Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnök szekálási tanácsokat...

Főnök szekálási tanácsokat kért a hátam mögött ellenem, hogy elmenjek -mit lépjek erre?

Figyelt kérdés

Megtudtam hogy néhány kollegától a főnök megkérdezte milyen szívatásokat tudnának kitalálni kifejezetten ellenem, hogy „kedvem legyen“ magamtól felmondani.

Erre mit lépjek? Nyíltan nem kérhetem számon mert simán letagadhatja, senki fel nem vállalná hogy ezt elmondta nekem így nem hivatkozhatok arra hogy ezt XY-tól hallottam.


2021. máj. 18. 10:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a fejétől bűzlik a hal hogyha rossz a főnök akkor az egész csapat dinamikája megsérül.

Hiába normális ember az összes kolléga akkor sem fognak kiállni a kérdező mellett mert félnek, hogy elveszítik a munkájukat. Lehet hogy a főnök fél tőled hogy nehogy a helyére kerül mert valamilyen szakmai téren jobb vagy mint ő. Soha nem azt nézik ki maguknak, aki elvan mint a befőtt, hanem aki a legnagyobb veszélyt jelenti rájuk. Aztán majd lesz egy következő és így tovább. Sehol nem szeretik azt, aki többet tud annál, mint ami a munkája elvégzéséhez szükséges. Sokan kitalálták már azt a stratégiát, hogy inkább hülyébbnek, butábbnak mutatják magukat, csak ne fúrját ki őket.

2021. máj. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

A legtöbbet azzal nyersz ha szó nélkül felmondasz.

Ilyen helyen és ilyen emberek között dolgozni büntetés.

Ezzel nem te veszítesz.

2021. máj. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Biztos vagy te ebben?

Lehet, hogy a kedves kollégáit hazudják neked, hogy menj el magadtól.

Lehet, hogy a főnököd nem is tud róla.

Ha ilyesmit tervezne, nem a kollégáidtól kérdezné meg, hanem simán

megkérne, hogy keress magadnak másik állást, mert "átszervezi" a vállalkozást, a munkát, stb.


Meglehet, hogy az intrikus kollégáid találták ki, vagy ők hazudoznak rólad. Ha már így áll a dolog, keress másik munkát. Jobban jársz, mint hogy ilyen mérgező környezetben kelljen dolgoznod. Előbb-utóbb emiatt olyan idegállapotba kerülsz, hogy tényleg halmozni fogod a hibákat.

2021. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Aki neked pletykál a főnöködről, az ugyanakkor rólad pletykál a főnöködnek.

Lehet, a főnököd nem is tud semmiről. De arról már tudni fog, hogy az intrikájára, hazugságára hogyan reagáltál.


Alaptörvény: aki nekem másról pletykál, a másnak rólam pletykál.

Ezért nem hallgatom meg.

Munkahelyen ez tabu.

2021. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt velem is. Annyi különbséggel hogy a 2főnökből az egyik mondta hogy mivel nem tudtak mivel elküldeni örülne ha én mondanék fel ,cserébe feketén 1hónap végkielégítést kifizet. És miért akarta a másik főnök hogy elmenjek? Mert nem nyaltam a seggét, később megbánta és marasztalni akart ,de beintettem neki,az egom nagyobb volt ,mint hogy egy ilyen lepra telepen maradjak.
2021. jún. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!