Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt aki dolgozott/volt...

Van itt aki dolgozott/volt önkéntes telefonos lelkisegély szolgálatnál?

Figyelt kérdés

Szeretek emberekkel foglalkozni, segíteni nekik, de eléggé érzékeny vagyok én is, nagyon át tudom érezni a másik problémáját. Így érdemes elmenni telefonos lelkisegélyhez önkéntesnek?

Másik kérdésem az lenne: úgy tudom, aki ezzel foglalkozik, az még a legszűkebb környezetében sem mondhatja el. Akkor hogy működik ez? Mit szoktak mondani amíg "munkaidőben" van?

Harmadik, otthonról fogadják a hívásokat általában, vagy a lelkisegély szolgálatnál?



2021. jún. 2. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatja, hogy mit dolgozik, de nem beszélhet arról, hogy az ügyfelekkel mi történt.

Úgy tudom, hogy van egy hely, ahol dolgoznak, éjszakára pedig vannak ügyeletes mobiltelefonok.

Itt van egy kis leírás a munkáról.

[link]

2021. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
érzékeny embernek ez nem való, hidd el. olyan dolgokat hallhatsz amik nagyon szíven tudnak ütni
2021. jún. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyszer beszélgettem olyannal aki szervezi ezt az egészet, és ő mondta, hogy nem lehet elmondani. Csak akkor még nem érdekelt mint munka, így jobban nem érdeklődtem. A linket köszönöm :)


Sajnálom, mert szeretek is, meg a visszajelzések alapján tudok is segíteni az embereknek.

2021. jún. 2. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan igy van megfogalmazva:

Az ügyelőket a szolgálatban végzett munkájukkal kapcsolatban titoktartás kötelezi. A hívásokból

nyert, illetve a stáb által nyújtott szupervízión elhangzott információk nem megoszthatók a

telefonszolgálaton kívül. A hívók azonosítása, illetve az ügyelők munkájának segítése céljából

azonban a hívások fontosabb adatait, a beszélgetésekből származó ismereteket összefoglaló

részletes jegyzőkönyvet kell vezetni. Erről a hívót szükség esetén (pl. erre irányuló konkrét kérdés)

lehet és célszerű tájékoztatni. (Esetleges visszaélések elkerülése, kontrollálása céljából hivatkozási

19

alapul is szolgálhat.)

Az anonimitás biztosítása érdekében az ügyelők lehetőség szerint tartsák titokban szolgálatban

végzett munkájukat környezetükben (pl. barátok, ismerősök, munkatársak), mivel minden egyes

embernek lehetőséget kell biztosítani, hogy szükség esetén élhessen az anonim segélykéréssel,

még akkor is, ha történetesen valamelyik ügyelő környezetében él.

2021. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a következő linken érheted el:

[link]

2021. jún. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!