Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » PizzaForte, Munka, 12.5h heti...

Nemethkaroly kérdése:

PizzaForte, Munka, 12.5h heti 4 minimum (1300 órabér), több műszak, nettó 250, 6 hónapos munka keret, elvileg ruhát adnak, cipő meg nem kell? Vélemény?

Figyelt kérdés

Mi a vélemény? Lehet csinálni? Mennyire kemény ez?

Szükségem lenne egy munkahelyre, ezért találtam a PizzaForte-t. Hát sejtettem hogy nem lesz minden "húdefasza", de ez egy picit soknak tűnik.

12h-át is nehéz kibírni, de ha minden másnap szabi van, talán. De a héten minimum 4? Vasárnap és szombat is?


Ráadásul ha ezt úgy kell csinálni hogy kihajtják a beled, akkor.. jah. Még egy recepciónál, vagy amikor felügyelni kell a gyárban, talán, szétosztva. De ha pörögni kell, és úgy húzzák az igát mint általában a felszolgáló iparban, akkor elég lehetetlennek tűnik. A pénz "ok"-és. De annak sem örülök hogy elveszik a munka melletti szabadságom.


Máshol ez a +10 óra, általában túlórában szokott lejönni, ami igen jól fizet. Főleg szombat + vasárnap. Itt viszont munkakeret van, ami a cégeket ismerve csak arra van hogy eldolgozzák a béred. Tehát nem számítok sokra.


A rejtett költségekről is kérdeztem, de elvileg adnak ruhát és cipő nem kell? Cipő nem kell? Én úgy tudtam kötelező a konyhában a tisztasági cipő. Lehet én vagyok szkeptikus, de a felszolgáló ipar -szerintem- tele van rejtett költségekkel, avagy vegyél magadnak ruhát, mosd is, és az egyebek. Ami persze + idő és pénz. De hogy ne is keljen és mindent elsőre adnak?


Nem tudok dönteni, de inkább a nem felé hajlok. Véleményekre és tapasztalatokra lenne szükségem.



2021. máj. 18. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez az a szint, ahol nem te diktálod a feltételeket. Ha nem vállalod, találnak mást. A 12 órát lehet bírni, fiatalabb koromban hónapokig csináltam, persze nem mindegy mit kell csinálni 12 órában.
2021. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pizza Fortéban sosem dolgoztam, de gyorsétteremben (Burger King) igen, 4,5 évet. Tusom, nem ugyanaz a kettő, de azért nagyjából hasonlóak. Én nagyon szerettem, az egyetlen negatívuma a fizetés volt. Nettó 250-ért ez szerintem nem rossz. Az állandó 12 órázás az valóban húzós mondjuk. Nemrég dolgoztam gyárban, ott heti 3-4 (mikor hogy jött ki) 12 óra volt, na azt borzasztóan gyűlöltem. Minden egyes pillanatban visszasírtam a Burgert. Ott nem volt állandó a 12 órázás, de előfordult, és milliószor is inkább ott töltöttem volna el, mert ott pörgés volt egész nap, volt mit csinálni, és nem volt unalmas. Ellentétben a gyárral. Szóval ha már 12 óra (de egyébként bármennyi, 8-nál is), én mindenképpen a vendéglátásra szavazok, sokkal jobban telik az idő és nagyobb valószínűséggel lesz jó a csapat is.
2021. máj. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én hogy összinte legyek, nem fogom tudni csinálni a 4x12.5h. Szerintem visszalépek. Én idáig gyártásban és összeszerelőben dolgoztam, hasonló bérben, de 8 órában és erős túlóra pótlékkal, ha akartam menni. Én nem hiszem hogy ezt pár napnál tovább tudnám csinálni.
2021. máj. 18. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
De akkor csak heti négy napot dolgozol?
2021. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Minimum heti 4 napott. Általában igen, van hogy többet.

Ami a normál 40 óra helyett, heti 50 óra minimum.

2021. máj. 21. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!