Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely vagy Home office?

Munkahely vagy Home office?

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 16:01
A kérdező szavazást indított:
Munkahely
Home Office
44 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Home office. Abszurd, hogy nyugaton ez már rég nem vitatéma, idehaza meg többet látod a főnöködet, mint a családodat...
2021. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Home office.


1.


Nincs az állandó harc a villany, a légkondi és az ablak miatt. Ha nem kapok levegőt, benyomom a ventilátort vagy kinyitom az ablakot, ha nem látok, felnyomom a villanyt és nem kíséri egyik tettemet se a kollégáimnak a könyörgése, hogy azonnal csukjam be, kapcsoljam ki, kattintsam le.


2.


Nincsenek az idegesítő zajok, amiktől nehezebben tudok koncentrálni.


3.


Megspórolom a beutazást, a hazautazást, nem kelek fél 5 körül hajnalban.


4.


Az ebédszünetben végezhetek házimunkát, nem kell mindent kitolnom a hétvégére vagy estére.

2021. jún. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen home office, a második szerintem mindent elmondott.


Nekem még hozzájön az is, hogy a munkamennyiség eloszlása nem egyenletes az én területemen (pénzügy), értve ezt úgy, hogy januártól-májusig megszakadunk, aztán májustól szeptemberig kollektív láblógatás/rézb@szás, szeptembertől decemberig normális, napi 7-8 órát kitevő munkamennyiség.


Ez otthonról sokkal kellemesebb, mert mikor nincs mit csinálni, akkor se a falat vagy a kollegákat kell bámulni, hanem tudom hasznosan is tölteni az időmet. Amikor meg hajtós időszak van, akkor szerintem mindenki szívesebben túlórázik otthon, mint az irodában, ahonnan utána még valahogy haza is kell majd jutnia a nap végén.

2021. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi most álltunk vissza home office-ről irodába. Nagyon nem fekszik másfél év után a bejárás. Állandóan fáradt vagyok, mintha nem bírnám kipihenni magam egyik napról a másikra.


Home office alatt elég volt hétkor kelnem hogy fél nyolcra munkába álljak, négykor végeztem és kb mindenre volt időm délután. Legjobb kajákat tudtam főzni egész héten, mert minden nap volt időm rá. Irodába járáshoz háromnegyed ötkor kelek, hatra vagyok otthon, nyolckor már aludnék.

Reggel elindítottam a mosogatógépet, amíg melegítettem az ebédet kipakoltam, evés után időzítetten mosógépet. Négyre végzett, vagy kiteregettem vagy ment be a szárítógépbe.


Munkahelyi teljesítményem szerintem jobb volt a home office alatt. Most a korai kelés miatt dél-egy óra körül elkap egy álmosság-hullám, és kb egy órán át abszolút használhatatlannak érzem magam.


Viszont a főnökök szeretik, ha bent vagyunk és látják hogy pörög a munka.


Én személy szerint 2-3 nap iroda, többi nap home office-t tartanám ideálisnak, így a főnökök is látják hogy megy a meló, meg mi, dolgozók is élvezhetnénk az előnyöket.

2021. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szívem szerint soha többé nem járnék be heti 5 nap egy irodába.

Nagyon jól elvagyok 100%-os home office-ban, de azt elismerem, hogy ennek hosszabb távon lehetnek hátrányai elsősorban a csapat meg nem ismerése miatt.

Pont ezekért nem tudok kizárólagosan válaszolni.


A home office kapásból jóval több alvást jelent illetve az ébredés ideje közelebb esik a biológiai ritmusomhoz. Én döntök a hőmérséklet, levegő frissessége, fénymennyiség kérdésében. Jobban van időm mindenre. Főétkezések között egészségesebb kaját tudok összeütni míg az irodában ott az automata. Totál csend van körülöttem (amit igénylek is), nem járkálnak folyamat mögöttem.


Őszintén szólva én heti 1-2 nap mennék be szívesen az irodába, heti 3 nap már egyértelműen nem szívesen.


Ahol nem szempont, hogy kevesebb fős irodaterület legyen, mint ahányan vannak, ott szerintem simán megoldható lenne, hogy hétfő és péntek home office mindenkinek, aki igényli és ezeken kívül még egy nap home office. Így találkozna is a csapat.

2021. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!