Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felháborodnátok, ha mással...

Felháborodnátok, ha mással reklámoznák a ti munkátokat?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam vele, az én munkaóráim vannak benne, ez kerül a cég plakátjaira, weboldalára, facebookra, stb... Viszont én szerintük nem vagyok elég fotogén, ezért egy modellel fogják reklámozni, Tehát felkérnek egy modellt, fizetnek neki, és úgy csinál, mintha ő dolgozna. Persze ezt így nem mondták meg nekem, de számomra egyértelmű, hogy engem nem akarnak mutogatni. Pedig nem gondolom igénytelennek magam, se vállalhatatlannak, jó, nem vagyok 180 centi, hosszú lábú, 45 kilós, szőkehajú fotómodell, de ha már a munkám jó nekik, akkor engem is vállaljanak. Főnököm azt mondta, ezt ne vegyem magamra, minden cég ezt csinálja, mert ez csak egy reklám és itt a cél az, hogy eladják a terméket, és nem arra kíváncsiak ki csinálta valójában az adott terméket.

Ti mit gondolnátok? Nektek hogy esne? Vagy ti nem foglalkoznátok vele?

L/25


2021. máj. 15. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól esne, nincs az a pénz, hogy belőlem reklámarcot csináljanak.

Te is leírtad és látod pontosan, hogy nem vagy olyan, mint a reklámarcok. Ezért reklámarcot fizetnek. Nincs ebben semmi. A reklámnak nem az a célja, hogy a dolgozót eladja, hanem a terméket amit csinál (vagy álláshirdetésnél a céget, mint jó munkahelyet stb.) Ehhez pedig a mai igények szerinti megnyerő megjelenésű ember kell. Ennyi.

2021. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ruhát terveztél?
2021. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem háborodnék fel. A jó reklámozás a cél. Egy modell jobb erre a célra.

"de ha már a munkám jó nekik, akkor engem is vállaljanak"

Miért vállaljanak, ha nem vagy elég modell alkat?

Én nem foglalkoznék vele egyáltalán, mert érteném az értékesítés működését. Most itt azzal van gondod, hogy olyan, mintha ellopná valaki a munkád, vagy az, hogy téged nem tartanak elég szépnek?

2021. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy gondolom hogy a legtöbb cég azért tartja az embereit,hogy kihasználja..ha valamire nem tudja "használni" szarik rá neki mi tetszik vagy mi nem,úgyis az lesz amit ő akar,hiába idegeskedek rajta.


Szóval elég undorító dolog ez...de ne törődj vele amíg kapsz fizetést ne érdekeljen.

Amúgy ez valami komolyabb cég lehet,mert felénk ilyent nem szoktak csinálni (kis városban lakok) egyszer láttam egy plakáton itt nálunk egy modellt csajt aki CNC géppel dolgozik :D hát mindenki kinevette a céget,de tök mindegy.

2021. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen rosszul esne, de megérteném.

A cégnek az az első amit mutat mert az fogja bevonzani a vevőket.

Nem lehet érzelgősködni ilyen téren. A reklámban fontos, hogy a lehető legelőnyösebben mutassa be a terméket. Megértem, hogy zavaró de a cégben csak egy dolgozó vagy és nem rólad szól minden. Vannak lány ismerőseim akik szívesen lennének benne a termékem reklámozásába, de már kiszemeltem olyan lányt akinek felajánlom. Nem azért mert kegyetlen vagyok vagy valami, hanem mert tudom, hogy ha őt látják az jobban fog tetszeni a közönségnek ahogy nekem is. A legjobbat kell nyújtani a bevételért. Mindenkinek megvan a maga szerepe a munkába és nem több.

2021. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 Mindkettő, de inkább a második.


#4 Elég ismert cégről van szó, nevet direkt nem írtam.

2021. máj. 15. 16:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, senki nem gondolja, hogy a képeken lévő modellek tervezték vagy varrták a ruhát, ők írták a könyvet, ami a fotón a kezükben van vagy ők találták ki a legújabb mosópor formulát...
2021. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj, de ez nagyon szánalmas, gyerekes hiszti :D
2021. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha ronda vagy akkor ronda vagy, ez van
2021. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen, hogy toborzáshoz használnak néhány kollegát a közösségi médiában.


Én alapból nem vállaltam volna el, mivel nem vagyok fenn semmilyen felületen és igyekszem a személyes online jelenlétemet a minimumra csökkenteni. Szóval nekem ez teljesen megfelel, hogy instacsajokkal reklámozzák a munkámat, enm vagyok magamutogató típus.

2021. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!