Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi járhat a fejében annak,...

Mi járhat a fejében annak, aki ilyet tesz és van-e bármi joga beleszólni az általunk kialakított szokásrendszerbe?

Figyelt kérdés

Óvodai dolgozó vagyok.

Mivel a vírushelyzet okán fennállt és mai napig életben van az a szabály, hogy szülők nem léphetnek be az intézménybe, így nem árt kissé hamarabb ébreszteni a gyerekeket, hogy időben elkészüljünk és ne lóverseny, hanem egy békés, nyugodt program legyen az alvás utáni öltözködés, illetve uzsonna, majd a hazabocsájtás is.

Az egyik kolléga a mai napon szóvá tette(nem nekem, hanem a vezetőség felé), hogy mi mindig hamar kelünk... Jelzem, mi 14:35 körül, ők nagyjából 5 perccel utánunk.

A mi csoportunk kicsit más, mint a többi, mi ténylegesen a gyermekek érdekeit nézzük, megszeretgetjük, meghallgatjuk őket, s ami a legfontosabb: nem 5-10 percet kívánunk adni az uzsonnára és hajtani őket, hanem 15-20 percet hagyunk nekik erre, mert tudjuk, sok gyerek lényegesen több figyelmet és odaadást kap nálunk, mint akár otthoni közegben.

Ennek ellenére, egy másik csoportban dolgozó dajka úgy érezte, hogy neki szóvá kell tenni, hogy kicsit gyorsak vagyunk.

Hozzáteszem, nagyjából 5 percről van szó és máskor még pontosan ők azok, akik megelőznek minket, emellett pedig tudni kell, hogy több csoport is akkor, vagy még hamarabb ébred, mint mi.

Ez véleményem szerint egy rendkívül gyerekes és rosszindulatú húzás volt részéről.

Tudni kell róla, hogy gyakran kiabál a gyerekekkel, csúnyán leteremti őket, mégis rosszul esett, hogy nekem-aki ott van mindig, akár más munkáját is elvégzem, lelkiismeretes vagyok- ezt kell kapjam.



2021. jún. 9. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Na pontosan az olyan emberek mint a kollegad nem valok pedagogusnak, ovononek. Nem csak a gyerekekkel nem tud banni, de a kollegaival sem kepes egyutt dolgozni. Mivel ezt a vezetoseggel kozolte tegyel te is igy ha ebbol barmi komolyabb lenne.
2021. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha a főnök megkérdezi, hogy miért keltitek hamarabb a gyereket, akkor leírod az okot és meg van oldva a probléma.

Az meg, hogy szóvá tette még amúgy sem jelenti azt, hogy áskálódna. Akár azt is jelentheti, hogy csak nem érti, hogy ti ezt miért csináljátok, lehet örülne, ha ezt elmondanád neki is és utána ő is így fogja csinálni.

Ha meg egyértelműen áskálódott és ki akart cseszni veled, akkor írd azt, mert a fentiekből nem úgy tűnik.

2021. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod hogy ordibál a gyerekekkel és szidja őket, akkor az ellen kellene fellépni, nem kellett volna elsumákolni eddig. Ez a jelentgetős rész azon túl hogy gyerekes, mellékes a másik ügy tükrében, ami sokkal súlyosabb probléma és amivel tényleg kezdeni kell valamit.
2021. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz az élet de neked nem vele kell foglalkozni hanem a gyerekekkel, aztán ezt amit itt leírtál akár a vezetőségnek is elmondhatod, hogy ők is tisztában legyenek azzal, hogy a gyerekek érdekeit nézitek és azért csináljátok amit csináltok.

A végső szó meg úgyis az övék, szóval nem egymást vagy itt minket kell győzködni.

2021. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A többi dajkának rendszeresen beszólogat, rendkívül megkeseredettnek tűnik.

A gyerekekkel szemben hamar türelmét veszti, ezt tudja is róla mindenki, csak épp elkönyvelik, hogy ő ilyen.

Persze, ilyen, csak amikor úgy rákiált a gyerekekre, hogy azok sírva fakadnak és olyat mond nekik, amit nem is értenek a gyerekek, akkor azért megfordul a fejemben a kérdés, hogy milyen megkeseredett és szomorú lehet.

Mivel nem tette nekem szóvá, hogy fáj neki ez az 5 perc eltérés, hanem hátulról támadva, mindezt problémaként előadva fordult a vezetőséghez, azt gondolom ezek után nincs miről beszélni, hiszen egyértelmű, hogy úgy gondolja, csak az a jó, amit ő tesz és bármit megtehet.

Nem egy dajka nénit hallottam már sírni miatta, mert nekik is beszól, érzéketlen ember módjára.

Mint mondtam, a mi csoportunk rendkívül családias és kiemelten figyelünk (az óvónő kolléga is így kezdett ezzel a csoporttal) a gyerekek igényeire, s ténylegesen meghallgatjuk őket. Nem csak ellátjuk muszájból a feladatainkat, nem csak például a hajukat gondozzuk és ápoljuk, hanem a lelküket is.

Nem csak bólogatunk nekik, amikor mondanak valamit, hanem tényleg eléjük állunk, mert érdekel minket, hogy mit szeretnének mondani, nem pedig a katonai kiképzőtáborok hangulatát idézi a hozzáállásunk, mégis olyan boldog, egészséges, kiegyensúlyozott csoportunk van, minden elfogultság nélkül, ezt többen is jelezték már, így vagyunk összerakva mi, a csoportban dolgozó felnőttek.

Nem mellesleg, mivel eltérő életkorukból adódóan eltérő igényeik is vannak, így nekünk elsősorban a kisebbek tempójához és igényeihez kell alkalmazkodni. S igen, inkább legyünk kész pár perccel hamarabb, minthogy azzal fenyegessük a gyerekekek, hogy ha nem esznek, anya hazamegy és nem viszi őket haza...

2021. jún. 9. 23:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!