Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki volt Covidos, tünetekkel,...

Aki volt Covidos, tünetekkel, és mégis bement a munkahelyére, az miért tette ezt?

Figyelt kérdés
Ismerősi körből hallottam sztorikat, hogy erősebb megfázásos tünetekkel is bementek dolgozni egyesek. Ha te is így jártál, miért tetted? Féltél, hogy kirúgnak?

2021. máj. 15. 05:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Meg gondolom mert betegállományért kevesebbet fizetnek, mintha bemennél dolgozni. Eddig is már a Covid előtt mindenki bejött az irodába szétfosni a lepráját, persze zárt ablakok mellett teleköhögve a légteret, a munkáltatóknak meg persze eszük ágában sincs engedélyezni a korlátlan home office-t ilyenkor. A szöveg persze megy, h aki beteg az maradjon otthon, de ők úgy képzelik ezt, h majd betegállományban, kevesebb pénzért. Idióták.

Persze végigment ilyenkor a rohadás az összes dolgozón.

Talán majd most ez a járvány változtat valamennyit az otthonról való munkavégzés kultúráján, de nincsenek nagy illúzióim. Az emberek idióták, a HR-es emberek kétszeresen azok.

2021. máj. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem féltem, csak nem mindegy, hogy 90 ezret keresek, vagy 300-at.
2021. máj. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Több minden játszik benne szerepet. Benne van a "leszarom a többieket" is, nem érdekli, hogy szétköpködi a vírust. Legyen szó itt most bármilyen betegsegről. Meg vannak olyanok is, akik még félholtan is bejárnak dolgozni, mert annyira munkamániások, meg vannak győződve róla, hogy nélkülük megáll az élet a munkahelyen. Olyanok is vannak, hogy direkt mutatni akarják, hogy ők milyen nagy hősök, hogy betegen is bejárnak dolgozni. Egyik eset sem normális. Meg persze, olyanok is vannak, akiknek kell a teljes fizu, a táppénz éhenhalni is kevés. Meg biztos vannak olyan munkahelyek, hogy hülye a főnök, és ha vki otthon marad betegen, azt kirúgatja.
2021. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Véletlen volt. Ugyanis tavaly februárban Ausztriából hoztam haza még az első generációs változatát, de akkor még a nevét se tudtam, kb. csak annyit tudtam az egészről, hogy Kínában valami nagy gáz van, ennyi.
2021. máj. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azért mennek betegen is dolgozni, mert kevesebb a táppénz. Meg tavaly tavasszal pl még nem nagyon teszteltek covidra, az enyhe tünetek meg más betegség esetén is megjelenhetnek, akit nem teszteltek, az nem lehetett biztos benne, hogy covid vagy más.
2021. máj. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekünk kötelező volt bemenni. Köhögve, lázasan dolgoztunk, a főnök azt mondta, ha valaki táppénzre mer menni, napi 15 ezer kötbért kell fizetnie.

Így hát maradt a munka. Tudtuk, hogy szemét dolog, de féltünk, hogy kirúgnak, vagy hogy teljesen lehúz a főnök anyagilag...

2021. máj. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

aki beteg az maradjon otthon, de ők úgy képzelik ezt, h majd betegállományban, kevesebb pénzért. Idióták


Miért idióták? Aki beteg, maradjon otthon. Az meg alap, hogy ezért ne bér járjon.

2021. máj. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Én bemennék, mivelhogy 0 órás szerződéssel dolgozom. Ha nincs munka, nincs fizetés, a táppénz meg eléggé molyfing lenne.
2021. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom mert kell a pénz.
2021. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Nekem olyan munkám van, ahol nincs is táppénz.

Vagyis van, de nem mehetsz rá.


Nem mentem be, 3 hétig otthon voltam - hiába voltam jól 2 nap után, a teszt 3 hét után lett negatív -, az a 3 hét ki is esett a fizetésemből.

2021. máj. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!