Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Velem van a baj amiért egyálta...

Velem van a baj amiért egyáltalán nem kapok munkát?

Figyelt kérdés
Már 2 éve folyamatosan keresek. Számtalan önéletrajzot leadtam, elmentem interjúkra, semmi. Nincs sok munkatapasztalatom, szerintem ez a legfőbb oka... Munkaügyibe rendszeresen járok, most is kértem közvetítsenek ki, de ott is azzal szembesülök hogy alig van valami. Már mindent megpróbáltam, még betanított munkákra is jelentkeztem. Nem Pesten lakom, vidéken, de szerintem ez nevetséges. A környezetemben mindenki eltudott valahol helyezkedni aki dolgozni akart, még pályakezők is. Tanfolyamok egyenlőre nem indulnak, majd csak ősszel... arra is jelentkeztem még a covid előtt, aztán mindent töröltek. Még fizetőseket is néztem. Nekem ez olyan nagy csalódás :( Annyira szeretnék dolgozni, néha kicsit depressziósnak érzem magam miatta. Van angol nyelvvizsgám, érettségim közgazdaságból (azért is akartam tanfolyamra menni hogy legalább valamilyen képesítést még szerezzek mellé). Ismerősöket körbekérdeztünk, még ők se tudnak elhelyezni. Van hogy azt a választ kapom, hogy egyszerűen nincs munkalehetőség. Szüleimmel lakom, és már ők is kivannak. Nem azért mert nehezükre esik eltartani, de szinte élősködőnek érzem magam. Ők is próbáltak segíteni, leadták ahova tudták az önéletrajzom. Ha visszahívnak felvételizni, akkor mindig az a vége hogy majd értesítenek... Sajnos már nem tudom mit csináljak. 21 éves vagyok. Sehova nem kellek :( még eladónak sem vagy fagyiárusnak.

2021. jún. 14. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Mindenki el tud helyezkedni a környéken, csak te nem. Szóval igen, benned van a hiba.

Az, hogy mi, azt így nem lehet megmondani, tovább kellene vizsgálódni

2021. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amíg otthon vagy, tanulj, használd ki. 21 vagyok, és fél évig voltam munkanélküli, nagyon rossz volt. Mikor lett munkám, akkor találtam rá neten arra, amivel foglalkozni szeretnék online, és bánom, hogy az időmet nem annak a keresésére szántam, mert fél évem lett volna rá. Ez az én tanulságom, gondoltam átadom.
2021. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs munkatapasztalatod, az nem baj, de fontos, hogy legyél őszinte. Az őszinteség nagyon fontos, mert egyrészt hiteles leszel a szemükben, hogy felvállalod a félelmeidet, másrészt eszükbe juttatja, hogy valaha ők is voltak pályakezdő interjúzók és még biztosan izgultak is.


Én megpróbálnám, hogy bemennék interjúra és úgy kezdeném, hogy "Tudom, hogy még csak 21 éves vagyok, és nincs sok munkatapasztalatom, és talán ezek alapján nem is én lennék a legideálisabb valasztás. De igyekezném meghálálni a munkám minőségével, ha felvételt nyernék."


Próbáld meg ezt az őszinteséget. Hátha így menni fog!

2021. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Tanulj tovabb vagy robotolhatsz egy gyarban eleted vegeig
2021. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
4 nem feltétlenül, adminisztrációs területre is elég az érettségi
2021. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én is másfél éve keresek. Ugyan ez a problémám. Másoknak nem tudom hogy sikerül
2021. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Aljamunkát végzek egy gyárban amit nem csinál meg más
2021. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezelőtt dolgoztam már adminisztrációs területen, csak sajnos nem annyi ideig hogy releváns tapasztalatom legyen benne.
2021. jún. 14. 17:37
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Sose vártam a sült galambot. A "majd behívnak" nem valid szöveg, megkérdezem mindig, hogy mettől meddig várható, és a válasz függvényében eldöntöm, hogy közvetlenül előtte rágom-e a fülüket, vagy elengedem őket, mert ugye ők is már csak arra várnak, hogy elsétáljak.
2021. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!