Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdés új munkahelyen home...

Kezdés új munkahelyen home office-ban. Hogyan lehet így beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Hosszú hónapok után találtam munkát, de a covid miatt home office-ban kezdtem. A munka nagyon tetszik, és a HO is minden vágyam volt. De hogyan lehet így beilleszkedni? Senkit sem ismerek személyesen, nem tudom milyen emberek, hogyan viszonyuljak hozzájuk. Rajta vagyok minden levelezésen, és sokszor csak kapkodom a fejemet, hogy mi tartozik rám, és mi nem. A mentorom sokszor nem válaszol órákig, de tudom hogy dolgozik, és azért nincs ideje rám. Van valaki hasonló helyzetben?

2020. nov. 10. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Tavaly ősz óta dolgozom HO-ban. Eleve erre vettek fel. Vírus előtt 2 hetente volt egy meeting, ahol a közvetlen kollégáimmal összeültünk. De a cég maradék 90%-ról azt se tudom, ki fia borja. Akit ismerek, azokkal e-mailben kommunikálunk napközben, szóval elég személytelen. Próbálj hozzászólni az e-mailekhez, aztán lassan csak kialakul valami kapcsolat. Én megszoktam, jó ez így, a veziget meg a HR-est felismerem, ha szembejön, ennyi elég. :D
2020. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Majd mentek csapatépíteni, addig végezd a munkád, valószínűleg megértőek lesznek veled ilyen kapcsán.


Én tavasszal a bezárások után pár héttel találtam állást, nyáron már voltak csapatépítők, nem volt nehéz felvenni a fonalat. Addig meg megértőek voltak a bénázásommal

2020. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem is elég lenne két hetente egy míting. :D Csak hogy megismerjek mindenkit, tudjam milyen stílusú ember (laza, vagy inkább merev?), ezek fontosak szerintem az együttműködéshez.
2020. nov. 10. 10:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nincs hová beilleszkedni, mert nem közösségben vagytok.

Számtalan esetben ez még előnyt is jelenthet.

Szorítkozz szigorúan a szakmai vonalra, azzal nem lőhetsz mellé!

2020. nov. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve dolgozom a munkahelyemen, a munkatársak 80%-t nem ismerem személyesen, csak e-mailen pl. beszerzők stb. Egyszer volt egy megbeszélés, ahol ilyenek is meghívottak voltak, a fonökömet kérdeztem, hogy tudja e hogy néz ki xy h megismerjük, kiderült, ő sem idmeri személyesen,pedig ő már 10+ éve itt van
2020. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is HO van március óta, mi hetente tartunk közös kávézásokat teamsen, 5-8fős csoportokban, így kicsit látjuk is egymást, lehet dumálgatni, és havi 1x van csoportmeeting is. Esetleg vesd fel az ötletet. Mást nem nagyon tudsz tenni most.
2020. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy emberrel kéne szorosan együttműködnöm majd a jövőben, ő mentorál jelenleg. Azt se tudom mennyi idős, és hogyan néz ki. Pár dolgot elmondott magáról csak úgy mellékesen, családi állapotáról, a háziállatáról. Tényleg minden álmom volt a HO, de már egy kialakult, összeszokott csapatban. De megpróbálom felvetni, hogy ha lemegy ez a jelenlegi hajtás, akkor kávézzunk egyet online, ez jó ötlet. :)
2020. nov. 10. 10:59
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

A csapatépítő az az alkohol és szextúra, ahol leginkább az jár jól aki szervezi és aki lebonyolítja?

Erőltetett nyugati majomkodás.

2020. nov. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
szextúra? Szerintem ne nézz több amerikai pitét vagy mit tom én honnan veszed ezt a sok b.romságot. Jártam egyetemre, már ott sem érről szól a csapatépítő, nem hogy egy munkahelyen. Erőltetett majom vagy
2020. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

9. Hahaha. Milyen csapatépítő? Fellengzős baromság. Egyetemen gólyatábor van! Köszönöm, volt benne részem.


Gondolom neked meg a csapatépítős kurválkodásban volt részed! Nyilván azért véded! Nem szégyelled magad?

Sajnos nem tudom mi az az amerikai pite és nem is érdekel . Ez viszont a magyar valóság, te szerencsétlen.

2020. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!