Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért írják oda a munka...

Miért írják oda a munka hirdetésbe hogy nem dohányzó embert keresnek? Ilyen sokat számit?

Figyelt kérdés
Azert mert nincs szunet fel orankent hogy kimenjen cigizni vagy azert mert nem akarják hogy pl budos kezzel fogdossa a dolgokat?
2019. dec. 28. 20:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Most olvastam hogy Fornettibe keresnek nem dohányzó eladót.

De ezen kivul is lattam egy csomo ilyet.

2019. dec. 28. 20:57
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
mind 2 kettő.
2019. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem első körben azért, hogy fixen ott legyen a helyén. Ha óránként rá gyújt 5 percre akkor 8 órás műszakban 40 percet oda van. Igaz dolgoztam együtt dohányosokkal és többségük azért meló időben nem sűrűn gyújtott rá.


Szerintem annyi jelentkező van, hogy nyugodtan szelektálhatja egy ilyen szintű munkára a munkáltató őket. A büdös dolgot meg nem tudom, nagyon erős dohányosnak kell valakinek lennie, hogy a pult mögül érezze valaki rajta 1 méter távolságból, de passz. Én nem dohányzom, de a dohányos kollégáimmal sincs bajom.

2019. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. Emlékszem, hogy egy korábbi munkahelyemről többek között ezért küldtek el egy nőt, folyton kiszaladt cigizni, aztán olyan büdös volt az irodában, hogy folyton szellőztetni kellett emiatt. A dohányos valószínű nem érzi magán, de mindenki más igen, főleg zárt térben. Nem kellemes más miatt szívni...
2019. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Sok oka lehet:

- folyton kimászkál cigizni

- büdös

- törvény értelmében kötelező dohányzóhelyet biztosítani neki (ez mekkora f*ság...)

2019. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
A legtöbb dohányos félóránként, max minden órában egyszer lemegy 5-10 percre SZÜNETEN KÍVÜL cigizni, és ezt az időt nem a munkájával tölti. Így ha összeadódik a kötelező 30 percen kívül, akkor, ha csak 5 percenkéntivel számoljuk, akkor az plusz 40-45 perc az ő semmittevésével. Ez a munkáltatónak hátrány.
2019. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Mert arra van igény.

Nem akarja a tulaj finanszírozni a random kanyarított időben beláthatatlan hosszúságú, számolatlan kézen fogva alapítványt, -csoportos cigarettázgatást. -Ez azokban a munkatársakban is indulatokat gerjeszt, akik nem mehetnek el ötletszerűen cseverészni, -hanem dolgozhatnak azok helyett is, akik dohányozgatnak.

Nem biztos, hogy tud dohányzó helyet biztosítani a tulaj.

A kézmosást sem kell ellenőrizgetni. -Láttam számos igénytelen állatot én is pult mögött, - hajában, szájában, orrában turkáló barmot, aztán udvariasan kérdezgette a vevőt, hogy "Mi tetszik?"... -Ha ehhez ha hozzáadod a dohányzás kísérőit,...

Vannak olyan munkakörök is, ahol árthat az egészségnek a dohányzás, - a kiemelten tűz- és robbanásveszélyes közegek, mint irattár, könyvtár, vegyi-, faipari objektumok, gyógyszergyárak, laboratóriumok, akkumulátortöltéssel foglalkozó cégek. A magyar pedig nem az önfegyelméről híres, - mindig okoskodik, hogy miért képez kivételt bármilyen szabály alól.

2019. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5%

Mert sötétek mint az éjszaka. Dolgoztam már nem egy dohányossal, többségükön már akkor nem lehetett érezni, mikor visszajöttek az 5 perces szünetről, amit jó ha óránként tartottak. Aki nem így tett, és mondjuk 30 percenként vett ki 10 percet, az kapta a megrovást, majd repült. Ennyire egyszerű lenne a megoldás.


Egyetlen pozíció van ahol ezt megértem, az pedig az élelmiszer eladó. Ugyanis egy nem dohányzó, vagy épp ex dohányos sokkal könnyebben megérzi a dohány szagát, és ez okozhat gondokat még akkor is, ha az illető minden létező előírásnak megfelel.

2019. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert kicsit visszás hogy az egészségét tönkreteheti aktívan 20 percenként, míg más a budira sem mehet ki. Nem mellesleg a céget is minősíti hogy milyen emberek dolgoznak ott, a bagósok szenvedélybetegek, nem törődnek sem a saját egészségükkel sem másokéval, ez pedig a cégnek rossz reklám.
2019. dec. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

Ez tudtommal védett tulajdonság, a hirdetés így jogsértő.

Dohányzik/nem dohányzik, vékony/dagadt, van/nincs kölyke, normál/homokos, öreg/fiatal, fehér/cigó stb. alapján nem lehet szelektálni.

2019. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!