Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lenne egyszerűbb...

Miért nem lenne egyszerűbb sok munkahelyen betanítani, minthogy elvárják a 2-3-5 éves szakmai tapasztalatot?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet azt hogy indítanának ilyen betanítási csoportokat, ahol megmutatnák mit hogyan s miért kell. pl Van egy több részből álló munka, miért nem tudják elmagyarázni hogy mi miért van? Sok helyen csak írják hogy milyen superman képességekkel rendelkezzen a Tökéletes ember, legyen egyszerre vidám boldog, legyen kreatív, legyen jó kommunikációs képessége, legyen terhelhető, legyen pontos, legyen csapatjátékos. és mindezek mellett minimum 5 év szakmai gyakorlat.

Mit várnak, mire számítanak az ilyen helyek, de komolyan? Valaki elvégzi az iskolát, és csak emiatt nem tud elmenni dolgozni, gyakorlatot szerezni mert h milyen béna lenne?

Miért nem lenne észerübb az, hogy tartanának elméletben, mind gyakorlatban egy kis felkészítést azok számára akik újak vagy, szakmát váltottak, vagy nincs tapasztalata.

Aztán meg hisztizhetnek összerakhatják a fejüket fönt az irodába h miért van ilyen ember hiány..

nekem egyetlen egy munkahely volt, az is szakmunkás ahol olyan főnökök voltak hogy le a kalappal, ők maguk vittek ki a helyre és mutatták, magyarázták el hogy mit hogyan kell. Na arról azt mondom hogy tökéletes. és azóta is amiket mondtak a fejembe van és azt tartom szem előtt, azóta sokkal könnyebb is.


2017. jan. 6. 11:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az sem megoldás hogy az ott dolgozó kis pistát kérik fel hogy mutassa már meg mi hogy van, mert nyilván neki is van munkája haladnia kell. Egy több részből álló munkát meg nem lehet annyival elmagyarázni hogy a zöld gomb meg piros gomb..

Aztán meg rúgják ki az embert ha nem értei, nem jól csinálja..

2017. jan. 6. 11:56
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked lenne céged, kit vennél fel szívesebben? Egy kezdőt, vagy egy tapasztalt munkaerőt? Na látod! A jó hír számodra az, hogy az egyre fogyó munkaerő miatt a cégek kezdenek elmozdulni abba az irányba, amit szeretnél. Némelyek szorosan együttműködnek valamely iskolával. Például a Penny Market szokott saját képzést indítani, az Audi a győri egyetemmel működik együtt, és így tovébb.
2017. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Jobb kérdés, hogy az egyetem, vagy szakképzés, aminek pont az lenne a célja, hogy betanítson, miért nem jó lósz*rra se? Mert kb csak azt nem csinálják ami a dolguk lenne...
2017. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 12 hetes képzésre mennek a pályakezdők külföldre, cserébe az arányos részét ki kell fizetni, ha 2 éven belül felmondanak. Még így is sokaknak megéri jobb fizetésért lelépniük.


Ez lehet a fő ok, gyakorlat megszerzése után megtöbbszöröződik a piaci értéke a munkaerőnek, így vagy durván bért emelnek, vagy lelép. Ezért inkább egyszerűbb más cégtől átcsábítani. Együtt az összes cégnek a betanítás lenne az érdeke, de külön-külön nem, és azok a cégek válnak balekokká, akik betanítják a pályakezdőket, majd azok lelépnek máshová.

2017. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában avgy te azzal, mibe kerül egy szakember betanítása? És utána még mennyi idő a megtérülése? Ha ezekről a fogalmakról hallottál volna valaha is, akkor nem írnál ilyen baromságokat.
2017. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, megtérül foglalkoztatásban, ha országszerte menne ez a betanitás, persze nem olcsó, de mindenki megtanulná az adott szakma csinnyát több hozzáértő szakember lenne, jobb, precizebb munka, összhang, és ez idővel megtérülne, több munkaerő, kevesebb elbocsájtás lenne. ergo nem lenne annyi munkakerülő munkanélküli
2017. jan. 6. 12:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2017. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kulcs: Multik között nézegess.

Kis sz.aros magyar cégek pl nem igen foglalkoznak betanítással, tapasztalat. Nem fektetnek bele energiát, vagy csak a lehető legminimálisabbat. Még ha pályakezdőt is keresnek, akkor sem sokszor (tapasztalat, az átlag: kis magyar cég, kevés idő, bunkó mentalitás,- mondjuk ember hiány miatt leterheltek, nincs idő nekik sem rá, de az is a cég hibája).


Másrészt meg vannak előnyei a betanításnak is, annak, hogy saját maguk "nevelnek ki", az ő szájuk íze szerint.

Azt meg hogy ne lépj le hamar, simán meg lehet oldani egy szerződéses kikötéssel.

Multiknál ez gyakoribb, ők már rájöttek erre.


Jelenleg én is ilyennél helyezkedtem el, ahol nem flegmáznak, ha valamit nem tudok egyből, van elég ember, így nem annyira feszkós, van oktatási anyag, sőt, még a képzések is vannak, amit fizetnek ( persze emellett én is igyekszem képezni magam, kell is).


Másik érv még a betanítás mellett, hogy kevés tapasztalattal rendelkezőnek nem kell annyit fizetni ( messze nem), mint egy 3-5 éves tapasztalattal bíró munkaerőnél. Szóval simán előfordulhat olyan is ( ha nincs az, hogy így is égetően kell ember és nincs más, aki szakmailag ott van és meg tudná csinálni azokat a dolgokat), tehát, megérhet egy kis időt és energiát belefektetni a dolgozóba, mert ha hosszútávon marad, az bizony megtérül.


Az meg hogy meddig marad, meg a motiváláson múlik főleg ( és a fizetésen). Ha a munkáltató tudja hogyan kell motiválnia dolgozóit, akkor azok nem fognak elmenni egy hamar. Én ismerek olyat is, aki úgy sem hagyja ott az ilyen helyet, hogy meglenne nélküle, sőt jobb fizetést kapna máshol..


Annak sincs sok értelme hosszútávon, hogy pl kis sz.ar fizetésért inkább állandóan veszik fel x időnként az új embereket, csak mert nem akarja megfizetni őket normálisan, megy a körforgás rendesen ( és csak egy tűrhető fizetést értek ez alatt).

Azoknak is sír a szája, hogy nincs ember, meg nehéz találni, holott ha rátennének egy kevesett, lenne egyből ember is, és nem lépnének le x havonta páran, akiket úgy is be kell tanítani azért valamennyire.

Nem mellesleg nem sz.arna bele a munkájába sem, hanem jobban odatenné magát, a minőségi munkát ne várjon az, aki nem becsüli meg a dogozóját. Ebbe még a legmotiváltabb is beleun egy idő után.


És mielőtt az jönne ki, hogy külföldön vagyok, azért írtam ezt a magyar cégekről, NEM. Nem vagyok magyar-ellenes stb, hanem ez az utóbbi idők színtiszta tapasztalata. Itthon dolgozom most egy multinál, ahol hál istennek fektetnek belém időt és energiát. Ja és motiváció is van. Meg normális fizetés.

2017. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlat szerinted mire van? Ha végigdolgoznád a nyaraidat a kötelező 6 hét herevere gyakorlatok és a bulizás helyett, akkor lenne munkád is. 2000 fős multinál vagyok, jó pár volt diákmunkás és gyakornok maradt végleg nálunk, jelenleg felsőoktatás duális képzésből vannak gyakornokok ill szakmunkás gyakornokok is vannak, sőt vannak olyan kollégák, akiket a cég küldött esti középiskolába.
2017. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Ez nagyon jó, erre nem is gondolt senki eddig! ( irónia) És szerinted ez törvényszerű, hogy a gyakorlati hely mindig felvesz, ha jó vagy?

Én pl több gyakorlati helyen is voltam emiatt anno ( bár egyik sem multi).

Volt, hogy úgy is volt, hogy egy állami programnak köszönhetően fel is vesznek, én kerestem meg őket. Elkezdtem addig is gyakornokként dolgozni, majd szépen idő közben az állam megszüntette ezt a dolgot, és hát sajnos így nem tudtak felvenni, mert " Nem volt rá keret".

-> ember kellett volna, ezért is örültek nekem, de nem volt rá pénz.

Annak idején vidéken voltam, és már a helyi multit is felkerestem. Végül akkor hívtak vissza, amikor már feljöttem Pestre. Itt is voltam gyakornok (..INGYEN...), de itt meg nem kellett akkor épp ember.

Azóta szerencsére kiharcoltam magamnak egy szakmai pozíciót, de lassan ment és kitartás kellett hozzá.


Még egy érv, hogy miért érdemes multihoz menni, több lehetőség van minden szempontból.

2017. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!