Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg egy szerencsétlen...

Tényleg egy szerencsétlen vagyok, amiért 26 évesen még mindig nem tudom, hogy mi akarok lenni és úgy járok nappali szakra, hogy egyáltalán nem akarok vele dolgozni?

Figyelt kérdés

Sajnos muszáj befejeznem, mert már eltelt a 2 félév és ha abbahagyom, akkor vissza kell fizetni. Pedig már sokkal szívesebben dolgoznék valamit.

Ez a 4. szak az egyetemen, amit elkezdtem. Egyik sem tetszett.


Úgy érzem, hogy szülői minta miatt erőltettem ennyi ideig az egyetemet, de én nem érzem, hogy oda tartozom.

Szeretnék inkább szakmát tanulni, de addig azt nem tudok, amíg itt van ez a nappali szak...


Szerintetek reménykedhetek abban, hogy egyszer megtalálom az utamat és hasznos ember leszek a társadalomban?



2020. okt. 10. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Reménykedni reménykedhetsz...
2020. okt. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Miket tanultál eddig?
2020. okt. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy! Éppen, hogy szerencsés vagy. 26 évesen még mindig eltart valaki. Neked csak élvezned kell az életedet.
2020. okt. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából hogy milyen irányban akarsz majd dolgozni azt se tudod?
2020. okt. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A vendéglátás szimpatikus. Ülőmunkát nem tudnék végezni, mert nagyon nagy a mozgásigényem. Ezért gondoltam a cukrász OKJ-ra. Abban a kreativitásomat is ki tudnám élni és aránylag könnyű vele munkahelyet találni. Viszont még várnom kell 2 évig, mire véget ér a BA, mert ahogy néztem, az esti OKJ-k heti 3 munkanapot vesznek igénybe.
2020. okt. 11. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem muszáj visszafizetni, le is dolgozhatod.
2020. okt. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nem vagy szerencsétlen. Én 31 évesen készülök áttervezni az életem, egy új szakot fogok tanulni. Bár én eddig is dolgoztam és dolgozni is fogok a suli mellett.

Szerintem ha ennyire nem érdekel az a szak, akkor hagyd a fenébe, mert éveket pazarolsz el az életedből. Csináld, amit szeretnél! Ha nem vagy biztos a dolgodban, elmehetnél pályaválasztási tanácsadóhoz, nem szégyen!

2020. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!