Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor hirdetnek egy állást,...

Amikor hirdetnek egy állást, és speciel nőt/nőket keresnek a pozícióra csak, miért nem lehet beleírni a hirdetésbe?

Figyelt kérdés
Van erre törvény? Vagy diszkrimináljuk az ellenkező nemet? Laikus vagyok.

2021. jún. 4. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Diszkrimináció lenne, egyedül akkor lehet beleírni, ha az indokolt. Pl. női modellt keresnek, azt nyilván egy férfi nem tudná megcsinálni. Ha olyan munkáról van szó, ahol ez nem áll fent és férfi is jó lenne, csak ők valamiért mégis inkább nőt szeretnének felvenni, ezt nem mondhatják ki nyíltan. Majd a jelentkezőkből választanak olyat, aki nekik megfelel.
2021. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Mer főjelentik őket.
2021. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly? Én amikor munkát kerestem, rengeteg hirdetést láttam, ahol külön kikötötték, hogy pl. takarítóNŐT keresnek, pedig szerintem egy férfi is ugyanúgy ki tudna takarítani pár helységet. Szóval szerintem ha van is erre valami törvény, nem sokan foglalkoznak vele sajnos.
2021. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
En egyszer belefutottam egy ilyen hirdetesbe.Tobb mint ket orat utaztam Pest egyik vegebol a masikba,amikor a varos szelen a halalf*szan vegre megtalaltam a ceget,akkor mondtak,hogy ok tulajdonkeppen ferfit keresnek.Majdnem felrobbantam a meregtol.Kerdeztem is,hogy ezt nem tudtak volna beleirni a hirdetesbe?Vagy emliteni amikor telefonon megbeszeltuk az allasinterjut?Nem,nem lehet,mert akkor oket megbuntetik diszkriminacioert.Ennyi.Egy tapasztalattal tobb.
2021. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!