Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Válóok egy munkahelyen ha...

Válóok egy munkahelyen ha értesítés nélkül a hátam mögött átjelentettek minimálbérbe? Nektek az lenne?

Figyelt kérdés

van egy 250 bruttós munkaszerződésem és áruhitelt akartam felvenni. Nem engedte a bank. Na kiderült a turpisság: januárban átjelentett a cég minimálbérbe és „elfelejtett“ szólni nekem....

vagyis január óta a bérem voltaképp félfeketén kapom mert a bért azt megkapom de immáron már csak a minimálbérig legális a bér.


ez nektek „válóok“ lenne a munkahelyen?


2021. jún. 19. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
És nem vetted észre, hogy kevesebbet utaltak?
2021. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ember. TE OLVASNI TUDSZ???


Leírtam: "mert a bért azt megkapom "


NEM UTALNAK KEVESEBBET.

Mi nem érthető áruld már el?

2021. jún. 19. 19:18
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Ez súlyos szerződésszegés, azonnali hatállyal felmondanék.
2021. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kérdés ez ELÉG indok-e egy azonnalihoz?

Egyik jogász ezt mondja másik azt. A jogiforumon a jogászok egymás torkának estek a kérdésem miatt. Egyik szerint elég ok, de a többség szerint nem az.

Mert voltaképp nem engem ver át hanem a magyar államot mert nekik csalja el a járulékokat.

Itt legyen az ember okos.

2021. jún. 19. 19:20
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Persze, felmondanék, őket meg felnyomnám az illetékes elvtársnál. Mondjuk előtte átolvasnám a bérpapíromat, mondjuk a legutóbbit.
2021. jún. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Okés, az alapitványi iskolás majom vagy.


Az áruhitel felvételénél ha a bankodnál veszed fel a hitelt, akkor a bank az utalásokból látja, hogy mennyit utaltak munkabérként, ha pedig nem a bankodnál veszed fel, akkor pedig a munkáltató által kitöltött munkáltatói igazoláson szerepel a béred.

Nem ott derült ki, hogy kevesebbet kapsz.


Kamukérdés.

2021. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Téged is átver. Egy ilyen miatt hosszútávon még a nyugdíjad is kevesebb lesz.
2021. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Olyan nincs, hogy téged nem értesítenek és annak ne legyen jogi vonzata. Köteles a bérváltozásnál tájékoztatni, akár emelés, akár csökkenés. Mondjuk azis érdekes, hogy a fekete részt hogyan utalja át? Mert az csak úgy nem megy.
2021. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Link az előző hasonló kérdéséhez, amiben vannak még linkek a többi hasonlóhoz ebben a témában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


A többi kamu kérdését nem linkelem, de a gyakori gyakorilátogatók tudják, hogy ki a kérdező.

2021. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A bérjegyzéken látnod kell, hogy milyen bérrel vagy bejelentve. Ha még ott is a régin, akkor azt is hamisítják, akkor viszont "válóok", plusz egy kis csalás is játszik.
2021. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!