Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kaptatok már valaha írásbeli...

Kaptatok már valaha írásbeli vagy szóbeli figyelmeztetést a munkahelyen? Miért? Mi volt a folyamata annak, amikor adták?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 18:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kapott pár ember, általában egy HR volt ott meg egy TL és a manager. Láttuk, hogy bemennek a fent említettek az irodába, aztán kijött valamelyikük, körbenézett és akkor arra gondoltunk, hogy "Csak ne az én nevemet mondja ki!". :D
2021. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Soha, mindig csak kirúgtak.
2021. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szóbelit, mert úgy mentem be melóba, hogy előtte a barátokkal piáltunk. Semmi nem lett belőle.


Az egyik lányt állandóan behívogatják az irodába, mert rendszeresen elkésik. kérésre megváltoztatták a kezdését, félórával később kezd, továbbra is elkésik. Most már magasról le.

Meg volt egy takarító, aki lopott, azzal is csak elbeszélgettek, de nem rúgták ki.

2021. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szóbeliket kaptam, az egyik manageri volt, mert az ügyfélnek akartam segíteni és ezért az egyik szabályt, ami mindig csak kiabálást meg időpocsékolást eredményezett nem tartottam be. Az ügyfél gondja így rögtön megoldódott és elégedett volt, de ehhez megszegtem a szabályt. A manager rájött és behivatott az irodába. Azt mondta, a következő egy written warning lesz, ha még egyszer megszegek valamit a szabályzatból. Több panasz nem volt rám.


Illetve egy régi ügyfélszolgálatos helyen olyan intenzítással jöttek a hívások, hogy nem győztem őket venni, arról nem is beszélve, hogy sokan úgy beszéltek velem, mint a kutyával. Az elején nagyon lelkiismeretes voltam, de beleuntam és néha azt mondtam, hogy ezt a hívást megszakítom.

Úgy tettem, mintha maguktól lett volna.


Az elején oké volt, de később feltűnt a TLnek, hogy minden nap van megszakadt hhívásom


Akkor megkért, hogy ne szakítsam meg a hívásokat. :)

2021. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Psylocyber ***** válasza:
100%

nekem az állandó késéseim miatt volt egyszer egy szóbeli, figyelmeztetés. Behívtak, egy külön tárgyalóba és elmondták, hogy ez nem tesz jót a csapat moráljának és megkérdezték, h mi a baj, tudnak-e segíteni. Nagyon rendesek voltak, le a kalappal utólag is.


(egyébként kis létszámú cégnél, megfelelő tudással és rendes főnökkel be lehet tanítani a céget a te "ritmusodra" és akkor nem gáz a késés, mármint nyilván nem sori dolgozóként, mert ott minden időalapú)

2021. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Psylocyber ***** válasza:
bocs a vesszőhibákért, nem olvastam vissza mielőtt beküldtem :D
2021. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az előző munkahelyemen volt egy rosszul sikerült szituáció. Az akkori új kolléganőmmel titkos viszonyba keveredtünk. Neki férje volt és ez egyre több feszültséghez vezetett. Még próbaidőn belül volt. Én elmentem egy hétre szabadságra, és mire visszamentem ő már felmondott, és le is tiltott mindenhonnan. A főnöknek azzal indokolta a felmondást, hogy "konfliktusunk volt, és nem tud velem tovább együtt dolgozni". Ezért a főnök szóban figyelmeztetett, hogy ha legközelebb is ilyen problémák lesznek velem, akkor fegyelmi eljárást fognak ellenem indítani. Meg ilyneket mondott, hogy hagyjam békén a kolléganőket, és örüljek hogy erről az esetről nem vesznek fel jegyzőkönyvet.

Anno egyébként egy kérdést is írtam ki ezzel kapcsolatban. Remélem nem gond, ha linkelem: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Szerencsére aztán elfelejtődött a történet. Még több mint fél évet dolgoztam ott, és nem emiatt mentem el végül. Sokat tanultam az esetből.

2021. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Psylocyber ***** válasza:
65%
#7 mióta tiltott a szerelmi élet egy kollégával? Mármint erkölcsileg egy nem túl fényes dolog, de nem hiszem, hogy a munkajognak ezt szabályozni kéne.
2021. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Kaptam írásbelit igen, olyan dolog miatt, ami nem az én hibám volt. Csak egy magasabb szinten lévő ember miatt vitették el velem a balhét. Nem tetszett, felmondtam, persze ott tartottak, fizuemelést kaptam, és bevallották, hogy csak amiatt kaptam én a figyelmeztetést, mert valakinek adni kellett. És én voltam a legkisebb porszem.
2021. jún. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#8: Nem a szerelmi élet volt a problémás dolog itt, hanem, hogy emiatt mondott fel. Kvázi elüldöztem. Kihatott a viszony a munkánkra negatív értelemben.
2021. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!