Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire normális ez egy...

Mennyire normális ez egy CNC-s műhelyben?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kerültem egy CNC-s gyárba, mint betanított CNC gépkezelő. Bár voltam már más helyen is, a környezet így néz ki:

- Szellőzés nincs, vagy nem működtetik a ventilátort, mert az occsó.

- Gépeken a burkolat nincs rajta, biztonsági ajtó retesz minek, forgács a földön, emulzió gőz mindenhol, minden olajos, emulziós, és így tovább.

-Ablakok nincsenek nyitva, véletlenül sem, mert minek?

-Németországból Magyarországra hozott gépek, amelyek széjjel vannak járatva, és addig lesznek hajtva, ameddig be nem döglenek. Maximum az orsók és egyéb hasonlóak vannak cserélve a CNC gépben.


Gondolom ebből áll az ország CNC-s állománya, sorozatgyártáskor? Vagy túl naiv, széplélekű voltam?



2021. máj. 26. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Welcome to the occsó maganszektor.

Csillivillizeshez irány egy multiba.

2021. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, de ez jutott, mivel a legtöbb helyen nincs érdekérvényesítés és jogaikat védő szervezet a dolgozók mögött, tehát bármilyen környezetben dolgoznod KELL, vagy repülsz. Ezen felül nincsenek rendesen ellenőrizve és büntetve, ez is kell nagyon ahhoz, hogy azt gondolják bármit megtehetnek.


Voltam már 1-2 multinál, nem volt csilli-villi a helyzet ott sem. Hetek vagy hónapok óta döglött egerek a belső területen, érdemi szellőztetés nuku, 50-60 fokos melegben rohadtak a dolgozók, az sem számított ha valaki 4-5x volt rosszul miatta, túlórára és hétvégi munkavégzésre kötelezés és egyre keményebb fenyegetés ha nem mész (én nem mentem), elenyésző szünet, állandó feszültség, széteső, veszélyes berendezések, ignoráns, pökhendi vezetőség. Szerintem kb. úgy vannak vele, hogy aki ilyen helyre megy, az alapból már ki van szolgáltatva, és sokan nem tudnak váltani, mert nincs meg hozzá a lehetőségük/tudásuk/akár igényük.


Nekem suli mellett kellett valami és megvolt a biztonsági hálóm, de még így is olyan mértékben érintett az, hogy mennyire szrba nézik a dolgozóikat és erőből lenyomják őket sokszor szétalázva, hogy miután léptem (kb. 4-5 hónap) is idő kellett míg visszajön az önbizalmam és lemegy a munka okozta feszültség.

2021. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ára, hogy a főni meg a haverjai tudják fizetni a BMW törlesztőjét és tankolni bele.


Igen egyébként kiábrándító, hogy nagynevű multi cégeknél is előfordul el, most konkrét nevet nem akarok írni, de volt benne részem.

2021. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Multinál vagyok 20+ éve, kb ugyan ez van, csak ide angliából hozták a roncs colos gépeket, ott már kidobták őket, nem számít, hogy itt metrikus rendszer van, számold át! Eleinte egy csavart nem tudtunk cserélni.
2021. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Lehet azért ebben a szakmában jobb helyet is találni, csak ahhoz szerencse kell, meg munkatapasztalat. Szóval tűrd, és tanulj, és keress jobb helyet később. Esetleg tanuld meg a CNC programozást, hogy ne csak betanított munkás lehess.
2021. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint túl nagyok az elvárásaim néha napján. Fene a pofámat, mit képzelek? Akkor ez egy ilyen iparág. Voltam másik CNC-s cégnél próbamunkán, és begyulladt a szemem mire haza értem. Normális dolog ez a szakmában, vagy ez valami különleges?
2021. máj. 27. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!