Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról hogy ha valaki állásinterjún rövidnadrágba és papucsba jelenik meg? Többit alább.

Figyelt kérdés
Monjduk én kerestem állást tavasszal és nyáron, de eszembe nem jutott volna megjelenni papucsba, rövidnaciba és polóban, bármire is jeletkeztem, még ha recepciós vagy asszisztens állásra is jelentkezik az ember. Felvettem egy inget, hosszú nadrágot, elegáns cipőt. Persze öltönyt egyszer sem vettem fel. De dolgoztam egy cégnél régebben, irodában, oda jöttek emberek interjúra, és volt aki papucsban jött polóban, napszemcsi, olyan lazán, bár pontosan nem tudom mire jelentkezett. Nektek mi a véleményetek erről, úgy összeségében?
2017. szept. 30. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen posztra pályázik. Amúgy meg a hosszú nadrág ing cipő sem jelent semmit ha ízléstelen és nagy hóhányó az illető. Hr-es ezt azonnal leveszi, de azok is sajnos emberismeretből bukta nálam.
2017. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Én teszek rá, nem érdekel, hogy ki hogyan öltözik, és azt sem tűröm el, hogy nekem bárki megszabja.

Ezért nem is mennék olyan helyre dolgozni, ahol dress code van.

Gyűlölöm a komcsi hangyaboly-feelinget, a szolgamentalitást, a megalkuvó lelketlenséget, az önfeladást, márpedig az öltözködési előírás az éppen erről szól.

2017. szept. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Most én erről beszélek, ha az ember megy egy céghez, nem kellene legalább egy inget felvenni, meg rendes cipőt, nem úszónaciba beesni?


Még akkor is ha mondjuk csak annyit nyög be a cég a telefonba hogy gyere kedden 10:00-re, azt leteszi a telefont.


Nem?

2017. szept. 30. 12:31
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tré dolog.


És itt nem arról van szó hogy "nekem senki ne mondja meg". Egyszerűen van egy bizonyos illem amivel tiszteletet fejezek ki a másik felé. Nem kell pingvinként kiöltözni, de azért bizonyos szintet illik tartani.


Kicsit olyan az egész, mint amikor randizni megy az ember. Ott is próbálod rendbe szedni magad és nem a 3 napos otthoni pólódban, mosdatlanul elmenni.

2017. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van. Mindig a helyzethez és az időjáráshoz illő öltözéket kell kiválasztani. Állásinterjúra a papucs 40C-ban sem "illő" öltözék. Ez számomra azt jelenti, hogy kb. ennyire tartja a leendő munkaadót és a leendő ügyfeleket (ha vannak).
2017. szept. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A rövidnadrág+póló nem feltétlen gáz ha igényes,de a papucs...

Nyilván lehet lázongani,hogy ez a hülye társadalom megszabja,hogy miként kell öltözni,de aki arra nem képes,hogy egy normális cipőt felvegyen,meg letegye egy órára a napszemcsit,az ne is sírjon,hogy ha nem veszik fel.

2017. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem függetlenül attól hogy hova megy, miért az ember a másik embert meg kell tisztelni az öltözékkel is. Minden helynek megvan hogy mibe illik odamenni. A papucs, rövidnadrág elmegy strandra, vásárláshoz.De azért aki állásinterjúra ilyenbe megy, az ezzel azt fejezi ki, le.....az egészet.Nem kell öltöny, de egy normális nadrág-akár egy nem lyukas farmer, ami tiszta, egy ing vagy hasonló, egy sportcipő mindenkinek csak akad. Akkor ezeket hova veszi fel ha nem élete fontos eseményére?
2017. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Azt se tudom mièrt olvastal el ezt a kèrdèst... Èletetek fő problèmája mindig valaki aki nem ti vagytok...
2017. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
M*
2017. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki olyat keresnek, aki full csicska lesz, azok a papucsosok megfelelőek is lesznek.

Komoly helyekre már tartalmasabb embert keresnek tartással bár a csókosság is belerondít a képbe sokszor csicskákat, mint látjuk napjainkban.

2017. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!