Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is félt az első munkahely...

Más is félt az első munkahely keresésnél?

Figyelt kérdés

Hogyan éltétek meg amikor az iskolából kikerülve elkezdtetek munkahelyet keresni?

Nem féltetek, izgultatok?

Hány évesek voltatok?


Engem mindig az az érzés kerít hatalmába, hogy egyedül vagyok és ki kell lépnem a nagyvilágba kezdeni magammal valamit, de azt se tudom, hogyan kezdjek neki. :/



2021. máj. 22. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még a sokadiknál is.
2021. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre ijesztőnek tűnik de ha sikerül szerezned munkát akkor felbátorodsz,magabiztosabb leszel. Csak az első lépés nehéz, az a titok hogy ne sokat gondolkozz rajta csak csináld.
2021. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem, mondjuk én sajnos gyárba mentem elsőnek,oda vettek fel.


Szerencsére a kezdeti félelmem hamar elmúlt,mert mindenki nagyon kedves volt velem, én ilyen kedvességet az iskolában sem kaptam :D Szóval igazából nagyon hamar barátokra tettem szert. Ott ismertem meg legjobb barátnőmet is,bár sajnos csak 5 évig tartott a barátság.


Ott meg kb 3 hónapot melóztam,mert nem fizettek meg. De úgy voltam vele első melóhelynek jó lesz. Majd lesz jobb is.


Minden munkahely keresés pokol volt.


De mivel tanfolyamra gyűjtöttem,mert szakmát szerettem volna lerakni és abban dolgozni,mindegyik munkahelyre próbáltam esélyként nézni,hogy céllal kell mást dolgoznom. Aztán 2,5 év szenvedés után,egy kis segítséggel,de össze jött a tanfolyamra való. 2,5 év szenvedés kellett ahhoz,hogy mostmár 6. éve a szakmában dolgozok,imádom szeretem, nem csinálnék mást.


Mondjuk én áltiban is tudtam,hogy kutyakozmetikus akarok lenni,gimiben is ez hajtott végig,csak sajnos suliból ki kerülve pénzem nem volt tanfolyamra,akkor anyuék is rosszul álltak anyagilag.


20 éves voltam mikor érettségiztem,5 éves nyelvis gimibe mentem,plusz évvesztes is vagyok,sajnos eléggé kihúzódott.

2021. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most keresek munkát (de még nem végeztem az egyetemen) és nagyon félek tőle. Szeretnék tapasztalatot szerezni, fejlődni, tanulni, dolgozni, végre letenni valamit az asztalra, hasznosnak érezni magam stb., de közben azt érzem, hogy nem tudok semmit és nem értek semmihez. Azt sem tudom hogyan írjak önéletrajzot, mert gyakorlatilag nincsen mit beleírnom. Félek tőle, hogy ha jelentkezek egy munkára és behívnak interjúra, akkor ott majd mi történik. El kell adnom magam, elő kell adnom, hogy én mennyire szeretném az adott munkát, miért én vagyok a legjobb jelentkező, miért engem érdemes választani, milyen magabiztos vagyok stb., miközben fogalmam nincs az egészről, semmiféle tapasztalatom nincsen és közben tele vagyok bizonytalansággal és kételyekkel. Úgysem vesznek fel, mert mégis miért vennének fel. Ha viszont felvesznek, akkor ott majd mi lesz, úgysem fog menni, kiderül nem vagyok rá alkalmas, nem fogom bírni. Azt sem tudom igazán, hogy egyáltalán milyen állásokra jelentkezzek, mert nem tudom mi menne, mi a nekem való, miben érezném jól magam stb. Szóval borzalmas. 22/L
2021. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Én is féltem, amég éltem.
2021. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig féltem. Minden előtt is.

Első munkahely előtt is voltak diákmunkáim, nyári gyakorlat, de úgy hiszem, van aki sosem szerez ebben elég gyakorlatot, pl én sem. :D

Mai napig rosszul vagyok ezektól a helyzetektől.

De mondjuk nálam nem maga a keresés okozta a nehézséget (persze de, de csak mert sehonnan nem kerestek vissza), hanem mikor tényleg hívtak. Na akkor pánik pánik pánik. Az interjúnál vagy épp az első munkanapon. :D

2021. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze.Ez teljesen természetes, az ismeretlen mindig ijesztő,aztán munkába állsz,gyakorlatot szerzel, és rájössz,hogy nem vészes.
2021. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem féltem. Nem értem rá ilyesmire, mert szükségem volt a pénzre, amit munkával kerestem meg.
2021. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem igazán féltem tőle, mert elég határozottan tudtam, hogy mit szeretnék csinálni, ezért már egyetem vége felé folyamatosan kerestem a lehetőséget, hogy oda bekerüljek, 1 évvel MSc végzés előtt már dolgoztam annál a cégnél gyakornokként részidőben, nyáron meg rendesen 40 órában, ott írtam diplomatervet, záróvizsga után nem sokkal meg átvettek főállásba. Még aránylag friss a történet, de nem éltem meg különösen stresszesen, mert tudtam, hogy jó végzettségem van, érzékem is van hozzá, így ha esetleg nem is a hozzám legközelebb álló szakterületen, de mindneképpen lesz normális munkám. 24/F
2021. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legelsőnél nem, mert az csak diákmunka volt nyárra 16 évesen. :) Azután igen, mikor már állandót kerestem.
2021. máj. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!