Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek hatósági vizsgája...

Rust.Cohle kérdése:

Ha valakinek hatósági vizsgája van mondjuk Targonca vezetői engedélyből, akkor az már automatikusan szakmunkásnak számít?

Figyelt kérdés
50 éves vagyok de segédmunkásnak vettek fel engem a raktárban miközben áruátvevő targoncás vagyok minimálbérért. Ez így helyes? Fel vagyok hábárodva

2017. jan. 5. 13:48
 1/3 anonim válasza:

igen:

[link]


"A targoncavezetés önmagában is komplex szakma, amelyben az általános feladatokon túl rengeteg speciális kihívásnak is meg kell felelni. Éppen ezért a targonca jogosítvány három különféle gépcsoportban szerezhető meg. A vezetőüléses, vezetőállásos vagy gyalogkíséretű targoncák kezelése egymástól részben eltérő ismeretek megszerzését teszi szükségessé, általános jogosítvány targoncára nem szerezhető ilyen formában."

2017. jan. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
mint a linkből kiderül általános jogsi nem képesít., csak "jogosít".
2017. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a segédmunkás az, akit odaraknak egy szakember mellé és ő mondja neki mit kell csinálni. Azért segédmunkás, mert a kiegészítő munkákat csinálja.


Targonca kezelőkre szükség van. Minimál bér nem korrekt juttatás ebben az esetben.

2017. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!