Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kaptatok már valaha írásbeli...

Kaptatok már valaha írásbeli vagy szóbeli figyelmeztetést a munkahelyen? Miért? Mi volt a folyamata annak, amikor adták?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 18:05
1 2
 11/18 Psylocyber ***** válasza:
100%
#10 értem, de az még munkajogi értelemben mindig nem a te problémád! Semmi közük hozzá, hogy kivel-mit csinálsz munkaidőn kívül. Ez olyan, mintha összevesznék részegen a kollégámmal munka után a kocsmában és másnap megrovást kapnék érte. Beperelném őket a f*szba :)
2021. jún. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11: Lehet igazad van :) Én akkor eléggé hibásnak éreztem magam, és szarul is voltam. Nem akartam még olajat önteni a tűzre, és hadakozni a főnökömmel. Inkább elfogadtam a helyzetet. Utána egyébként később bocsánatot is kért a főnök, amiért keményen fogalmazott.
2021. jún. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Psylocyber ***** válasza:
#12 a rohadék :) biztos rájött, hogy ez drága mulatság lenne, ha ismernéd a jogaidat. Sebaj, majd legközelebb ne felejtsd el, jól fog jönni az a kártérítés. Sőt, ha tetteted a hülyét de ellenállsz és valahogy sikerül kirúgatni magad egy ilyen helyzetben, az már olyan összeg lesz, hogy kb egy évig nem kell majd dolgoznod :D
2021. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én szóbelit, egyszer. Egyetem alatt nyárimunka gyanánt elmentem a városomban levő egyik gyárba sima sori melóra, mert diákmunkához képest egész jól fizetett. Egyik nap a műszak vége előtt fél perccel derült ki, hogy valami nem oké az egyik sarzslapon (már nem emlékszem mi volt a gond pontosan, sok éve volt), de már nem javítottuk, csak szóltunk a váltásnak hogy kezeljék és mentünk öltözni, indultunk volna haza. Az öltözőből hívta vissza a termelésvezető az egész csapatot és kaptunk egy szóbeli fejmosást. Kb. arra hasonlított mint amikor az osztály felidegesíti a tanárt, és ő nem áll neki ordítozni, csak simán "kioktat". (Nem rossz értelemben mondom, szerintem jogos volt, csak nem találok hirtelen ennél jobb szót. :D )
2021. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kaptam, semmi extra, csak hibaztam egyet, ami miatt nem kapott meg az ugyfel egy termeket. Emailt kaptam rola.
2021. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Írásbelit kaptam. Eredménye fél éves prémium megvonás lett. 1 év múlva elévül, ha nem lesz több panasz rám (remélem) :D
2021. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer kaptam egy régebbi munkahelyen szóbeli figyelmeztetést, mert munka közben néha más weboldalakat is meglátogattam - egyébként messze nem annyit, hogy a munka rovására menjen, sőt, és nem vírusosakat / NSFW oldalakat. De amúgy azt mondom, még jogos is lett volna, ha olyan munkamorál lenn a cégnél, hogy mindenki csak a munkával foglalkozik. De azt kicsit röhejesnek tartottam, amikor olyan embertől kaptam erre figyelmeztetést, aki 4 órás ebédszüneteket tartott, és azon kívül is kijárt cseverészni, és azok a munkatársak sem kaptak letolást, akik ebben nagy örömmel részt vettek. Mondjuk legalább tudtam, hogy mit érdemes tenni legközelebb, így a szempihentetést / pihenést nem gépen töltöttem el, hanem kimentem sétálni meg volt, amikor a napi bevásárlásomat elintéztem "ebédszünetre mentem" jeligével, WC-n e-könyvet olvastam... nem is lett senkinek sem baja vele.
2021. jún. 4. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez ismerős. Az egyik munkahelyem egy éppen induló projekt volt, ami azt jelentette, hogy egész nap szinte semmit sem csináltunk, a tréning anyagát olvashattuk, gyakorolhattunk a gépen meg a kötelező céges online meg személyes trainingeket kellett csinalni, de elnézték nekünk, ha Facebookoztunk meg külsősoldalakat néztünk.


Általában délutan volt egy projekt training, de az SME nem mindig ért rá.


Azt várták el, hogy tartsuk be azt, hogy 9-18 ott vagyunk meg 1 óra legyen az ebédszünet, a többi lényegtelen volt.


Egy banda gyakran azt csinálta, hogy 9-kor bedobtám a cuccaikatmajd elmentek az áruházba és pár óra múlva visszajöttek, aztan mentek ebédelni.


Akkor buktak le, amikor egyszer azután, hogy leléptek a kollégak, odajött az SME, hogy lesz egy training most és a TL-kel kereste az eltűnt embereket és akkor jöttek rá, hogy leléptek.


Azt hittük, botrány lesz belőle, de egy enye-benye se volt.


Utána mi is lazára fogtuk, pl volt, aki 2 órás ebédszünetet vett ki, volt, aki az irodán kívül lézengett, én egyszer szépen elmentem este fél hatkor cigizni és utána felmentem csak összeszedni a cuccaimat, soha semmiért sem szóltak.

2021. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!