Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hátrány főállás keresésnél,...

Hátrány főállás keresésnél, hogy benne van az önéletrajzomban, hogy éppen főiskolán, nappali tagozaton tanulok?

Figyelt kérdés

Idén januárban végzek az 1. főiskolai szakommal, félév csúszással. Egy másik szakra felvettek, a félév csúszás miatt az 1. félévben (szeptembertől) passziváltattam.

Februárban kezdeném a 2.-at. Kapcsolódik az 1. szakomhoz, jó kiegészítés lenne, ha mást nem diákmunkáznék mellette, vagy részmunkaidő és levelező tagozat... de abban sem vagyok biztos, hogy szeretném/szükséges ez a 2. szak, így keresnék mellette főállást. Államilag támogatott formában vettek fel a 2. szakra, semmilyen következménye nem lesz annak, ha 1. félévben kiiratkozom.


Attól félek, hogyha meglátják az önéletrajzomban, hogy jelenleg nappali tagozaton tanulok egy felsőoktatási intézményben, akkor be sem hívnak állásinterjúra.

Vagy akár “csak” nehezen hívnak be. Valós félelmem ez?

Az állásinterjún elmondanám, hogy fontosabb nekem egy jó főállás, mint a 2. szak, ahová járok, így kiiratkoznék ha kapnék egy jó álláslehetőséget.

(A főállás levelező tagozat mellett nekem nem menne, ismerem magam.)



2018. okt. 25. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nem nagyon értem, hogy most idén január, az már elmúlt, mégis jövő időben beszélsz róla, vagy jövő januárra gondolsz?


Mindegy, lényeg a lényegben: azt, hogy 2. szakra is jelentkeztél nem kell jelezni, hiszen el sem kezded, ha felvesznek a munkára, tehát irreleváns. Esetleg meg lehet pendíteni, hogy van egy ilyen szak, lenne lehetőséged azt is elvégezni, ha relevánsnak vélik az adott munkához, szívesen fejlődsz, ha támogatnak abban, hogy a munkaidőhöz igazísd. Szóval fordísd meg, ne azt írd, hogy otthagyod a szakot, ha nem kell, hanemhogy elkezded, ha kell.

2018. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

*Jövő januárban, bocsánat :D

Az “idei” őszi félévben végzek, ezért írtam el.


Most épp csak kevés időm van állást keresni és interjúkra járni. :( közel a január, sok az elfoglaltságom.

A kérdésem arra vonatkozott, ha februárig nem találok állást és már elkezdtem az új szakot.

Jobb lenne így elôre tudnom, mert ha àlláskeresésnél probléma adódna belőle, hogy nappali tagozatosként tanulok, akkor februártól el sem kezdeném az új szakot.

2018. okt. 25. 15:14
 3/7 A kérdező kommentje:

Az előzőn kívül van még egy kérdésem, ha heti 30 órás állásra jelentkezem, ott előny, vagy semleges, vagy hátrány lenne, hogy tanulok még mellette? Amikor jelentkezem nappalin, de ha felvennének átmennék levelezőre.

Előny lehet azért, mert mégsem ok nélkül szeretnék csak heti 30 órában dolgozni fiatalon (lustának nézhetnének ez alapján), vagy pedig hàtràny, hogy akár csak egy minimális szinten is, de kell igazodniuk a sulimhoz? (pl. lennének péntekek amikor nem tudnék bejárni, így nem csak ők osztják be azt a heti 30 órát.)

2018. okt. 25. 15:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Suli mellett csak gyakornoknak vesznek fel, ha nappali vagy, mert azért vannak kötelező órád, amik lehet teljesen szét vannak dobva a héten. Vaaagy, ha tudsz kérsz egyéni tanrendet és úgy csinálod a sulit, hozzáteszem ez a megoldás 1 max 2 félévre működik. Vagy mész levelezőre, de az a legtöbb helyen nincs államin, csak fizetős megoldásban, viszont akkor tudsz főállásban dolgozni.

Nagyon sok a ha és a kérdőjel, illetve a munkáltató rugalmasságától is függ, hogy mibe megy bele.

2018. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ahová én jelentkeztem, ott van államin levelező.
2018. okt. 25. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, egy nappalis egyetemi szakot neccesen lehet vinni egy 30 órás munka mellett, nálunk a gyakornokoknak is nehéz volt, főleg a vizsgaidőszak, pedig ők azért nem voltak szétdolgoztatva (plusz a kollégáknak kell majd éveken keresztül a te vizsgaidőszakodhoz igazítaniuk a saját szabadságukat, mert ez neked fix lesz). Ha pedig nem járnál be órákra, akkor ugyanott vagy, mintha levelezőn csinálnád, sőt, ott valószínűleg több órára jutnál el. Én nem vennélek így fel megmondom őszintén, kivéve ha lenyűgöznél az interjún. Ne írd be a CV-dbe a második szakot, legalábbis januárig ne. Másrészt pedig dícséretes, hogy szeretnél tanulni, ha eljutsz interjúra valahogy a "tudásvágy" részét emelném ki az " őőő minden második pénteken szabin leszek" rész helyett. :)
2018. okt. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A 30 óra munkát már levelező szak mellett csinálnám
2018. okt. 26. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!