Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van ez a kettős mérce...

Miért van ez a kettős mérce munkahelyekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ha egy nő férfias munkakörben dolgozik az egyre természetesebb, sőt menő.

Ha egy férfi dolgozik többnyire nők által végzett állásban akkor mindenféle melegnek, férfiatlannak, nyápicnak tartják...


2021. máj. 29. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Média + hülye emberek
2021. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ott látom a különbséget hogy ha nő dolgozik ferfias körben akkor tobb idő es teljesítmeny kell még mindíg hogy elfogadják( tehat zommel a frfi fonok kollegak). Fordítva max a tobbi férfi szól be , de ott is a tuskója. A kollegak, ügyfelek sokkal hamarabb eldogadják.
2021. máj. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

A nők védekezési mechanizmusa (saját magukat szopatják meg ezzel). Mindig az van hogy verik a mellüket mindenre,lenézik a férfiakat,ezért kerülnek férfias munkakörben.


Így azok a nők is bele kerülnek ebbe akik egyébként nem verik a mellüket.

Ez a kettős mérce megmarad örökre...ha egy nőnek kicsi a melle azért nem szólhatunk,de ők szólhatnak ha egy kicsi farkat látnak...ez csak egy példa volt arra mi is a helyzet.

2021. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként írom, a második válaszoló nem beszél hülyeséget. Sajnos a mai napig látom, hogy ez így van, hiába próbáltam rajta változtatni középvezetőként a melóban. Régebben a bérezés se volt ugyanaz....legalább azt egy szintre hoztam. Nem valami feminista férfi vagyok, ha alkalmatlan elzavarom nemtől függetlenül...de az igaz amit a kettes ír.
2021. máj. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Menő? Nő vagyok, akinek "férfi szakmája" van, kettő is. Mindenkitől azt kapom meg, hogy nem fogom bírni, meg ez férfiaknak való, nem lànyoknak, meg meg fogok halni a terheléstől, stb. Egyáltalán nem menő, sokkal többet kell letennie egy ilyen területen egy nőnek, mint egy férfinak, de amelyik nő erre vállalkozik az tudja is, és ezt vállalja. Én is tudtam, vállaltam, és nem érdekel az emberek véleménye.
2021. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát 2 mérce az van de ma már egy férfinak saját céget kel alapitani olyan termékel ami még nem is létezik.De nem vettem észre hogy, nőknél nagyob elvárások lennének.Egy férfinak mindenhez is kel értenie.Nálam is ez elég idegesitő mert én csak nyugalmat szeretnék.Nem cégvezető akkarok lenni de nem értik meg.Szerintem sok sorozatot néznek a nők nagyon nem földön járnak.
2021. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar férfi női munkakörben. Szeritem egyszerűen ez frissebb dolog kell idő mire szokja a társadalom. Egyébként meg irigység. Sok ember akarna ilyen "női" munkát.
2021. jún. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy a nőket nem szólják meg? Én villanyszerelőnek tanultam. Több helyről visszautasítottak a nemem miatt, csak mert nincs szükség női mubkaerőre. Egyszerűen lehetetlenség a szakmámban elhelyezkednem, amit 5 éven keresztül tanultam.
2021. jún. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!