Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahelyen nincs...

Ha egy munkahelyen nincs objektív ISO minősített teljesítményértékelési rendszer, a főnök mi alapján meri kijelenteni hogy ez egy jó, az meg egy rossz alkalmazott?

Figyelt kérdés

Ha van egy objektív 3. fél által minősített rendszer, aminek a kritériumai teljesen transzparensek, akkor ott oké, nem kérdés az egész.

De ahol semmi sincs, ahol csak nagymellényű főnökjózsi ül a szemétdombja tetején és onnan osztja az ítéletet hogy te jó vagy te rossz-mégis mi alapján?


Mert ő a 8 általánosával úgy gondolja?


2021. máj. 16. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem itt inkabb neked van 8 általánosod, egyszerű sori munkás van, aki azt hiszi, hogy csak az a dolgozó ember, aki fizikai munkát végez, és a főnökök, meg aki irodai munkát végezy az mind tehetségtelen. Csak ti értetek hozzá.


Tipikus proli munkás hozzáállas, gratulálok

2021. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Az alapitványi iskolában van ISO minősített teljesitményértékelési rendszer?

De szörnyü..

Egyébként az ilyen rendszerek sem biztos, hogy jol mutatják a dolgokat.

VAnnak olyan dolgok, amiket nem látni kimutatásban, de a céget előre viszik.

A nagymellű fönökjozsi meg nem tetszik, akkor el kell menni máshova.

2021. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Szerintem itt inkabb neked van 8 általánosod"


Diploma, sőt diplomák.

Főnök? Érettségi esti dolgozók gimnáziumában, azt is 30 akárhány évesen.

Ezek TÉNYEK.

2021. máj. 16. 11:27
 4/17 A kérdező kommentje:

"Egyébként az ilyen rendszerek sem biztos, hogy jol mutatják a dolgokat."


De annál mindenképp jobbak mintha egy uborkafára felkapaszkodott senkiházi hasraütéssel böfög valamit, attól függően épp bal lábbal kelt-e fel.

2021. máj. 16. 11:28
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg van a véleményed a dologról, és csak dühöngeni akarsz...
2021. máj. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

'"Szerintem meg van a véleményed a dologról"


Az biztos hogy megvan. Anno az egyetemen vállalatszervezés és irányítás tárgyból épp azt tanultam, hogy a létező legnagyobb hiba a vezetésbe a szubjektivitást, az egy személytől függést bevinni.

Normál cégnél minden objektív transzparens és számon kérhető ODA ÉS VISSZA IS.

2021. máj. 16. 11:32
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

Öööö.

Nálam nincs objektív iso minősített blabla és stb. De ettől függetlenül észreveszem ha valami elkészül meg azt is ha nem. Ettől függetlenül észreveszem hogy valaki nem ér be időbe rendszeresen. Észreveszem azt is ha valaki bomlasztó vagy pia szaga van vagy szédeleg, kummog, stb. Akkor is észreveszem ha a kollégámnak, népies nevén alkalmazottnak, magasabb iskolái vannak mint nekem.

Valahogy feltűnik ha én végzem el az ő munkáját.


Figyi meg lehet mindent tudományosan meg jogilag fogalmazni, de nem a legyek hordják össze a kollégák fizetését, közösen termeljük ki, ki kell termelni, abból van fizetés és nem a kolléga helyszínen eltöltött idejeéből.

2021. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
"Megnyugtatlak". Elég kevés az ilyen "normál cég".
2021. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor a 20 fős cégbe, ahol a Józsi a főnök, a Marika a könyvelő, meg van egy mérnök, a többi meg lakatos munkát tol, hegeszt, esztergál.

Akkor ott hogy fogsz bevezetni egy ilyen jellegű rendszert?

Egy multit meg egy kis vállalkozást nem lehet összehasonlitani ilyen szempontokból.

2021. máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

", de nem a legyek hordják össze a kollégák fizetését, közösen termeljük ki, ki kell termelni"


Főleg úgy hogy ez a cég állami normatívából él, közokt szolgáltatást végez és senki egy fillért sem termelt soha ki lévén nem gyár vagyunk.Főleg úgy.

2021. máj. 16. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!