban semmiképp nem szeretnék felmondani (igazából nem is tudok, mert családi gazdaság, de csak ebből megélni nem tudok), de az sem vet rám jó fényt ha itt egyből kilépek...Karrierépítés miatt választottam ezt a munkát, de már nagyon bánom...

2021. máj. 11. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem tehetik kötelezővé.


Viszont kirúghatnak ha nem azt kapják tőled, mint amire számítottak...

2021. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszik mond meg nekik,majd mondj fel és keress egy jobb helyet.

Sok sikert.

2021. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Hivatkozz arra, hogy állásinterjún miről volt szó.

Mondd meg, hogy te annak tudatában vállaltad a munkát, és azt teljesíteni is tudod, amit akkor mondtak.

A mellékállásodról beszéltél interjún?


Egyébként ezért ökörség össze-vissza hazudozni bármelyik részről.

Most őszintén, mit nyert ez a cég a hazudozásával? Ha őszintén elmondta volna, mi a helyzet, akkor a kérdező nem vállalta volna, ők meg megkeresték volna azt, aki odavaló.

Most így senki sem járt jól.

2021. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

"Nem tehetik kötelezővé."


Ez ebben a formában nem igaz, mivel:

Munka törvénykönyve 109. § * " Naptári évenként kétszázötven óra rendkívüli munkaidő rendelhető el."

2021. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2.-al egyetértek.
2021. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!