Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Introvertált emberek, mennyire...

Introvertált emberek, mennyire nehéz volt beilleszkedni az új munkahelyetekre? (20-30as korosztály főleg)

Figyelt kérdés

Én eléggé introvertált és erősen szociális fóbiás vagyok.

Sok helyre jelentkeztem, sokra nem is mentem el.

De kell a pénz és nagyon szégyellem már magam amiért nem dolgozok és az itthon töltött idő eléggé megviselt és jobban rámjött a fóbia.

Az első napok, hetek sőt talán még hónapok elég nehezek de csak nem lehetetlen és igaz nem ezért megyünk dolgozni de hátha kialakul ott még ha nem is barátság de beszélgető társak is akikkel úgy jó eggyüt maradni szünetekben, munka után stb..

Én általában betanított fizikai munkákra jelentkezek amik nem igényelnek nagy tudást főleg lustaságom miatt és mert szar szakmám van sajnos. De nekem ezek közül néhány tötkéletesen megfelel még ha pénzben nem is fizet sokat.

2 éve lesz hogy munka nélkül vagyok és erősen félek az újra kezdéstől, újra emberek között lenni és hát rendesen dolgozni.

Ez az idő eléggé ellustított, depressziós is lettem, erősbödött a szociális fóbiám így alig mentem el valahova és jobban ráagyaltam az egyes szituációkra.

KOrábban annyira nem volt vészes a fóbiám sőt még kisközértben is dolgoztam nem leterhelő munkát és ott valahogy nem zavart annyira a tömeg, eljártam ide oda vásárolgatni..persze bármikor ügyet kell intézni vagy telefonálni na akkor néha elszorul a mondat a számban, izzadok egyből..de most nagyon rossz az állapotom és tudom hogy saját magamnak kell ezt első sorban helyre hozni főleg munka által ami eleve kizökkentene ebből a helyzetből.

Introvertált és szociális fóbiás társaimtól kérdezek, hogy sikerült nektek az új munkahelyen a beilleszkedés, az hogy már dolgozol hogy értékelted, elvagy e a munkáddal, tudják e rólad hogy csendesebb vagy mint az átlag és emiatt ért e bármi sérelem?

Kort és nemet is írjatok légyszi.

én 24 lány vagyok.

Köszönöm! :)



2021. jún. 16. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Az első munkahelyemen nem volt nehéz egy bizonyos szintig beilleszkedni, inkább csak nagyon sokáig tartott. A zárkózottságom miatt csak akkor szóltam másokhoz, ha muszáj volt, de szerencsére volt 2-3 kolléga, aki szimpatikusnak talált, és szünetekben beszélgettünk egy keveset. Előttük sikerült megnyílnom is. A mostani cégnél szinte csak szakmai ügyekben beszélek a kollégákkal, mivel semmi közös nincsen bennünk, de elfogadom ezt is. Sérelem nem ért másoktól a szociális fóbiám miatt, inkább csak önmagában rossz. 27/f
2021. jún. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig 1 munkahelyem volt, minden reggel izgultam még 1 év munkaviszony után is.(hányinger stb)

Szerencsére az első napon többen kezdtünk, így nem éreztem magam annyira egyedül. Ott is megkaptam, mint minden más helyen, hogy mi a bajom, miért nem beszélek stb.

Most itthon vagyok mert tanulok, de előre rettegek, hogyan fogok visszamenni egy másik munkahelyre. Ahogy egyre többet vagyok itthon, sokkal nehezebb lesz visszamenni

2021. jún. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%
Én is az vagyok, de mondjuk én azért szeretek beszélgetni, csak pl. nagy társaságban nem, figyeltem a kollégákat, ki-milyen, eltanultam trükköket a társasági élethez, pl. szólítsd a nevén az embereket, ha szeretnél valamit, ezt mindenki szereti, kérdezd meg néha minden oké, jól vagy (ha tudod, hogy van családja, jól vagytok) (még akkor is, ha csak chit-chat az egész), ha valakin olyat látsz, ami tetszik dícsérd meg (jól van, csajok a pasikat annyira ne, hacsak nem pasizni szeretnétek), de nő a nőt, ha tényleg úgy érzed, hogy dícsérnivaló, az üres bókokat senki nem szereti. Pl.: de jó az inged, én is ilyesmit keresek, vagy tetszik így göndören a hajad. Munkában is lehet dícsérni, ha segít, ha ügyes volt, esetleg egy csokit vagy 3in1 kávét (vagy amit szeret) adni, nem nagy méretben értem, csak a gesztus, ezzel szimpatikusabb leszel. Én csak akkor dícsérek például, ha az illető megérdemli valami miatt, üresen nem szabad, az visszatetszést kel és nyalizásnak tűnik.
2021. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magam részéről hamar beilleszkednék, csak van, ahol nagyon rossz a társaság. Patikusként dolgozok, és azt tapasztalom, hogy sok a fásult, kiégett kolléga, akik alig szólnak hozzád a nap folyamán. Tisztelet a kivételnek persze. Nem tett jót nekünk a Covid, minden nehézségével együtt.
2021. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehez volt
2022. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!