Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt komolyan megteheti?...

Ezt komolyan megteheti? Teljesen elkeseredtem, nem tudom mi a jó döntés.

Figyelt kérdés

Csütörtökön borzasztó helyzetbe hozott a munkahelyem tulaja, és azóta is ezen rágódom.

Rákérdezett, hogy mikor akarunk a férjemmel gyermeket vállalni. Köpni nyelni nem tudtam, annyira sokkolt a kérdés.

Közölte, hogy plusz munkát akar nekem adni (május óta minden héten ad valamit, és ezek mind hosszú távú dolgok, mert szerinte a fiataloknak sokat kell bírni), és neki tudni KELL a terveinket, mert, ha én most gyereket akarok, akkor rám nem lehet számítani.

Borzasztó helyzetbe hozott, mert áprilisban már belezsarolt az oltásba is, hogy, ha a férjem (szintén a cégnél dolgozik) meg én nem vesszük fel, ki leszünk rúgva. Nagyon nincs munka a környéken, és ez egy jó munkahely volt eddig. Az elmúlt pár hét viszont kiborító.

Jelenleg ott tartunk, hogy már a legintimebb dolgainkba is bele akar szólni, mert szerinte ő a második apja a férjemnek.

Nyilván mi is balf****ok vagyunk, hogy engedtünk neki, de ez már egy olyan szint, amit nem tudok elviselni.

Az igazságérzetem nem hagyja, hogy ne beszéljek vele erről, hiszen elég mélyen a lelkembe is gázolt, mivel elég sok egészségügyi problémám van, nem is biztos, hogy könnyen összejönne a baba.

Úgy érzem,hogy nincs jó válasz a kérdésre, azon kívül, hogy már az első alkalommal el kellett volna küldenem a halálba.

Nem is értem mit várt. Ha azt mondom,hogy akarunk, akkor kirúg, mert nem vagyok hasznos? Ha azt mondom, hogy akarunk, DE nem rúg ki, és mégsem jön össze,azt mondja hazudtam? Ha azt mondom nem akarunk még, de mégis várandós leszek, szintén azzal jön,hogy átvágtam?

6 éve dolgozom itt, pont úgy éreztük, hogy jöhetne a baba, hiszen eddig stabil munka volt.

Ti beszélnétek vele erről? Vagy lenyelnétek? Én jelenleg úgy érzem, ezt már nem tudom lenyelni.

A férjem azt kérte,hogy ne hagyjuk annyiban, de mivel engem zaklatott a tulaj, próbáljak vele én beszélni, mert egy az, hogy sz*rul venné ki magát,hogy ő ront rá, kettő, már ott tart, hogy legszívesebben megütné.



2021. jún. 27. 07:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35%
Hát sajnos onnantól nem biztos, hogy olyan hasznos tagja vagy a cégnek. Egyrészt egy darabig a munkáltató fizetést ad neked úgy, hogy otthon vagy a gyerekkel, másrészt ha később visszamész, nem lehet úgy számítani rád, mint eddig, mert a gyereket kell vinni, hozni, beteg lesz otthon maradsz, stb... Nyilvánvaló, hogy mindkét "feladatot" nem tudod tökéletesen teljesíteni, neked kell eldönteni, hogy melyiket választod.
2021. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

De engem már akkor sem tart hasznos tagnak, hogy egyáltalán megfordul a fejemben a gyermek. Azért azt elég erősnek tartom, hogy még bele sem kezdtünk a dologba, de én már selejtes tagnak tűnök a cégnél. A közvetlen főnököm meg retteg, hogy nehogy elmenjek máshova, vagy szülni, mert annyira elégedett velem, másban nem is bízik. Ebben a munkakörben egyedül vagyok, tehát házon belül nem tud pótolni. Egy új embernél nem lenne meg ugyanez a rizikó, sőt még plusz, azzal, hogy be kell tanítani, stb?

Mondjuk minél többet gondolkozom rajta, annál inkább úgy gondolom, hogy nem feltétlen akar kirúgni, csak megfélemlíteni, mint a kötelező oltással. Hátha a kirúgástól való félelemben úgy döntök, ahogy neki megfelel, és évekig elhalogatom a témát.

2021. jún. 27. 12:54
 13/13 anonim ***** válasza:
37%
Most írtál is egy jó példát. Ha tudod, hogy el fogsz menni, akkor kell helyetted valaki. Attól, hogy a te életed megváltozik a gyerektől, a cégnek még műkődnie kell tovább, bevételt kell termelni fizetésekre, járulékokra, nyereségre. Mivel jelenleg csak te tudod ellátni ezt a munkát, neked kellene betanítani az új embert és ha időben szólsz, akkor van esély addigra kiképezni valakit.
2021. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!