Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit illik mondani olyan...

Mit illik mondani olyan kérdésre egy egyszerű betanított állásra ha megkérdezik, hogy "miért jelentkezett erre az állásra?"

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyek egy állásinterjúra és valami könnyű fizikai munka lesz, betanított elvileg. Leírás alapján amúgy azért ezt választottam mert nekem pont megfelelő lenne nem túl bonyolult volt a leírás alapján a munkafolyamat, időbeosztása is kedvező mivel 1 műszakos, közelségben sem okoz gondot. Meg alapból én pont ilyen egyszerű munkát akarok végezni és ez pont ilyen de ezt így nem szeretném megfogalmazni ha kérdeznék netán. Mert ha az ember mondjuk kórházba menne ápolónak akkor nyilván egyszerűbb a dolga, mert mondja hogy neki ez a szakmája és ebben szeretne elhelyezkedni de nekem sajnos más a szakmám de arra jó, hogy csak legyen 8 általánosnál több. Eddig 2-3 álláson megkérdezték és mindig csak épp kinyögtem valamit de ettől függetlenül nem érdekelte őket mert felvettek volna. Viszont most mindenből a legjobban szeretném mutatni mind kommunikációban és munka terén. És ha esetleg megkérdezik mit lehet tudni rólam vagy mesélj kicsit magadról ott mit lehet mondani? mert én csak a munkatapasztaltaaimat szoktam de olyan érdekes, hogy ott van előttük általában az önéletrajzom de etől független megkérdezik és ugyanaazt mondom ami ott van de nyögve nyelősen mert nem késdzültem fel rá. Hogy lehet összeszedetten válaszolni ezekre? Segítenétek ebben? Leírnám így sablon szövegként hogy megmaradjon hogy mégse tűntjek olyannak aki nehezen kezd el beszélgetni pedig sajnos olyan vagyok de ez ne legyen a munka hátránya a rossz befolyás. Meg még azt szokták, hogy kérnek néha hasolnó tapasztalatot nekem talán van de nem pont ilyesmi de úgy tükrözi és ha kérdeznék miért hagytam ott akkor mit érdemes rá válaszolni mert én pár nap után leléptem mert rossz volt maga a cég..és én nem mondhatom, hogy 4 nap után leléptem meg minden..

2021. jún. 4. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Hát mondjuk ebből a kérdésből pont az jött le, hogy kommunikációs csődtömeg vagy, ergo nem tudunk téged gyakorin a teljes állásinterjúra felkészíteni.

Elmondod ugyanezeket amiket leírtál.

Érdeklődsz/felkeltette a figyelmedet a munkafolyamat, amit meghírdettek, testhezállónak érzed ezt a munkát leírás alapján, örömmel végeznéd, tetszik maga a dolog amivel a cég foglalkozik, pl élelmiszeripar, autóipar stb., ismerősöktől hallottál a cégről, és csupa jó dolgokat mondtak.

Nem kell nagy IQ-s dolgokat mondani, mivel ez csak egy gyári betanított meló, ha jól értettem.

Ott van az önéletrajzod igen, de téged akarnak hallani. Kb ugyanazt elmondod. Itt élsz (pl X.kerület, vagy Győr), itt jártál suliba (szintén helyszín), itt meg ott dolgoztál (pl kiemeled azokat ahol sokat, vagy releváns 1-2-őt) és pl hozzáfűzheted még, hogy mi a hobbid. Utána úgyis kérdeznek. Tehát nem kell 10 perces monológgal készülnöd.

2021. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

igen sajnos eléggé vissszahúzódó és csendes alak vagyok de ilyen alkalmakra azért össze tudom szedni magam ezért is szeretnék most jól szerepelni.

tudom hogy nem lehet egy full ineterjúra előkészíteni de a lényeget úgy nagyjából azért lehet.

meg kimaradt még hogy hogy illik öltözködni hogy ne utcai gyereknek higgyenek hanem azért egy ilyen alkalomra adottan menjek mégse nem is valami komoly munkáról van szó? nő vagyok amúgy de szoknya az nálam kilőve sajnos.

Amúgy a munka maga pont nem olyan ami érdekelne amivel a cég fogalkozik de a munkafoylamat érdekel igazából.

2021. jún. 4. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem most állásinterjún megkérdezték miért mondtam fel de legyek őszinte. Mondtam hogy nem egyeztem az alkohista főnökömmel,nem nyaltam a seggét.:) Azt mondták hogy jól tettem,de azóta se hívtak. :) Ebből a tanulság?Ne legyél öszinte. Ha gyári meló,mehetsz farmerben,polóban. Nem kell kirottyenteni magad,nem irodai munka lesz. Amúgy milyen munka ha megkérdezhetem?
2021. jún. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Fordítsd az előnyödre a hátrányaidat. Mondd nekik, hogy nem vagy jó a kommunikációban és azt sem szereted, ha sok emberrel kell kapcsolatot tartanod. Ez a munka ezért kiváló lenne neked, mert kis csapatban szeretsz dolgozni, és itt csak a közelebbi munkatársaiddal kell megértetned magad, nem pedig az egész világgal.

Mivel a közelben laksz, ezért kiváló a cég földrajzi elhelyezkedése, az időbeosztás meg már csak hab a tortán.

Ezt így mind elmondhatod nekik arra a kérdésre, hogy miért akarsz ott dolgozni. Egy betanított munkára ők sem várnak olyan választ, hogy "hát mer ez a hivatásom, itt megválthatom a világot".

2021. jún. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

már segítettek ezzel.

amúgy valami egyszerűbb csomagolós munka persze itt is kell hajtani de nem vészes mint az emberek között lenni napi szinten itt meg azért hozzá lehet szokni a hajtáshoz is, teljesítményre is, kollégákat is meg lehet szokni.

2021. jún. 4. 18:06
 6/10 anonim ***** válasza:
:) akkor semmi gond nem lesz,sok sikert.:)
2021. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazából tök mindegy, hogy mit válaszolsz egy ilyen kérdésre, mert az őszinteséget büntetik a jelenben. Válaszolhatod azt, hogy egy egyszerű munkát szeretnél végezni az otthonodhoz viszonylag közel és szükséged van a pénzre a megélhetésedhez vagy az életfeltételeid javításához, - ha nem ezt szerették volna hallani, akkor mehetsz - részükről - a pokolba.
2021. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mémen volt a szöveg, „gyerekkorom óta nagy álmom nem éhen halni” 😃 tökéletes az ilyen hülye kérdésekre...
2021. jún. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8.ez nem hülye kérdés téynleg szoktak ilyeneket kérdezni..:(
2021. jún. 5. 00:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor azt kérdezik, hogy miért választod azt a munkahelyet, akkor azt kérdezik valójában, miért vegyenek fel téged, miért jó nekik az, hogyha felvesznek téged.

Ebben az esetben tehát nem jó válasz az, hogy pénzért, ami amúgy nyilvánvaló, hanem olyasmit kell mondani, ami nekik fontos.

Ha a munka az, hogy egy szalagnál kell ülni folyamatosan, akkor mondd azt, hogy mert jó a monotonitás tűrésed, jó az állóképességed, az ott kínált munkaidőbeosztás a számodra az optimális...

2021. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!