Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkák vannak, ahova...

Milyen munkák vannak, ahova nem kell protekció, hanem anélkül is felveszik az embert?

Figyelt kérdés
Ha protekció nélkül veszik fel valami csoda folytán az embert, akkor addig szívatják a dolgozót, ameddig az kénytelen lesz beadni a felmondását. Vannak olyan munkahelyek egyáltalán, ahol nem szívatnak valakit azért, mert nem "valakinek a valakije", csak az utcáról vették fel, vagy Magyarországon ez elképzelhetetlen? Ebben az országban egy munkahelyen nem az számít, milyen teljesítményt tud felmutatni egy dolgozó, hanem az, hogy ő kicsoda? Mert nagyon azt veszem észre, hogy a teljesítmény senkit nem érdekel...

2021. jún. 6. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Olyan munkáknál, ahol random valaki valakije nem tudja megcsinálni a munkát. Pl orvosok, IT, stb.
2021. jún. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Tehát te dolgoztál már az országban minden egyes létező munkahelyen, ahova nem protekcióval nyomják be az embert, és megtapasztaltad hogy ott mindenél elüldözik az embert ha nem protekciós.


Ugyan hagyjuk már ezeket a kamu hisztiket...

2021. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

érdekes dolgot pedzegetsz kérdező, mert a kérdésnek azt a részét én is tapasztaltam, hogy a konkrét elvégzendő munka másodlagos sok helyen.

az számít, hogy mennyire vagy jóban a főnökkel, mennyire tudsz nyalizni meg ilyenek.

és most, hogy a vírus miatt mindenki rettegett hogy ne ő legyen kirúgva a következő létszám leépítésnél ez hatványozódott és kb survivor lett a munkahely.


idővel én is sorra kerültem és lapát, mivel nem dohányzom.

és így nem tudok 1 órából 15-20 percet ellébecolni a főnökkel meg a többi nyalistával dohányzásra.

ennyi volt a hibám, mivel a munkámba belekötni nem lehetett.


de 2 hét alatt találtam új melót, ahol fele annyit kell dolgozni, nem kell nyalizni semennyit se, elismerik az elvégzett munkám és szigorúan tilos a dohányzás.

egy elkülönített belépőkártyás helységbe lehet csak cigizni.

2021. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Valahogy én ezt mindig csak a neten olvasom, a valóságban nem igazán látom.

Én is protekció nélkül kerültem be, meg kb. mindenki a céghez. Senki nincs kiutálva, csak azért mert új (később, másért lehet)

2021. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Én egyszer kerültem be ilyen "protekcióval" munkába.

Rokonom rokonán keresztül aki nekem már közvetlenül nem rokonom. Valószínűleg illendőségből nem akarta visszautasítani, de hát szerintem semmi szükség nem volt ott rám. Kb három hét után az első adandó alkalommal megszabadultak tőlem. Ennyit a nagy protekcióról.

2021. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom, mostani helyemre teljesen "az utcáról" kerültem be, nem ismertem senkit a cégnél, meg előzőnél is annyiban segített csak az ismeretség, hogy nem 1 hónapig tökölt a HR, hanem pár nap után behívtak interjúra. Mondjuk az gondolom nem mellékes szempont, hogy van egy mérnöki diplomám, meg jól beszélek 2 idegen nyelvet :D
2021. jún. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 6 munkahelyem volt eddig, csak egyet találtam ismeretség segítségével, meg egy ajánlatom volt korábban amit nem fogadtam el. Inkább állami szektorban megy az, hogy ha XY valakije vagy, akkor benyomnám akármihez is értessz, a versenyszférában inkább a tudás nyom latba, bekerülésnél, előre moxgásnál meg a nyalizás.
2021. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Mérnöki pályán a versenyszférában még nem találkoztam protekciós kollégával.
2021. jún. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Minden munkat amit nyílvánon portálon meghírdetnek.


Van pár valóban protekciós pozíció, amik nem is feltétlenűl álom munkák, de ezeket nem hírdetik meg.


Szerintem magadban keresd a problémát ha rosszul megy a munkakeresés vagy a munka megtartása.

2021. jún. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#3 tökéletesen összefoglalta, amit gondolok, nálunk dettó ugyanez megy. Kb. esélyed nincs előrejutni, ha nem a főnököd után koslatsz folyamatosan, ráadásul ő dohányzik is, és a nyaligátorok ilyenkor találják meg.


Most van nálunk meghirdetve pozíció, természetesen egy másik főnök tarsolyában rögtön akadt egy ismerős, meglepő módon. Ezzel szemben én vadászom az olyan embereket, akik nem ismerős által próbálnak bejutni. Egy jó borhoz se kell cégér.

2021. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!