Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomával fel fognak venni...

Diplomával fel fognak venni gyártósori operátornak? Elképzelhető, hogy túlképzettnek tartanak és nem vesznek fel? Hallottam ilyet.

Figyelt kérdés
Nem szeretnék elhelyezkedni azon a területen ahol végezni fogok.

2021. máj. 13. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk high season ideje alatt (szeptember-december), gyakorlatilag mindenkit felvesznek aki le tudja írni a nevét (volt olyan is hogy az sem volt feltétel. Komolyan!!!).


Nem gondolom hogy a diplomád kizáró ok lenne

2021. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen reális a félelmed!

Ilyen munkakörben nem szeretik a diplomást, mert abból indulnak ki, hogy amint lehet, ott fogja hagyni őket. Meg hogy nem illik bele a csapatba (8 általánost végzett, "Kő kóla?" típusú emberek közé).

Egyik megoldás, hogy nem írod bele az önéletrajzodba. De akkor meg lesz egy 3-4-5 éves lyuk az életrajzodban. És ha megérzik, hogy sumákolsz, akkor azért nem vesznek fel, mert ha nem tudsz reális magyarázatot adni arra, addig mit csináltál, akár arra is gondolhatnak, hogy évekig börtönben ültél. Az se hangzik túl szépen, hogy évekig munkanélküli voltál és a szüleid tartottak el.

Szóval nehéz ügy... Nincs rá jó megoldás. Ha munkaerőhiány van, akkor persze bárkit gond nélkül fölvesznek, ahogyan 1-es írta.

2021. máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell mondanod hogy van diplomád, én is csak azt írtam be az önéletrajzomba hogy érettségim van és kész.

Csak az érettségi másolatát adod le felvételkor.. Nem járnak úgyse utána milyen végzettségeid vannak.

2021. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És az üres évekkel mit kezdjek?
2021. máj. 13. 20:17
 5/13 anonim ***** válasza:
Munkaerő kölcsönző engem többször is felvett más városokban is ilyen munkára. Ott nem érdekes van e diplomád vagy nincs.
2021. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Hozzánk simán felvettek diplomásokat is. Simán elfogadható volt, hogy pl egy óvónő hozzánk akart jönni, mert több pénzt vitt haza 3 műszakban mintha óvodában dolgozna.

Mondjuk az összesből előbb-utóbb csoportvezető lett, mert kitüntek a tömegből.

2021. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Velem is pont ez a helyzet, a közszolgálatin tanulok, de már most látom hogy egy gyárban több pénzt kereshetek
2021. máj. 13. 20:52
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező beírni az önéletrajzodba, hogy diplomás vagy. Írd azt, hogy feketén dolgoztál x-y évben (amikor tanultál, ha nem dolgoztál közben), aztán csá.
2021. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mivel az üzem 90%-ánál műveltebb vagy, így nem biztos, hogy akarnak felvenni konkurenciát. Amúgy szezonálisan meg simán.
2021. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Konkurenciát?

Attól, hogy van egy büfészakos diplomám, konkrétan semmihez sem értek. Hova mennék, ha nem a gyárba? Oda való vagyok. Egy lúzer vagyok, aki semmihez sem ért.

2021. máj. 14. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!