Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Italnagykereskedelem munka,...

Italnagykereskedelem munka, ti csinálnátok? Megérne más után néznem?

Figyelt kérdés

1 hónapa dolgozom egy ilyen helyen.


Tűrhető, bár néha nagyon pörgős.


Emelni kell egésznap raklapra és készíteni össze az árut. Ezek dobozos italok, rekeszek. De alkalom adtán 10/20/30/50 KG-s hordók is.

Általában sosincs pihenő, mindig van munka. Néha ha várnak kint, akkor kapkodni is kell. Fizetés az 150 ezer forint nettó. Te takaríts, te készíts válogass össze mindent, esetleg ha lenne 5 perc szabadidőd akkor töltsd az italokat / járd a sorokat hogy kell-e tölteni vagy van-e szemét valahol. Fizikai része (emelés konkrétan) nem is annyira zavar, viszont a futkosás egésznap, pörgés az nagyon lefáraszt. Egyébként elég fiatal vagyok, 22F.

Igazából nem szeretek járni, bár nincs reggel gyomorgörcsöm meg semmi rossz igazából, bár előre tudom minden reggel hogy beindul a nap és megint rohanok egésznap a raktárok között mint egy bolond és csak pakolom rakom rakom hordom töltöm és ezt 8 (9) órában. Bizonytalan vagyok hogy váltsak-e mihamarabb vagy maradjak még, mert most ugye a Covid miatt mégjobban korlátoltak a lehetőségek. Olyanok írjanak akik tapasztaltak azért ilyen téren, vagy milyen véleménnyel vannak erről úgy átlagban.



2021. máj. 16. 23:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én áruösszeállító vagyok itt, de a raktár(ak) rendben tartása is a mi feladatunk
2021. máj. 16. 23:22
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked megéri csinálni? Lenne jobb? Neked kell tudni hogy akarsz-e váltani.

Én is csináltam ilyesmit nő létemre, igaz nem nagykerben, de vendéglátásban. Ugyanúgy be kellett pakolni az árut mikor megjött, egyedül voltam rá. Néha jó sokat szivattak az áruösszeállítók mert összekutyulták a rendelést, más márkát, más kiszerelést küldtek mint amit rendeltem. Délelőtt kinyitottam, kitakarítottam wc-től a bárig mindent a 140 férőhelyes vendégtérben, feltöltöttem hűtőt és polcot, vendégeket kiszolgáltam (a' la carte menüs kaja, pia) közben bepakoltam ami jött áru, takarítottam stb. Egyedül. Nem csak a te melód xar :D Mondjuk én szerettem csinálni, de volt hogy háromszor hűlt ki az ebédem mire meg tudtam enni. Aztán délután beszambázott a váltás, csak ők már hárman voltak és minden a seggük alá volt tolva.

2021. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen más árut bepakolni egy étteremben, mint árut összeállítani napi 8-9 órában egy nagy kereskedelemnél megállás nélkül. Fejben is ott kell lenned hogy mi hol merre, fizikálisan is, és gyorsaságban is. És engem nem maga az emelés része terhel meg, hanem maga az hogy 8-9 órában rohanok több raktár között mint egy bolond és rakom rakom rakom, kalkulálok hogy jön ki a raklap de közbe sietni is kell azért mert van egy egyáltalán nem dolgozunk előre, vagy csak a felét például.
2021. máj. 16. 23:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Emelett 5 raktár van, ahonnan minden terméket fejből kell ismerned, figyelni a szedő lapot hogy van-e rekesz kiírva ilyesmi. Ha rosszul teszed a raklapot ergo kint nekik picit nehezükre esik átnézni akkor szólnak.
2021. máj. 16. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nettó 150 nem olyan sok, annyit megkereshetsz máshol is.

Szerintem csináld, amíg nem lesz jobb, és ha találsz valami szimpatikusabbat, akkor válts.

2021. máj. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igazából 30-40 éves férfiak is megizzadnak a nap végére, én ahoz képest jól bírom. De mire végzek délután olyan vagyok mint egy hulla
2021. máj. 16. 23:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén,nincs az a pénz,maximum 1 hónapig ki próbálnám.
2021. máj. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fejben ott kell lenni. Minden melónál ez van, agy nélkül csak wc-t pucolni meg sódert lapátolni lehet. #2 vagyok, szerinted vendéglátásban nem kell ott lenni, melyik asztal melyik vendég mit rendelt, meg mit hol tartunk, miből mennyi van vagy fog kelleni, mi az összetétele, minden kész és szép legyen időre stb :) Emellett emberekkel dolgozol tehát gyorsan, kedvesen, hatékonyan kell csinálni a munkád és bizony nem csak 8-9 de gyakran 12 órát is nyomunk és végig kemény multitasking a nap.

Ha elkapod a fonalat akkor tudsz pörögni, idő kell mire automatikusan oda nyúlsz ahova kell, tudod merre indulj gondolkodás nélkül. Ha amúgy szereted a munkát, tartsd meg.

2021. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!