Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes kitanulni a burkoló...

Érdemes kitanulni a burkoló szakmát? Ezzel a szakmával meg lehet élni egy életen keresztül?

Figyelt kérdés
2021. jún. 12. 20:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Bármilyen ipari szakmát érdemes kitanulni, persze az ésszerűség keretein belül. Amire van kereslet, az eladható, és burkoló, az mindig kell. Ha bírod és tetszik, akkor igen, meg lehet élni belőle. Hogy jól-e? Hát, mindig lehetne többet keresni, de ez attól is függ, kinek dolgozol, hogyan dolgozol. Ha mellé megtanulsz németül vagy angolul, akár csak konyhanyelvi szinten is, simán el tudsz vele helyezkedni Nyugat-Európában, sokkal magasabb fizetésért. Vagy éppen Kanadában, ahol mindenféle építőipari munkásból hiány van. Csak persze az nem az EU, és nem lehet csak úgy odamenni, hogy csá, jöttem. De abszolút nem lehetetlen munkaengedélyt kapni.
2021. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha a GYK kommentek alapján ítéled meg a helyzetet, akkor már kezdőként is havi nettó egymillát keres egy burkoló... :)
2021. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nem. Illetve nem tudom, apukám burkoló, nagyon jó, tanult szakember, a szakmáján belül is ért mindenhez, nagy a tapasztalata, de mellette más szakterületeket is el tud végezni (festés, kőművesmunkák, gipszkartonozást, stb.) színvonalas teljesítménnyel. Viszont kb. 25 éves tapasztalattal (és jó hírnévvel!) is azzal kell folyton szembesülnie, hogy lehúzzák, átvágják a simlis vállalkozók, a megrendelők/megbízók alkudoznak, merthogy ugye ez egy ,,proli szakma", bárki meg tudja csinálni, aztán mikor nem tetszik nekik a m2 ár akkor megcsináltatják a ,,jóskapistával", aki bár baráti áron összegányolja, egy nagy sz*rt csinál és utána ugye hívják újra a szakembert, hogy na jó, fizetünk, csak javítsd ki, amit elszúrtak... Ez visszatérő probléma sajnos és emellett azt se felejtsük el, hogy az építőipar még mindig inkább úgymond nyári szakma, télen sokkal kevesebb a munka, nyilván a fagyások miatt, stb., télen alapból átlagban az embereknek is kevesebb a pénzük az ünnepek miatt, így ilyenkor a kisebb megbízásokból is kevesebb van. Ha találsz egy rendes céget, akkor sem fogsz túl sok fizetést kapni, pláne nem vidéken, hiszen ezeknél a nagyobb vállalkozásoknál sem az a célja a nagyembereknek, hogy a kisember jól keressen..És ez sajnos nem csak a burkoló szakmára igaz, hanem az egész magyar építőiparra, az építészmérnöktől a culágerekig bezárólag.. (építész hallgató vagyok..) + egy életen át hidegben, szélben, esőben akár, teljes naphosszat ezt csinálni, esetenként cementes zsákokat cipelni, lapokat pakolni, ha más munka nincs, vakolni, stb.. hát megterhelő!... Ha engem kérdezel, keress más szakmát, a lakatosok, villanyszerelők például az én véleményem szerint sokkal megfizetettebbek, de kérdezz meg egy szakmabelit is! A burkolói szakmát viszont tényleg sajnos személyes/családi tapasztalatok miatt nem ajánlom. Remélem tudtam segíteni.
2021. jún. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"azzal kell folyton szembesülnie, hogy lehúzzák, átvágják a simlis vállalkozók"


Na, ezért kell Nyugatra menni. Magyarországon mindenki simliskedik, átvág, eltűnik és nem fizet. Én programozó vagyok, lassan húsz éve szabadúszó, de a magyar ügyfeleket nagyon-nagyon gyorsan elfelejtettem már a kezdet kezdetén, mert egyszerűen nem volt olyan, amelyik rendesen fizetett volna, nem kötekedett volna a kész munkával, nem kezdett volna variálni a projekt közepén, hogy így nem jó, úgy nem jó, amúgy legyen, "kis módosítást" szeretne, persze ingyen, és nem érdekli, hogy töviről hegyire újra kellene írni mindent. Meg persze az óradíjam hallatán rögtön sziszegnek és huhognak. Szóval nemcsak az ún. "proli szakmákban" megy ez (mitől proli egy szakma?) hanem a felső kategóriákban is.

2021. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

4! 3-as válaszoló vagyok

A prolit azért írtam, mert sokan így állnak alapból a szakmunkásokhoz, lehet ferdíteni, hogy nem, de a burkolók és társaik a megbízóik szemében sajnos a legtöbb esetben, legyen akármilyen választékos beszédű, normális, nem alkoholista! munkás, maximum egy,,normális proli" szakember lesz, mert nem kezelik saját magukkal egy szinten őket. Persze tisztelet a kivételnek. Nem is ez a lényeg igazából, hanem amit te is írsz, ez a magyar mentalitás, külföldön teljesen más az ehhez való hozzáállás. Viszont sok esetben, egy közel 30 évig Magyarországon dolgozó szakmunkás ember, kopott orosz tudással nem nagyon mer belevágni már a külföldi munkába, pláne ha még család, minden ide köti. Nyilván a kérdező fiatal, tudhat nyelveket, stb. de akkor sem feltétlenül külföldön szeretne mindenki érvényesülni. (Ne értsd félre, nem ellened szólok, teljesen egyetértek veled, csak valahol ez nagyon szomorú, hogy a szakmaválasztásnál majdnem az első kérdés, hogy külföldön mi a legjobb.. :( )

2021. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, tudod így működik a piac. Igény-kereslet. Hétköznapi ember nem fog százezres négyzetméteráron burkoltatni, ha nem tudja megfizetni vagy van, aki olcsóbban dolgozik nála. A kínai mütyürök nagy része is mind olcsó, gagyi sz.r, mégis megveszik az emberek. Ja, hogy valamit sz.ul csináltak meg olcsón és utána a drágábban dolgozó vállalkozónak kell kijavítania? Hát kérdem én, nem ez a szakmája? Nem tök mindegy neki, hogy teljesen új munkát csinál vagy másét javítja ki? Az már büdös munka a számára? Nem tartozik hozzá a szakmájához? Mi a jó isten köze van hozzá, hogy előtte mit csinált a másik burkoló és hogy neki mennyit fizettek ki a sz.r munkáért? Elhiheted, hogy a megrendelőnek sem öröm ez.


Aki tisztességesen végzi a munkáját, az mindig is fog találni munkát magának és nem más vállalkozóval fog hadakozni. Ennyi. Az, hogy valakinek nincs piaci érzéke és nem a célcsoportjában keresi magának az ügyfeleket... Hát menjen el, képezze magát ezen a területen is, de ne a másik vállalkozót szidja, aki lehet azért olcsóbb csak, mert ennyit tud megfizetni a célcsoportja. Érdekes, hogy a jó szakembereknek mindig tele van a naptárjuk és nem panaszkodnak, hogy ki milyen sz.r munkát végzett előtte. Teszik a dolgukat és meg is kapják érte a nekik járó fizetséget. Ennyi. A többi senkit nem érdekel.


"egy életen át hidegben, szélben, esőben akár, teljes naphosszat ezt csinálni, esetenként cementes zsákokat cipelni, lapokat pakolni, ha más munka nincs, vakolni, stb."


Nem tetszik, tanult volna ki más szakmát. Ennyi. Mit képzelsz, majd azért adnak neki millió extra pénzt, mert jaj de nehéz, esik, fúj, hideg van? Azért álljon már meg a menet!

2021. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ki mondta ezeket? Egy szóval sem említettem, hoyg ezért kellene több pénzt kapnia! Ez a lehetősége volt akkor, amikor szakmát kellett választania, ezt tanulta, tisztességesen el is végzi a munkáját, sőt, szereti, amit csinál. A kérdező feltett egy kérdést, erre személyes tapasztalatokkal válaszoltam, hogy mérlegelni tudjon, és ő eldöntse, hogy mit szeretne. Ne rajtam élje ki a frusztrációit, szimplán válaszoltam egy kérdésre, nem kértem senkinek sem fizetésemelést.
2021. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalat... Ami arról szólt, hogy ekézed a többi vállalkozót, panaszkodsz hogy nehéz a munka és kevés a fizetés. Erre írtam, hogy akkor valamit rosszul csinálsz vagy tanultál volna más szakmát.
2021. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Örülök, hogy ilyen szinten értelmezte, amit írtam! Azt is kivehette volna, hogy baromira nem én vagyok a burkoló. Legyen igaza, én csak segíteni szerettem volna. További szép estét, remélem mással kedvesebb. :)
2021. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

#4 Nyugaton is le húzzák az embert az építőiparban.

Magyar a magyar ellensége,de sok helyen a törökök,románok uralják a piacot leginkább,azt hinné az ember ott szuper minden de ott is vannak problémák.

Nyilván nyugaton a programozó cégeket,melókat nem lehúzós emberek irányítsák java részt,ezért vagy ennyire pozitív,igen van olyan hely az építőiparban ahol aránylag tényleg jó,de rosszabb dolgok is megtörténnek odakint mint itthon pl.

2021. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!