Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges, hogy azért nem...

Lehetséges, hogy azért nem vesznek fel még betanított munkára sem, mert "túlképzett vagyok? Vagy inkább azért, mert elmúltam 50 éves?

Figyelt kérdés

Érettségim és szakiskolai képzettségem van, irodától kezdve gyárig már sokféle helyen dolgoztam.

Nagyon régóta keresek állást, már betanított munkákra is jelentkezem, ahol 8 általános az elvárás.

Legutóbb ilyen helyre hívtak be interjúra, ahová több tucat embert szándékoznak felvenni, ráadásul már nagyon régóta hirdetnek. Nagyon monoton a meló és a munkaidő-beosztás is rossz, de mivel jelenleg állástalan vagyok, ezt is elvállaltam volna. A a cég működése épp a szakmámba vág, úgy gondoltam, mivel nekem ennél jóval több munkatapasztalatom van a témában, simán felvesznek.

Másnap már meg is érkezett a "szokásos" üzenet: Köszönjük, nem önre esett a választás."...

(Mielőtt megkérdeznétek, fiatalos vagyok, kulturált megjelenésű és nincs gondom a kommunikációval interjúkon.)

Már sok száz önéletrajz küldésén vagyok túl, és ha eljutok nagy ritkán interjúra, mindig ez a vége.

Már nem tudom, mit gondoljak, az én koromban már esélyem sincs? Vagy tényleg, a túlképzettség sem jó "ajánlólevél"?


2019. júl. 3. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Hiába vagy "fiatalos", ha a születési időd elárul :(

Amúgy az ilyen munkahelyeket nem kell komolyan venni, ahol ordító munkaerőhiány van, de még mindig válogatnak a jelentkezők között.

2019. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Van egy beidegződés, hogy aki elmúlt 45-50 az ápolatlan, lusta,beteges, sokat kér. És sajnos ez sok esetben igaz is, nincs lehetőség bizonyítani. Engem is a m.ü.központ küldött ki egy helyre, 2 év kellett hogy elfogadjanak. Ősszel nyugdíj, de nem akarnak elengedni. Ez van.
2019. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Az sajnos igenis hátrány tud lenni, ha az ember túlképzett. Igaz én még fiatal vagyok, de épp munkát keresek, van egy okj-m, diplomám, és szeretnék még továbbtanulni. Nem egy helyen megmondták, hogy hát ez bizony “durva” és hogy nem szeretik ha valaki túlképzett, mert nagyobb a lehetősége annak, hogy feljebb lépjen.

Nem mondanám, hogy te túlképzett vagy (bár a 8 osztályos elvárásnál mindenképp), de legközelebb próbáld ki, hogy nem írod bele mondjuk az érettségidet az önéletrajzodba, csak a szakmát és a tapasztalatokat, hátha, valószínűleg jobban fogják értékelni. Bár én inkább arra tippelnék, hogy a koroddal lehet “baj”. Ismerősi körben az 50 körüliek, nem merik ott hagyni a szar munkájukat, mert attól félnek, hogy a korukból adódóan nem vennék fel őket máshova.

2019. júl. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az önéletrajzomból kiderül a munkatapasztalat alapján, hogy mi a végzettségem, akkor is, ha nem írom bele konkrétan.

Egyébként egészségügy, gyógyszeripar, gyógyszer kereskedelem, ami belefér a képzettségembe és tapasztalatomba.

Már senki nem hiszi el, hogy nem vesznek fel sehová, azt mondják, hogy nem akarok dolgozni...

2019. júl. 3. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Én se vennék fel egy 50 évest csak negatív tapasztalataim vanak velük kapcsolatban.És legttöbjükre igaz hogy, beteg amivel nincs baj csak nem jelzi az orvosnak és igy eleve rossz helyre is rakják.Meg a legtöbb alkoholista is én nem a régi rendszerben éltem de ha ma ittasan megy be az ember az repül utána meg lehet höbörögni hogy, szemét a munkáltató.
2019. júl. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyen elvárás a 40-45 év alatti életkor. Az ember legyen 20 éves és legyen mellé 10 év munkatapasztalata kb.
2019. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos, azt hiszem, hamarosan mehetek a híd alá.
2019. júl. 4. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!