Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodában dolgozók: Nálatok...

Irodában dolgozók: Nálatok engedélyezett a rövidnadrág (bermuda), és/vagy a szandál (mezítláb) a munkahelyen, ha nem találkoztok ügyfelekkel?

Figyelt kérdés

2021. jún. 7. 10:49
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindkettő.
Csak a rövidnadrág (ha csak a térd alá érő, akkor is).
Csak a szandál.
Nem.
29 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szólnak bele.
2021. jún. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont abban vagyok :D


Igen, engedik.

2021. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van irodai etikett. Emellett vannak munkakörök, amelyekben néha le kell menni a termelésbe.

Ha le kell menni, akkor ott az érvényes munkavédelmi előírásoknak kell megfelelni, zárt, hosszú ruházat, munkavédelmi cipő.

Ha nem kell lemenni, akkor szandál lehet, rövidnadrág nem, szoknya, bermuda csak olyan, ami térd alá érő.

2021. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg van nálunk dress code, de nem szólnak bele az öltözködésbe, csak, ha valaki nagyon szélsőségesen öltözködik.
2021. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, senkit nem zavar.
2021. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismeroseim kanikulaban kotott kardiganban vacognak, telen viszont ujjatlanban izzadnak korszeru klimatizalt irodaban.
2021. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk igazából nincs dresscode, mindenki úgy öltözködik, ahogy akar. Nyilván, ha konkrétan jön be ügyfél (akik ügyfelekkel foglalkoznak, általában ők mennek helyszínre; meg ha videokonferencia van, akkor ők vannak egyedül a teremben és ők felöltöznek elegánsan), akkor körbeküldenek egy mailt, hogy azon az egy napon mindenki elegánsban jöjjön, de azonkívül semmilyen szabály nincs. Azért senki nem szokott vállalhatatlanul közönséges szerelésekben jönni (senkinek nincs kint a melle, nincs öv méretű miniszoknya, 70es évekbeli diszkós kilógó mellszőrzet stb.), de volt pár elég extrém / hippi öltözködésű munkatársam, és a kutyát nem érdekelte a dolog. A bermuda és a mezítlábas szandál azokhoz képest kismiska (fekete rúzs; felül fekete, alul csíkban kék haj; full hippi faölelgetős földanya szerelés stb.).
2021. jún. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elég szigorú a dress code.

Szerződésembe sikerült beletenni, hogy jöhetek rövidnadrágban és rövid ujjú ingben.

Öltözőben tartok egy adag formális ruhát arra az esetre ha nagyon kell.


Mondtam már vissza állásajánlatot azért mert nyáron 30 fokban is élére vasalt nadrágban kellett volna dolgozni.

2021. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont nem érdekel senkit, hogy miben vagy. Ellenben naponta többször kell kimenni a műhelybe mérni, ellenőrizni, tesztelni, szóval nem is célszerű elegáns ruhában bejárni. Sőt, van a szekrényemben céges szerelőcucc, én bizony mérnök létemre azt veszem fel, ha tudom, hogy az adott napon többet kell kintlennem a területen.
2021. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Én ugyan nem dolgozom irodában, de több hivatalos helyen megfordultam, ahol néhány nő simán mezítláb volt. Nem zavartatták magukat, mert gondolom, nem is szólt nekik senki.
2021. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!