Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyen aláírás...

Ha a munkahelyen aláírás nélkül adnak pénzt az csak feketepénz lehet?

Figyelt kérdés

Ha egy munkahelyen a bér egy részét kp-ben adják és nem is kell aláírni az átvételt, akkor az csak feketepénz lehet?

Azért erős kérdés ez mert ha a teljes szerződéses bérem utalva megkapom és ráadásként még aláírás nélkül is kapok plusz pénzt, az egy dolog.


Na de ha a szerződéses bérem nem kapom meg utalva csak részben és a bér egy részét kp-ben adják oda nulla aláírással-akkor az feketepénz?

Akkor az érdekes, mert akkor nem kaptam meg a szerződéses bérem fehéren mert csak egy része jött utalva a többi kp-ben aláírás nélküli átvétellel-

akkor tehát a szerződéses bérem egy része fekete?


2021. máj. 15. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Nézd meg a bérjegyzékedet.
2021. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Kérj bérjegyzéket, ott megtudod, h mennyi a nem fekete pénzed :)
2021. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Na szerinted?

Igen nehezen tudom elképzelni, hogy a csak úgy odaadott kp nem adózatlan lenne.

2021. máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"Kérj bérjegyzéket, ott megtudod, h mennyi a nem fekete pénzed :)"


A bérjegyzéken a 100% bér szerepel. Innentől a bérjegyzék egy wc papír.

2021. máj. 15. 14:38
 5/16 A kérdező kommentje:

"Igen nehezen tudom elképzelni, hogy a csak úgy odaadott kp nem adózatlan lenne."


És ha én holnap azt mondom kérem a fizetésem, még azt is amit kp-ben aláírás nélkül kaptam akkor mit lép a cég? mert nincs aláírás nem bizonyítható az átvétel innentől én letagadhatom és verhetem az asztalt hogy meg se kaptam.

Akkor mi lesz?

2021. máj. 15. 14:39
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha a berjegyzek szerint a nettód pl 100e, akkor tök mindegy higy abból 50 ezer utalva van 50 meg készpénzben.
2021. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

És ha én azt mondom hogy az 50.000-et (példánál maradva) nem kaptam meg akkor a cég mit lép?


Mert a bérjegyzék az szintén nem aláírandó soha nem is volt az , azt csak úgy a kezembe nyomják. Soha de soha azt aláírni nem kellett.

Mondván hogy úgyis utalva van a pénz. Ami igaz is volt-eddig.

De speciel most nem igaz.

2021. máj. 15. 14:58
 8/16 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag biztos, hogy igen.
2021. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kamusztorik az alapítványi iskolából S05E11
2021. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"És ha én azt mondom hogy az 50.000-et (példánál maradva) nem kaptam meg akkor a cég mit lép?"


Mondjuk azt, hogy Julika jelen volt amikor átvetted a pénzt, aztán a kezedbe nyomja a felmomdasodat

2021. máj. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!